Cуд у справі генерала Хижого знову відклали

Cуд у справі генерала Хижого знову відклали

Генерал вимагає поновлення на посаді і виплату грошового забезпечення
Розгляд адміністративної справи за позовом колишнього заступника начальника Генштабу України Володимира Хижого знову відкладено. Суд зобов'язав представників Генерального штабу 27 квітня надати додаткові докази того, що генерала звільнили із дотриманням усіх необхідних процедур, у т.ч. виплатою грошового забезпечення. Під час судового розгляду, який відбувся 21 квітня, ні представник Генштабу, ні представник Міноборони таких доказів надати суддям не змогли.
Нагадаємо, що генерал Володимир Хижий позивається до Міністерства оборони України і до Генерального штабу Збройних сил України про визнання протиправним і скасування наказу, поновлення на посаді і виплату грошового забезпечення.
Справа викликала набиякий резонанс. Перед останнім засіданням активісти навіть влаштували акцію протесту під будівлею Вінницького адмінсуду - розгорнули плакати із корупційними звинуваченнями на адресу звільненого генерала.
Утім, сам Володимир Хижий цих гасел не бачив. На засідання він вже вдруге не з'явився. Цього разу його інтереси представляв київський адвокат, колишній вінничанин Андрій Кароєв.
Третьою стороною цього конфлікту є Міністр оборони Степан Полторак, його адвокат теж був у залі суду. Саме до нього звертався Андрій Кароєв, коли наголошував, що звільняти Хижого мав би безпосередній керівник - начальник Генштабу, а не міністр.
Адвокат апелював також до того, що генерал не отримав на свій зарплатний картковий рахунок відповідного грошового забезпечення, на яке мав би розраховувати при звільненні. Та й взагалі, на думку Андрія Кароєва, його клієнт не вчиняв усіх тих порушень, які йому закидають.
- Стільки років людина служила без жодних зауважень, і тут його раптом звільняють за "системне невиконання умов контракту". Це як так може бути? - дивується адвокат. - Так буває, якщо людина протягом року вчиняє два або більше правопорушень. У поясненні про звільнення мого підзахисного вказано сім, але вчинив реально він лише одне. Де тут "системне не виконання умов контракту"?
У відповідь на це питання представник Генштабу Олександр Ільчик зауважив, що генерал регулярно порушував статутні правила несення служби.
- Зокрема, 28 грудня 2015 було попередження про службову невідповідність за неналежне виконання статуту внутрішньої служби і розподілу повноважень між першим заступником і заступником начальника Генштабу щодо координації і контролю за забезпеченням частин, які беруть участь у антитерористичній операції, що сприяло виникненню пожежі на об'єднаних військово-польових складах ракетно-артилерійського озброєння під містом Сватовим у Луганській області і призвело до загибелі і пораненні військовослужбовців, - каже Олександр Ільчик.
Сувору догану генерал отримав 27 січня 2016 року.
- Це дисциплінарне стягнення було накладене за неналежний контроль, організацію і виконання наказу, що стосувався надання пропозицій Міністру оборони щодо покарання осіб, винних у неналежній організації і підготовки кваліфікаційного курсу спецоперацій інструкторами сил спецоперацій армії США, - додав Олександр Ільчик.
Ще дві догани і три попередження про неповну службову відповідність оголосив без подробиць, але теж йшося про "порушення статутних правил несення служби".
Додамо, що Міністр оборони України Степан Полторак звільнив заступника начальника Генерального штабу Володимира Хижого "За систематичне невиконання умов контракту". 20 лютого генерал-лейтенант виключений зі списків військової частини, згодом виписався із Києва і прописався у Жмеринці. І вже 29 лютого подав позов до Вінницького адміністративно суду проти Міноборони України.
На питання журналіста "Міста" коли саме, чому і як так швидко київський генерал став "жмеринським", адвокат міністра оборони лише знизав плечима.

Помічник міністра оборони Юрій Бірюков:
- Це перший генерал за всю історію ЗСУ звільнений "з ганьбою"! Перший за 24 роки! І не останній... Міністр оборони України Степан Тимофійович Полторак і заступник начальника Генерального штабу Володимир Миколайович Хижий. Генерал армії і генерал-лейтенант. Обидва назавжди увійдуть у історію Збройних сил України. З різних причин, із різних приводів. Але унікальний (поки що) привід - один генерал звільнив іншого генерала. Не відправив на пенсію, не просто "за станом здоров'я", а із формулюванням "За систематичне невиконання умов контракту"...
За Сватове зняти, похрін на те, що там б/к лежав горами чорти як і тільки завдяки провидінню саме місто залишилося відносно цілим, а могло б і... За навчання ССО у Хмельницькому зняти, і похрін на те, що тоді через недолугість облажалися перед американцями і судомно виселяли ракетників із казарм "у поля". За 53-ю бригаду зняти, і похрін на те, що заступник начальника Генерального штабу відповідав за тил і озброєння ЗСУ й за два роки не зміг налагодити контроль над тиловими службами бригад...

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

156

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

145

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

143

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

143

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

141

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...