Cто днів нової ради і нового мера: перезавантаження

Cто днів нової ради і нового мера: перезавантаження

Депутатам нового скликання і міському голові Сергію Моргунову було про що відзвітувати перед громадою
Перезавантаження, яким стало для міськради оновлення її депутатського корпусу, і обрання мера Вінниці протягом перших ста днів роботи продемонструвало гарний потенціал. Уперше до затвердження держбюджету було ухвалено міський бюджет, долучено до бюджетоутворення мешканців завдяки проекту "Бюджет громадських ініціатив", завершено ряд проектів, започатковані ще у минулі роки.
Детальніше про це на початку чергової сесії Вінницької міськради розповів міський голова Сергій Моргунов. Він оголосив проміжні підсумки і окреслив ряд вже реалізованих і запланованих проектів, одразу ж наголошуючи, що це не особисті досягнення мера, а результат командної роботи.
За його словами, місто і далі реалізує стратегію розвитку "Вінниця 2020".
- Наприкінці минулого року ми завершили останній етап реконструкції приміщення Муніципального центру соціально-психологічної реабілітації дітей і молоді із обмеженими фізичними можливостями "Гармонія", що по вулиці Винниченка, - говорить Сергій Моргунов і додає, що у березні відбудеться урочисте відкриття центру. - В амбулаторії сімейної медицини по 1-му провулку Українському встановлено спеціальний підйомник для людей із обмеженими фізичними можливостями. А для вінничан із вадами зору на переходах вулиць додатково обладнано звуковим супроводом сім світлофорів.
Згадав голова міста і про "Бюджет громадських ініціатив".
- Ми передбачили 5 млн. грн. на реалізацію цієї програми у 2016 році, - говорить мер. - Реалізаторами усіх проектів, які втілюватимуться у життя за ці кошти, будуть самі громадяни, і дуже важливо, щоб всі ці люди могли проконтролювати, як витрачатимуться гроші. А підуть ці кошти і на розвиток інфраструктури Вінниці, і на розвиток окремих територій, й на інші нагальні соціальні потреби.
Триває співпраця із сусідніми сільськими громадами.
- У рамках цієї роботи у бюджеті передбачено 4,2 млн.грн, - каже Сергій Моргунов. - І ці гроші, як і раніше, використовуватимуть винятково на умовах співфінансування.
Великі надії покладає місто на Центр інновацій і підприємництва під назвою iHUB, який розташований на вулиці Пушкіна,11. Він запрацював із листопада минулого року.
- Там вже відбулося 11 івентів, на які завітали понад 350 учасників, - інформував мер. - А отже, маємо надію на впровадження нових стартапів і залучення інвестицій у перспективні для Вінниці проекти. Ми продовжуємо інтенсивну роботу щодо інвестиційного супроводу "Української пивної компанії", яка планує збудувати цього року у Вінниці першу чергу заводу із виробництва холодильного обладнання, де працюватиме 500 робітників.
За словами Сергія Моргунова за останні три місяці у Вінниці введено 21,3 тис. квадратних метрів нових виробничих площ і створено 850 робочих місць.
- У прозорих офісах ми запровадили 25 послуг, які можна отримати у режимі он-лайн, - говорить мер. - Це дуже зручно, зокрема, й для бізнесу. А ще домовилися із "ВінницягазЗбутом", Вінницькими електричними мережами і Вінницяоблводоканалом, щоб їх працівники теж консультували вінничан у цих офісах.
У Вінниці триває співпраця із швейцарськими партнерами у рамках проекту із енергозбереження.
- У березні розраховуємо запустити у тестовому режимі твердопаливну котельню по вулиці Баженова, - оголосив мер. - Вона єдина така у Україні - і за потужністю, і за встановленим там унікальним для нашої країни обладнанням.
