Кандидати від "Батьківщини" з'ясовують стосунки у судах

Кандидати від "Батьківщини" з'ясовують стосунки у судах

  Вінницький окружний адміністративний суд 6 листопада, після дводобових засідань, які тривали до пізньої ночі, зобов'язав Вінницьку районну виборчу комісію здійснити перерахунок голосів на виборчій дільниці села Агрономічне.
Необхідність такого перерахунку довела у суді кандидатка від політичної партії "Батьківщина", директор Вінницького соціально-економічного інституту університету "Україна" Ганна Давиденко. Певної політичної пікантності її позову додало те, що представник позивачки стверджував: фальсифікація голосів відбулась на користь її однопартійця - Ігоря Вернигора. Щоправда, позов свій Ганна Давиденко спрямувала не проти нього, а на дії районної виборчої комісії. Мовляв, це така принципова позиція.
- Фактично відбулася фальсифікація у двох дільницях виборчого округу №9 до Вінницької облради - №050135, що у селі Агрономічному, і №050157, що у Луці-Мелешківській. Одному із кандидатів до обласної ради "додали" 230 голосів, що збільшило його результат на 4%. І таким чином він, фактично, обійшов у внутрішньопартійному списку своїх колег, - пояснила причину свого звернення до суду Ганна Давиденко.
Спершу позивачка вимагала визнати протиправним і скасувати результати, або принаймні призупинити оголошення результатів виборів. Але суд із такою вимогою не погодився, оскільки це могло завдати шкоди іншим кандидатам, у яких до виборчої комісії претензій не було.
Слід зауважити, що й справді жодних суттєвих порушень на дільницях цього округу у день виборів фактично не було зафіксовано. І на цьому особливо наголошувала третя сторона засідання - представник у суді Ігоря Вернигора. Так, все відбувалося злагоджено й швидко. Аж тут раптом - такий скандал!
Голова районної виборчої комісії Валентина Соболь - жінка пенсійного віку - витримала у суді лише день. Почула від судді про можливу кримінальну відповідальність і наступного дня лягла у лікарню. Хоча й встигла на вимогу суду доправити на розгляд протоколи підрахунку голосів.
А оскільки наступного дня позивачка викликала до суду свідків - членів дільничних виборчих комісій і кандидатів від інших партій - то суду довелось порівнювати різні варіанти протокольних копій, підписів у них, кількість голосів прописаних у відповідних графах.
Ось тут і почалося найцікавіше - голова і секретар дільничної виборчої комісії Агрономічного погодились із тим, що протоколи, які були складені комісією у ніч підрахунку голосів, не відповідають тим, які районна виборча комісія видавала за дійсні.
- Це точно не мій підпис, я зовсім по-іншому першу літеру пишу. Це не легко підробити, але схоже там не дуже й старалися, - казала голова комісії із Агрономічного.
Та й щодо цифр, які з'явилися у підозрілому протоколі, вона висловилась категорично:
- Звісно, я не могла всіх пам'ятати, але звернула увагу на те, скільки голосів набрала вчителька - це шанована людина, й мені особисто було цікаво, як підтримають її люди на виборах. Так от - це зовсім не та кількість голосів, яку я запам'ятала при підрахунку у ніч виборів.
Про те саме говорила й адвокат, яка представляла інтереси кандидатки Ганни Давиденко.
- Ми представляємо на розгляд суду протоколи дільничної виборчої комісії, які свідчили, що за Вернигора проголосували 128 осіб, а за Загородню 32. Але у територіальній виборчій комісії чомусь з'явилися зовсім інші результати. За їхньою версією, за Вернигора проголосували 158, а за Загородню - лише дві людини, - казала адвокат і передавала суддям відповідні папери.
Ще у одній копії протоколу у Ігоря Вернигора 324 голоси виборців, а у кандидатки від Аграрної партії Олени Наскальної 229. Проте вже у іншому протоколі у Наскальної - 29, а у Вернигора - 524.
- Ні, це точно не мій почерк, - додавала секретар комісії із Агрономічного, вивчаючи одну із копій протоколу.
Слід зауважити, що суд приймав до уваги лише свідчення тих свідків, які безпосередньо були учасниками підрахунку голосів і складання протоколів. Свідчення інших учасників виборчого процесу, наприклад представників інших партій - суд до уваги не брав, хоча й вони мали свої копії протоколів, які доправили їм із дільниць спостерігачі.
Головуюча суддя неодноразово нагадувала свідкам про те, що справа буквально балансує на межі кримінальної відповідальності. І навіть напряму запитала у представника позивачки, чому вони не звернулися до правоохоронних органів, якщо запідозрили фальсифікацію протоколів.
У відповідь пролунало, що позивачка не виключає звернення до правоохоронців, просто на цьому етапі для неї важливішим було якомога швидше захистити інтереси волевиявлення людей.
- Ми свідомо позивалися не до конкретної політичної сили, а до виборчої комісії, оскільки саме на її рівні підозрюємо свідоме, або не свідоме перекручування результатів.
Врешті суд таки частково задовольнив позов - зобов'язав Вінницьку районну виборчу комісію перерахувати голоси на дільниці у Агрономічному. Хоча й не встановив термін такого перерахунку... Пізніше стало відомо, що і позивачка - Ганна Давиденко, і її однопартієць - Ігор Вернигор обидва стали депутатами. Перша - депутатом Вінницької міськради, другий - Вінницької облради.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

309

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

183

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

144

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

142

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

135

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...