Вінницькій Етномайстерні “Коло” вдалося відтворити техніку вишивки Східного Поділля кінця ХІХ ст. за картиною “Дівчина з Поділля”, а також стрій села Кукавки Могилів-Подільського району.
«Дівчина з Поділля» − одна з найвідоміших робіт художника Василія Тропініна, написана ним під час проживання (1804 – 1812, 18118 – 1821 рр.) в с.Кукавка Могилів-Подільського району Подільської губернії (зараз Могилів-Подільський район Вінницької області. Дівчина, зображена на картині, вбрана у сорочку – це одне з найдавніших зображень жіночої вишитої сорочки Східного Поділля (початок ХІХ ст.).
Саме цю сорочку відтворила Фоміна Анастасія – чудова майстриня, вишивальниця, членкиня вінницької “Етномайстерні Коло”. А надихнула на її відтворення Лідія Бебешко.
“Щиро дякуємо за допомогу – схема “всліпу” з картини, консультації щодо вишивання та крою)”, – інформує “Етномайстерня Коло”.
Основні техніки вишивки: низь замкова (найпоширеніша техніка вишивки на Східному Поділлі) та поверхниця (притаманна кільком південним районам Вінниччини). Всі деталі сорочки змережано вручну традиційним швом «подільський черв’ячок».
Нагадаємо, вінничанка заспівала разом із співачкою Zivert.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook