Вінницькі рятувальники загасили палаючий літак, ліквідували витік хлору, розлив ртуті...

Вінницькі рятувальники загасили палаючий літак, ліквідували витік хлору, розлив ртуті...

Основні питання робочої наради щодо підсумків командно-штабного навчання із органами управління і силами цивільного захисту Вінницької області обговорювалися за закритими дверима. Потім журналістам все ж повідомили: мета і цілі навчання виконані у повному обсязі.
- Усі проведено і організовано вчасно, - зауважив директор Департаменту організації заходів цивільного захисту Державної служби України із надзвичайних ситуацій Михайло Маюров.
За його словами, головним цього разу було відпрацювання шляхів взаємодії у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Маються на увазі способи оповіщення, обміну інформацією, виконання заходів із переведення системи цивільного захисту у режим функціонування підвищеної готовності і ін.
- Зрозуміло, що є недоліки, над якими ще потрібно буде працювати, але у цілому із усіма завданнями сили цивільного захисту впоралися, - каже голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.
Протягом чотирьох днів у Вінниці практично відпрацьовували такі "легенди": аварійне приземлення літака у Вінницькому аеропорту, розлив ртуті у дитсадку, розгерметизація контейнера із хлором на "Вінницяоблводоканалі", пожежа і ін.
При цьому навчання у Міжнародному аеропорту "Вінниця" були, мабуть, найбільш масштабними і найбільш видовищними.
За легендою навчання, пілот транспортного літака АН-24, бортовий №24 (Київ-Львів) під час польоту над регіоном виявив розгерметизацію паливної системи одного із двигунів, яка призвела до його загорання. На борту повітряного судна були три члени екіпажу і 28 пасажирів. На момент зупинки літака полум'я охопило частину транспортного засобу. Через займання пального утворилася загроза розповсюдження пожежі на весь літак.
Вогнеборці, прибувши до місця аварії, ліквідували умовну пожежу і здійснили евакуацію людей. На медичному майданчику лікарі провели огляд "постраждалих" і надали їм необхідну допомогу.
Завдяки злагодженим діям всіх підрозділів, які залучались до ліквідації умовної авіаційної події, забезпечено своєчасний порятунок постраждалих унаслідок аварійної посадки літака. Загалом від Державної служби із надзвичайних ситуацій у навчаннях того дня взяли участь 70 чоловік особового складу, задіяні 18 одиниць техніки. Весь процес "порятунку літака" тривав не більше п'ятнадцяти хвилин і залишив по собі великі клапті білої піни, які вітер ще довго розносив злітною смугою.
За словами керівника навчань директора Департаменту організації заходів цивільного захисту України Михайла Маюрова, такі навчання рятувальники організовують раз на п'ять років. Цього разу - черга Вінницького аеропорту, але вони заплановані й у інших областях України.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

485

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

353

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

184

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

175

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

169

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...