Трагічний збіг обставин

Трагічний збіг обставин

Так у департаменті охорони здоров'я пояснюють три смертельні випадки пацієнтів у Тростянецькому районі
Комісія департаменту охорони здоров'я Вінницької облдержадміністрації зібрала інформацію щодо трагічного випадку, який стався у Ладижині 25 лютого. У той день там несподівано померла молода жінка. Рідні звинуватили в смерті близької людини фельдшера місцевої "швидкої".
- Він витягнув дві ампули, увів їй внутрішньовенно, виключив основне світло, і ми лягли спати. Буквально через секунду вона взялася за серце і скрикнула "Мамочка, по…" чи "Мамочка бо..." і померла, - переповідада обставини останніх хвилин життя доньки її матір.
"Місто" пообіцяло тримати читачів у курсі з'ясування усіх обставин цього випадку. Отже, подаємо офіційний коментар з урахуванням останньої відомої медикам інформації.
- На жаль, ми маємо дуже мало інформації про цю пацієнтку. Оскільки жінка останнім часом жила у Києві, а у Ладижин просто навідалась до мами, - розказує заступник директора Департаменту охорони здоров'я Вінницької облдержадміністрації Надія Марусяк. - Відомо, що останнім часом вона пережила певні нервові потрясіння і просила призначення на прийом до невропатолога. Приїхала вона у Ладижин уже хворою. Зі слів місцевих лікарів, скаржилась на застуду, зверталася до ЛОРа.
Врешті, за словами Надії Марусяк, висновок патологоанатомічної експертизи показав, що у пацієнтки спостерігалася ще й гостра серцева недостатність.
- А ще розтин виявив злоякісну пухлину наднирника, - додає заступник керівника медичного департаменту. - Як одне уплинуло на інше та як дії лікарів позначилися на стані пацієнтки з урахуванням виявлених після розтину обставин, дати висновок про це має експертна комісія. Чекаємо його з дня на день.
Нагадаємо, що трагічні випадки з медичним підгрунтям останнім часом лихоманять не лише Ладижин, а й загалом Тростянецький район. Особливо прикро, що серед тих, кому медики не змогли вчасно допомогти є і діти.
По двох таких резонансних випадках "Місто" поспілкувалося з начальником відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню Тетяною Бондаренко.
- Минулого року у Тростянецькому районі трапилося два резонансних випадки, що пов'язані зі смертю дітей, - говорить вона. - У першому випадку дитина поступила у Тростянецьку райлікарню наприкінці року з приступом гострого апендициту. Ситуацію ускладнило те, що батьки дуже пізно звернулися по медичну допомогу - орієнтовно на четвертий-п'ятий день з того моменту, як у малюка заболів живіт. До цього його тримали на якихось знеболюючих дома, мабуть, сподівалися, що якось воно минеться.
До речі, за словами медиків, відтягування візиту до лікарні - це одна з найкритичніших помилок, яка може призвести до непоправного.
- Врешті дитина у лікарню потрапила у дуже важкому стані, - говорить Тетяна Бондаренко. - Апендицит запідозрили одразу, оскільки випадок був дуже складним для консультацій викликали аж три бригади медиків із Вінниці. Забрати в обласну лікарню дитину вже не могли, бо в такому стані вона була не транспортабельна. Але на місце виїхали вінницькі реаніматолог і хірург - обидва лікарі з вищою категорією, високласні спеціалісти. Оскільки почалися септичні процеси, медики вагалися з остаточним діагнозом - чи то апендицит, чи запалення. Врешті прооперували апендицит, але було вже занадто пізно. Запальний процес, ускладнений перитонітом, не дав змогу врятувати дитину. Через добу маленький пацієнт помер.
Казати, що лікарі жодним чином не відповідають за такий трагічний фінал не можна, додає фахівець департаменту.
- Цей випадок навіть розглядався на рівні нашого профільного Міністерства, - каже Тетяна Бондаренко. - Проблема не у поганій кваліфікації лікарів, а у тому, що ситуація була винятково складною та ще й ускладненою пізнім зверненням за медичною допомогою. Тим не менш, лікарі, які оперували дитину, усунені від чергування, їх відправили на переатестацію, хірург утратив категорію.
Ще один складний випадок, який трапився у Тростянецькій лікарні восени минулого року, був пов'язаний із переломом руки у маленького пацієнта.
- У дитини був перелом, який пізніше ускладнився тромбозом, - говорить Тетяна Бондаренко. - У дітей таке трапляється дуже й дуже рідко, тому пацієнта забрали в дитячу обласну лікарню, залучили найкраще діагностичне обладнання, навіть з комерційних фірм, залучили найкращих фахівців. Готуючись до операції, навіть знайшли протигангренозну сироватку, якою з нами поділився Вінницький військовий госпіталь.
Але попри всі зусилля дитину вінницькі медики врятувати не змогли.
- Дитина померла від зараження крові, - констатувала Тетяна Бондаренко.
За її словами, випадки ці тим більш прикрі, що загалом за рівнем медичної допомоги маленьким пацієнтам Тростянецький район якраз на дуже непоганому рахунку в області.
Нічим іншим, крім прикрого збігу обставин, таку "чорну хмару" над Тростянеччиною медики пояснити не можуть.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

114

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

72

Школа вінницького гіда незабаром запрацює у Вінниці. Вона має на меті підвищення кваліфікації екскурсоводів та формування нових ...

72

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

69

У Вінниці у понеділок водій просто зніс трамвайну зупинку біля ТЦ Plaza (колишній ТЦ "ШОК"). ДТП сталася 15 липня о 21.40 на вулиці Келецькій. ...

66

Слідство обіцяє викриття ще цілої низки схем митниці Правоохоронці 15 липня затримали начальника митного поста "Вінниця-Центральний" ...