Деякі ЗМІ поширили інформацію про те, що з вересня діти не підуть до школи, а навчання знову буде онлайн, як минулої весни під час карантину. Тож ВВС News Україна розбиралась у тому, що буде з школою в умовах пандемії і коли почнеться новий навчальний рік.
У вересні до школи ніхто не піде, навчання буде дистанційне – такими новинами впродовж останніх кількох днів читачів лякали деякі ЗМІ. При цьому посилалися на якісь рішення уряду.
Це змусило Міносвіти виступити зі спростуванням, що нікого на обов’язкове дистанційне навчання не переводять.
Імовірно, декого спантеличило те, що у програмі уряду, яку нещодавно представили, але не проголосували у Раді, були пункти про розвиток дистанційної освіти та про “організацію освітнього процесу в умовах пандемії”.
Також там ішлося про запуск “національної освітньої електронної платформи як основи для організації дистанційного навчання”.
Підлило масло у вогонь і те, що в Міносвіти запропонували для громадського обговорення проєкт “Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти”.
Тут варто зазначити, що положення про дистанційне навчання затвердили і збиралися розвивати, як одну з можливих форм навчання, ще задовго до коронавірусу – у 2013 році.
Карантин просто пришвидшив цей процес і продемонстрував, як одні школи здатні успішно використовувати дистанційні інструменти, а інші можуть лише присилати завдання у вайбері.
“Вимушений перехід на дистанційний формат під час пандемії Covid-19 показав нам слабкі місця у шкільній освіті. Тому зараз ми працюємо над тим, щоб дистанційна освіта відповідала реальним потребам і можливостям учнів та педагогів. Це стосується організації освітнього процесу, розвитку вчителів і, найголовніше, технічних можливостей учнів та педагогів”, – розповіла т.в.о міністра освіти Любомира Мандзій.
Попри те, що Міносвіти назвало чутками переведення всіх шкіл на обов’язкову дистанційну форму навчання, питання, як саме вчитимуться діти з вересня, все ще залишається відкритим.
Вирішити його мають не раніше серпня. Рішення ухвалюватиме уряд і Комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Всередині Кабміну відповіді, що буде далі з школам, ще немає, розповіла Любомира Мандзій.
Новий навчальний рік для школярів планують почати традиційно з 1 вересня, а от формат роботи шкіл залежатиме виключно від епідеміологічної ситуації. Тобто від того, скільки хворих на коронавірус буде в Україні у серпні.
Поки що в Україні до 31 липня діє адаптивний карантин – працюють дитсадки, але під забороною робота дитячих літніх таборів.
І хоча наприкінці травня головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявляв, що нового тотального карантину не буде. Проте ситуація значно погіршилась.
У порівнянні з 20 квітня, коли у школах по всій Україні діяв карантин, кількість активних хворих зросла на 380%. Попри це у МОН кажуть, що готуються до нового навчального року, друкують підручники і працюють над запуском єдиної освітньої електронної платформи.
Коментарі експертів:
Т.в.о міністра освіти Любомира Мандзій:
Безперечно, я за те, щоб діти повернулись до школи. Але щоб умови навчання у школі були безпечними. До кінця червня спільно з МОЗ готуємо додаткові протоколи, які визначатимуть заходи безпеки у закладах освіти до повернення дітей з 1 вересня.
Директорка центру дистанційної освіти Олена Кузьменко:
Державна система освіти України через низку причин загалом не була готова до викликів дистанційного навчання. Головна проблема полягає у тому, що дистанційне навчання має зовсім іншу специфіку, ніж формат навчання класичного, у якому звикли працювати вчителі денних освітніх закладів.
Вчитель-переможниця Global Teacher Prize Ukraine Наталя Кідалова:
Діти можуть повноцінно здобувати знання вдома. Але треба змінювати освітню модель. По-перше, вчитель має поєднувати різні форми в оптимальні освітні маршрути для кожної дитини. Тобто, організовувати процес навчання по-іншому, ніж у класі. По-друге, має бути відповідальність дитини, яка навчається.
“Місто” запитало у читачів: Чи виправдала себе дистанційна форма навчання у школах?
Ірина, туристична-менеджерка:
-Якщо буде далі коронавірус, то звісно, наражати дітей на небезпеку не треба, але якщо ситуація нормалізується, то хай вони ходять в школу.
Надія, працює в центрі зору:
Я проти дистанційної освіти. В мене дитина переходить в 7 клас, і це просто катастрофа. Висновки напрошуються самі.
Марина, в декретній відпустці:
-В мене є молодші брати і сестри, то на цих вплинула позитивно. Рівень знань тільки виріс та й вчитись їм так значно легше.
Віктор, пенсіонер:
Краще, щоб освіта була очна. Адже коли літи ходять до школи, це їх більше спонукає вчитись, і знань вони засвоюють значно більше.
Руслан, безробітний:
-Думаю, не в повній мірі, адже навчатись дистанційно і дорослим важко. Але я не знаю, в мене дітей немає, то ж судити не можу.
Автор Максим ЗОТОВ
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook