Порошенко затвердив нову концепцію безпеки України

Порошенко затвердив нову концепцію безпеки України

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 4 березня "Про Концепцію розвитку сектору безпеки і оборони України".
Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на сайті Президента України.
Згідно із документом, найактуальнішими у середньостроковій перспективі залишатимуться, зокрема, загроза агресивних дій Росії для виснаження української економіки і підриву суспільно-політичної стабільності із метою знищення України і захоплення її території, застосування військової сили, а також технологій гібридної війни; тимчасова окупація РФ території Криму і подальші дії із дестабілізації обстановки у Балто-Чорноморсько-Каспійському регіоні.
Також загрозами для України, згідно із указом, є розвідувально-підривна і диверсійна діяльність Росії і інших держав і дії, "спрямовані на розпалювання міжетнічної, міжконфесійної, соціальної ворожнечі і ненависті, сепаратизму і тероризму, створення і всебічна підтримка маріонеткових квазідержавних утворень на тимчасово окупованій території частини Донецької і Луганської областей".
Також у списку загроз - нарощування Росією військових угруповань поблизу державного кордону України і на тимчасово окупованій українській території, зокрема розміщення на півострові Крим тактичної ядерної зброї, діяльність на території України екстремістських незаконних збройних угруповань, спрямована на дестабілізацію внутрішньої соціально-політичної ситуації в Україні, порушення функціонування органів державної влади, органів місцевого самоврядування і блокування важливих об'єктів промисловості й інфраструктури.
У тримісячний строк Уряд, Служба безпеки, Служба зовнішньої розвідки, Управління державної охорони мають розробити концептуальні і програмні документи розвитку складових сектору безпеки і оборони, а у двомісячний строк Міністерство оборони повинне доопрацювати Стратегічний оборонний бюлетень України і внести його на розгляд РНБО.
Також прес-служба інформує, що Президент затвердив стратегію кібербезпеки України.
Основу національної системи кібербезпеки становитимуть Міністерство оборони, Державна служба спеціального зв'язку і захисту інформації, Служба безпеки, Національна поліція, Національний банк, розвідувальні органи.
Метою стратегії кібербезпеки України є створення умов для безпечного функціонування кіберпростору, його використання в інтересах особи, суспільства і держави.
Нагадаємо, міністр оборони України Степан Полторак свого часу заявляв, що до кінця 2020 року Українська армія буде повністю реформована.

коментарі

Співдиректор програм зовнішньої політики і міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник:
- Країна, яка сьогодні має гарячий чи тліючий конфлікт на своїй території, навряд чи може розглядатися альянсом як потенційний член із точки зору зміцнення безпеки альянсу. Аргумент того, що цей конфлікт із моменту ухвалення політичного рішення стає конфліктом НАТО із Росією, надто потужний, щоб навіть теоретично розглядати таку можливість у найближчому майбутньому.
Експерт із військових питань Ігор Козій:
- Агресор визначений, ми вже можемо сподіватись, що держава у рамках цього документа почне серйозну розбудову власних Збройних сил, держава почне фактично займатися безпекою, обороною не так, як вона займається від указу до указу, розказуючи сторонам, що їм потрібно організувати більш кращу взаємодію тощо, а системно підходитиме до цього.
Міністр оборони України Степан Полторак:
- У разі збільшення інтенсивності бойових дій на Сході України Збройні сили України і Міністерство оборони перебувають у гідному стані, щоб відреагувати на зміну обстановки. Кількість і підготовка особового складу, а також наявність резервів нададуть нам змогу своєчасно відреагувати на будь-які загрози.

"Місто" запитало у вінничан: "Як Україна має реагувати на нові загрози з боку Росії?"
Антон Антонович, ветеран Збройних сил України:
- Перше, що необхідне, це сильна армія. Тому всім необхідно працювати над бюджетом. Економіку потрібно витягувати із тіні. Збільшиться бюджет і, відповідно, відсоток на фінансування армії. Друга сторона - це санкції і зовнішня політика. Весь світ має стати на захист демократії.
Володимир, економіст:
- Треба більш жорстко діяти у воєнних питаннях. Оскільки вони не дотримуються домовленостей, треба їх вибивати звідти.
Тарас, студент:
- Треба діяти агресивніше, і скоріше це все завершити. Треба відповідати ворогові, щоби захистити свої кордони, використовувати важке озброєння.
Аліна, студентка:
- Потрібно давати відповідь, а не чекати. На будь-яку дію із їхнього боку, має бути протидія із нашого. На всі загрози треба відповідати жорстко.
Надія, тимчасово не працює:
- Ми маємо відповідати їм. Чому наші хлопці мають гинути стільки часу? Треба йти у наступ.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

522

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

389

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

199

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

196

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

186

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...