У цьому контексті примітно, що у Прозорому офісі на Вишеньці відкрито "Зелений офіс" для надання консультацій громадянам щодо питань енергозбереження.
- У рамках муніципальної програми із енергозбереження замінено вікна у під'їздах будинку на вулиці Толстого, 15, який став "пілотним" об'єктом цієї програми. Аналогічна робота триває й у будинку на вулиці Янгеля, 85, - каже Сергій Моргунов. - А у школі №25 було проведено повний перелік всіх необхідних робіт із утеплення і енергозбереження.
Вінницька транспортна компанія, за оцінкою мера, може по праву пишатися своєю розробкою - модернізованим трамваєм "ВінВей" і вже працює над другим таким вагоном.
- У грудні ми завершили будівництво трамвайної вставки у мікрорайоні ринку "Урожай" і запустили новий трамвайний маршрут "Електромережа-Вишенька", - говорить Сергій Моргунов. - Відповідна робота триває й щодо відновлення тролейбусного парку міста.
А на початку літа Вінниця суттєво реконструюватиме дорожню розв'язку на площі Гагаріна. Особливістю цього ремонту буде підняття дорожнього полотна на сорок сантиметрів, оскільки цього вимагають умови експлуатації, дещо важчих від своїх чеських попередників, швейцарських трамваїв.
Згадавши про відкритий на вулиці Порика садочок №11, мер зауважив, що місто працює у цьому ж напрямку, відкриваючи нові, необхідні жителям об'єкти.
- На початку року відкрито амбулаторію сімейної медицини по вулиці Данила Нечая, 77-А. Планується створення громадсько-волонтерського центру підтримки і реабілітації воїнів АТО по вулиці Єрусалимка,8. Розпочато реалізацію проекту за підтримки Світового банку по будівництву регіонального кардіоцентру.
У Вінниці проведено розширення і капітальний ремонт перехрестя вулиць Успенського, Маяковського і 8 Березня, завершено першу чергу реконструкції проспекту Космонавтів.
- При цьому до реалізації останнього проекту ми йшли аж цілих чотири роки, - говорить Сергій Моргунов.
Загалом, мер неодноразово зауважував, що умови сьогодення ускладнюють реалізацію багатьох проектів, але ні відступати від запланованого, ні сидіти склавши руки у міськраді не збираються.
- Згадаємо, що цьогоріч держава скасувала безкоштовне харчування школярів, - говорить Сергій Моргунов. - І нам довелось виділити 6,5 млн. грн. із міського бюджету, щоб забезпечити вінницьких школярів обідами до кінця навчального року. І нині ми вивчаємо питання, як у таких умовах підвищити якість харчування учнів.
Ще одним несподіваним викликом стала передача на баланс Вінниці профтехучилищ.
- Це серйозне додаткове навантаження на бюджет, і хочу сказати, що лише чотири міста, у т.ч. і Вінниця, заявили, що готові із таким впоратися, - сказав Сергій Моргунов.
У січні міська рада внесла зміни у міський бюджет, якими передбачила 105 млн. на фінансування дев'яти вінницьких ПТУ. Частину із цих коштів можна буде компенсувати державними субвенціями, але основний тягар ляже все ж таки на саме місто.
- З іншого боку, без якісних професійних кадрів будь-які зміни ні у місті, ні у країні не можливі, тож ми маємо проаналізувати і вирішити як правильно використати цю ситуацію на користь Вінниці, - говорить Сергій Моргунов.
Врешті мер подякував депутатам і наголосив на тій спільній меті, яка об'єднала усіх присутніх того дня у сесійній залі.
- Нас мала б об'єднувати одна мета - розвиток міста Вінниці, - сказав він. - І робота депутатського корпусу протягом цих трьох місяців говорить про те, що якраз цього всі ми і прагнемо.
 

