Парламент IX скликання ухвалював як потрібні суспільству закони, так і відверто помилкові ініціативи – як закони про ринок землі і гральний бізнес, що однозначно негативно впливатимуть на життя українців. Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» сказав Прем’єр-міністр України (2016-2019) Володимир Гройсман, коментуючи ситуацію в країні та підсумовуючи рік роботи нового складу Верховної Ради.
На його переконання, українській владі сьогодні треба концентруватися не на статистиці зустрічей з людьми чи кількості ухвалених законопроектів, а на проблемах українців, їхній зайнятості і зростанні доходів.
– Головне не те, як ситуацію оцінюють політики. А те, чи стали люди жити краще, – сказав Володимир Гройсман. – Деякі закони, які були ухвалені, були необхідними. Мова про посилення антикорупційної боротьби, наприклад. Але разом з тим, були і закони, які негативно впливатимуть на життя людей. Наприклад, закон про ринок землі – це грандіозна помилка, яка призведе до мінімізації доходів українців. Людей позбавляють можливостей купувати землю. Із 2024 року можна буде концентрувати до 10 тис. га земель. Питання: а хто матиме можливість придбати такий обсяг?
Володимир Гройсман наголосив, що ринок землі треба було орієнтувати на інтереси фермерських господарств, яких наразі близько 40 тисяч. І саме фокус на сильному фермерському класі у сукупності з можливостями децентралізації мав дати потрібний економічний ефект.
– Я багато приклав зусиль для розвитку агросектору, і бачу своїм завданням змінити норму про концентрацію земель із 2024 року, – наголосив Володимир Гройсман.
Негативним прикладом Володимир Гройсман назвав також закон про гральний бізнес. За його словами, дозвіл розміщувати казино у тризіркових готелях перетворить їх на примітивні «гральні борделі», натомість сегмент готелів економ-класу – для звичайних українців чи туристів – буде втрачено.
– Ми будемо мати серйозну соціальну проблему, – сказав Володимир Гройсман. – Аби бюджет отримав 3-4 млрд грн, українці мають програти 50-60 млрд грн. Іншими словами, це системно неправильний закон. Навести порядок в цій сфері було потрібно. Але задля спокою людей.
Інша важлива тема, як наголосив Володимир Гройсман, соціальний захист українців – передусім, зарплати і пенсії.
– Що ми не побачили за рік? Адекватної мінімальної і середньої зарплати по країні, березневої індексації пенсій, підвищення зарплат вчителів (з січня 2020 року). А що побачили? Бюджет летить вниз, економіка летить вниз. А ще й коронавірус. Удар виявився подвійним, – сказав Володимир Гройсман. І додав, що суттєвої турбулентності додає ще й невизначеність з пенсійним забезпеченням українців та борговою політикою країни, а також перспектива «увімкнути» гривневий друкарський верстат.
– Ми маємо формувати державну програму підтримки, – зазначив Володимир Гройсман. – Сьогодні треба говорити про людей. Питання зайнятості і адекватної зарплати – ключові для Уряду. Українцям і так було непросто, а зараз ще важче.
Політик вкотре наголосив, що Уряд має представити план дій, який дасть відповіді на всі питання, які хвилюють людей.
– Ми ж не впевнені у тому, що восени не повториться ситуація з карантином. Тож програма Уряду має базуватися на трьох складових – підтримці медицини, бізнесу і на соціальному захисті, – додав Володимир Гройсман.
Нагадаємо, Гройсман розкритикував пропоновані урядом зміни до бюджету.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook