Зарплати - для лікарів, профілактика - для пацієнтів

Зарплати - для лікарів, профілактика - для пацієнтів


В.о.міністра охорони здоров'я розповіла, які зміни очікують медицину із 2017 року
Минулої п'ятниці, 4 листопада, до Вінниці приїздила із робочим візитом в.о.міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. У медуніверситеті ім.Пирогова вона презентувала зміни у системі охорони здоров'я, які мають початися із 2017 року.
Розпочала Уляна Супрун із найулюбленішої фрази політиків про "25 років відсутності необхідних реформ", у цьому разі медичних. Також ще раз стало зрозумілим, що ніхто не відмінятиме медичну реформу, у пілотний проект із реалізації якого потрапила і Вінниччина і на який ще два-три роки тому сипались купи скарг, у тому числі і через брак вузьких спеціалістів. Тепер, як каже Уляна Супрун, Вінниччині є чим похвалитися і навіть поділитися, бо, за словами пані міністра, уже багато чого зроблено.
- Тут, у Вінниці, ви вже багато зробили по вашій системі екстреної медичної допомоги, - звернулася вона до присутніх медпрацівників. - Ви працюєте над покращенням. Це правда. Не всюди є, як у вас.
2017 рік, за словами Уляни Супрун, розпочнеться із переходу на нову систему фінансування первинної ланки медицини. Тому сімейним лікарям обіцяють більшу зарплату.
- Кожен терапевт, педіатр, сімейний лікар вестиме від тисячі до 2,5 тисячі пацієнтів у рік, - розповіла в.о.міністра. - У місяць його офіційний дохід до оподаткування і оплати роботи персоналу може бути від 19 до 50 тис.грн.
Аксіомою ж у вітчизняній медицині має стати профілактика. Як пояснила в.о. міністра, в Україні на профілактику виділяють менше 1% фінансування, тоді як у тій же Європі набагато більше часу і фінансування приділяють саме запобіганню захворювань.
- Насправді ми всі розуміємо, що всі платять за все, - наголосила Уляна Супрун. - Лікарі мусять платити, щоб отримувати посади головних лікарів, а пацієнти - за послуги, витрачені матеріали, ліки. І хоча ніби існує безплатна система - всі платять за все. Це не мої слова, це слова українських лікарів.
За презентованими підрахунками, 1 грн. інвестування у профілактику зберігає 10 грн. на стадії лікування. Тож в Україні має бути створена міцна первинна ланка, де 80% (як у Європі. - Авт.) звернень до лікаря покривають сімейні лікарі, терапевти і педіатри (як потім пояснила пані Супрун журналістам, педіатрів мають повернути у медичну галузь. - Авт.). Нині ж цей показник - 21%.
Обіцяють у міністерстві і відшкодування витрат на ліки: серцево-судинні, від цукрового діабету ІІ типу і бронхіальної астми. Основою ж реформи має стати державне страхування.
 


Валерія ЖОВТУНКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

527

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

396

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

202

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

200

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

190

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...