Коментарі

Співак, лідер гурту "ТіК", волонтер і громадський діяч Віктор Бронюк:
- Вінничани насправді вже трохи звикли до того, що місто постійно покращується, оновлюється, вдосконалюється. Вразити чимось новим їх досить складно. Але я часто відвідую інші міста і бачу, що не у кожному так. Тож дуже радію, що у рідній Вінниці, навіть у таких скрутних умовах, як нині, триває розвиток. Якихось аж надто грандіозних звершень за перші сто днів діяльності нової міськради і нового мера я не побачив, але тим більш цінуєш щоденну копітку працю усієї команди міської влади, спрямованої на забезпечення нормальної життєдіяльності Вінниці. Ми живемо у дуже гарному місті, тож маємо це цінувати. А ще кожному із нас варто відчути себе помічником мера, щоб власними справами, власним прикладом робити це місто ще кращим.
Голова правління Вінницької громадської організації молоді із обмеженими фізичними можливостями "Гармонія" Раїса Панасюк:
- Мені є що перерахувати! Стабільний розвиток інклюзивного простору, створення доступності згідно зі стратегією розвитку Вінниці до 2020 року, підтримка "Служби перевезення людей на візках", "Служби супроводу людей із інвалідністю", завершення ремонту приміщення для Центру і оснащення його сучасним обладнанням, встановлення інклюзивних пісочниць і стендів із абеткою Дактеля на всіх дитячих майданчиках міста, монтаж тактильної плитки на зупинках, ліфти у школах і амбулаторії і ще багато всього зроблено, що створює можливості для розвитку і активного життя маломобільних груп населення. І все це саме завдяки партнерським стосункам і підтримці всього виконкому і депутатського корпусу Вінницької міськради під керівництвом Сергія Моргунова. Я особисто цим пишаюсь і дуже ціную. Цій взаємодії дуже дивуються колеги із інших міст і навіть сусідніх країн. Вони там у себе часто "борються із владою", а ми просто дружимо і спільно працюємо на один результат, щоб Вінниця була комфортною і безпечною для всіх.
Виконавчий директор благодійного фонду "Подільська громада" Олена Данілова:
- Місто розвивається, утримує лідерські позиції із впровадження нових технологій. Великою приємністю від депутатів і Сергія Моргунова стало виділення бюджетних коштів на впровадження громадських ініціатив, коли кожен свідомий вінничанин може запропонувати свою ідею і долучитись до розвитку свого міста. Нехай ще не так багато людей подали свої ініціативи, але кожна із них - вагома і це чудовий старт! Вважаю, що наступним кроком має бути досконале впорядкування регламенту міської ради, з'являється багато активних мешканців, яким цікаво, як проходить сесія міської ради, як ухвалюються рішення. Це гарний знак, що суспільство прагне бути частиною сили, яка створює наше місто. Насправді, важко оцінити весь загал справ, які були зроблені за перших сто днів діяльності нового депутатського корпусу і мера міста. Але вочевидь Сергій Анатолійович взяв активний темп розвитку для Вінниці і впевнено його втримує. Згадаємо хоча б нові транспортні маршрути, вінницький iHUB, амбулаторію на Старому Місті і багато інших гарних справ.
Член правління громадської організації "Джерело надії", активіст "Пласту" Максим Студілко:
- Вінницька міська рада, її виконавчий комітет та, безпосередньо, міський голова мали кілька серйозних викликів перед мешканцями нашого міста. Організаційним викликом було те, що впродовж дев'яти років діяв принцип узгодження питань на депутатських комісіях, і, тому самі засідання сесій відбувалось злагоджено як "по годиннику". І ось цю злагодженість важливо було показати і зараз, починаючи ще із установчої сесії. Тут можна сміливо стверджувати, що це вдалось, особливо на контрасті із установчою, і кількома наступними сесіями облради. Наступним викликом була гостра необхідність показати безпосередній результат роботи, котрий якісно не поступався б здобуткам попередніх скликань. Дитячий садочок по вулиці Порика, трамвайна зупинка на "Урожаї", новий трамвайний маршрут, HUB для IT, бюджет громадських ініціатив, новонамальовані метри велодоріжок, новий центр реабілітації людей із інвалідністю… Здобутків достатньо. Хтось скаже, що це все фінішування надбань попередніх років, проте важливо розуміти, що чинна більшість міськради це якраз і є команда, що працювала у місті останні десять років, а достойно доводити до кінця розпочаті справи - теж необхідна справа.
Підсумок: старт дуже вдалий. Система працює із новою потужністю, старі справи доводять до завершення, нові глобальні речі - започатковуються. Але, на моє переконання, найважливішими будуть наступні 100 днів, коли вже треба показати результати нових починань, побажаймо нам всім у цьому успіху.
Голова Вінницького обласного осередку Комітету виборців України Владислав Телень:
- Позитивно оцінюю перших сто днів діяльності і депутатського корпусу, і міського голови Вінниці. Помітно, що продовжується традиційний для нашого міста тісний контакт із громадськістю, вивчаються потреби мешканців, є відповідна реакція на звернення. Більше того, є навіть певні нові ініціативи, які говорять про те, що громадськості пропонується виявляти ще більшу активність в ухваленні рішень на користь розвитку Вінниці. Це дуже радує.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

275

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

222

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

205

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

194

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

187

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...