Можливості жінки професійно реалізуватися у сфері безпеки та оборони обговорили у Вінниці представники громадських організацій, державні службовці, військовослужбовці Повітряних Сил та поліції. Зустріч організувало громадське об’єднання Коаліція «Вінниччина 1325», що працює над упровадженням на регіональному рівні резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека».
Про це повідомляє Інформаційне агентство Міністерства оборони України.
Щоб зменшити ризик сексуального насильства чи домагань у секторі безпеки та оборони учасники Коаліції «Вінниччина 1325» адаптували до українського законодавства «Політику рівності», яка вже успішно працює в Республіці Литва, та презентували її під час зустрічі. Документ містить визначення таких понять, як «безпечне робоче середовище», «дискримінація», «домагання», «сексуальне домагання», «психологічне насильство» тощо. Розглянуто в ньому і шляхи реалізації політики рівності та прийняття й аналізування скарг працівників щодо знущань, дискримінації чи сексуальних домагань. Рекомендації, викладені в документі, вже взяті до уваги Вінницькою міською радою та опубліковані на її офіційному сайті в розділі «Громада за рівність». Тепер черга — за силовими структурами.
Зацікавленість присутніх викликав виступ представниці Командування Повітряних Сил – начальника групи військово-соціальної роботи УМПЗ КПС підполковника Ангеліни Кушнір. Вона зауважила, що Міністерство оборони розпочало активно просуватися у напрямку забезпечення жінкам перспективи кар’єрного зростання відповідно до рівня їхньої освіти, досвіду та результатів службової діяльності.
“Так, цього року дівчатам дозволили вступати до військових ліцеїв, — зауважила офіцерка. — У Київському ліцеї імені Івана Богуна вже навчаються 20 дівчат, командиром взводу яких є бойовий офіцер молодший лейтенант Юлія Микитенко. Крім того, у кілька разів зросла кількість жінок-офіцерів, які навчаються в Національному університеті оборони імені Черняховського. Жінкам дозволили обіймати бойові посади, на яких ще кілька років тому жінку було навіть важко уявити”.
Окрему увагу приділила представниця війська й механізму реагування у Збройних Силах на сексуальні домагання чи випадки психологічного тиску. Ангеліна Кушнір зауважила, що у військових підрозділах працюють психологи, які готові надати допомогу будь-якому військовослужбовцю у разі виникнення загрози психологічного насильства. Також вона розповіла про роботу кол-центрів, які розпочали працювати у Збройних Силах України цього літа.
Від початку роботи через кол-центр Командування ПС було зафіксовано факт сексуального домагання. За цим фактом було розпочато службове розслідування, за результатами якого офіцер-чоловік отримав стягнення.
Учасники зустрічі домовилися проводити подібні заходи на постійній основі. Адже вони допомагають обмінюватися напрацюваннями та досвідом між представниками різних силових структур і громадського сектору щодо створення безпечного робочого середовища без дискримінації, цькування та іншої небажаної поведінки.
Нагадаємо, вінницьких військових привітали з Днем Збройних сил України.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook