Кандидати у мери бігають по судах

  На цих виборах із ситуаціями, коли кандидатів не реєструють через неналежним чином оформлені документи, або ж їх реєстрацію оскаржують конкуренти, найчастіше стикаються міські виборчі комісії. В обласній комісії із цим набагато спокійніше.
"На самому початку цих виборчих перегонів ми мали чотири випадки, коли кандидати самі написали заяви із проханням не реєструвати їх кандидатури, от і все", - каже секретар Вінницької обласної територіальної виборчої комісії Наталія Горбатюк.
Натомість у Вінницькій, Немирівській, Жмеринській міських виборчих комісіях - справжні судові епопеї.
Трьом відмовили, одному дозволили
Вінницька міська виборча комісія зареєструвала 12 кандидатів у депутати до Вінницької міськради, а трьом відмовила.
- Комісія відмовила у реєстрації Валерію Степанюку, оскільки він не вніс грошову заставу, - говорить голова Вінницької міської виборчої комісії Дмитро Шевчук.
Не оформив належним чином автобіографію, а також протягом відведеного часу не звернувся до комісії, щоб виправити документи, кандидат-самовисуванець Олег Китасюк.
- В автобіографії, яку подав кандидат, не було у повній мірі тієї інформації, яка мала б бути відповідно до закону, - каже Дмитро Шевчук. - Цей кандидат рішення комісії не оскаржував, він вже написав заяву про повернення грошової застави і отримає свої кошти - 13 тис. 709 грн. назад.
Із тих самих причин - неправильне оформлення документів - відмовили у реєстрації Івану Надольному. Але той подав до суду. Окружний адмінсуд рішенням від 3 жовтня не задовольнив вимог Івана Надольного. А от Вінницький апеляційний адміністративний суд задовольнив його позов частково: скасував рішення суду першої інстанції і зобов'язав і міськвиборчком повторно розглянути заяву кандидата.
- Так, комісія справді ще раз розглянула заяву Івана Надольного, - каже Дмитро Шевчук. - Суд своїм рішенням не заперечив нічого із нашої аргументації, крім пункту, який стосується ведення діловодства про те, що заявника не було запрошено на засідання комісії.
Цього разу на засідання Івана Надольного запросили. Але навіть після голосування члени комісії своє рішення не змінили - у реєстрації йому відмовлено.
Голова комісії Дмитро Шевчук також нагадав про ситуацію із кандидатом на посаду міського голови Олександром Білошкурським.
- У зв'язку із подвійною реєстрацією, а він ще висувався як кандидат у депутати від політичної партії, комісія вирішила виключити його із обох списків - і кандидатів у депутати, і кандидатів на посаду міського голови, - пояснює Дмитро Шевчук. - Але рішення суду зобов'язало нас відмінити цю постанову.
Отже, на виконання рішення суду, 12 жовтня кандидатура Олександра Білошкурського затверджена і буде внесена до бюлетенів.
У Жмеринці й Немирові свої нюанси
Немирівська міська виборча комісія все ж зареєструвала Віктора Качура, висуванця осередку Радикальної партії Олега Ляшка, кандидатом на посаду міського голови Немирова. Хоча група місцевих депутатів на чолі із іншим кандидатом на посаду міського голови із цим була не згодна і навіть шукала підтримки у адміністративному суді. У пакеті документів, поданих Віктором Качуром, вони знайшли рішення з'їзду "Радикальної партії України" без особистого підпису лідера партії, а лише із "факсиміле". На думку депутатів, це було схоже на "підробку", а отже мало б стати підставою для зняття кандидата із реєстрації для участі у виборах. Утім, ВОАС після дводенних слухань своєю постановою від 7 жовтня відхилив позов. Суд зважив на те, що позивач - один із конкурентів Віктора Качура - подав позов як фізична особа, і підозри щодо підпису Олега Ляшка і розмитості печатки на одному документі ніяк не порушують виборчі права позивача.
Так само у суді відстояв своє право на реєстрацію міський голова Жмеринки Анатолій Кушнір. Першого жовтня місцева виборча комісія скасувала його реєстрацію у кандидати на посаду міського голови, аргументуючи, що той порушив вимоги п.5 ст.35 Закону України про місцеві вибори, де йдеться, що особа може одночасно бути висунута кандидатом у депутати місцевих рад, на посаду сільського, селищного, міського голови або старости шляхом висування місцевою організацією лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування.
"25 вересня міська виборча комісія зареєструвала мене кандидатом-самовисуванцем на посаду міського голови, а 27 вересня зареєструвала мене першим номером списку кандидатів у депутати міськради від міського осередку партії "Нова політика". Отже, ТВК допустила момент реєстрації, і при цьому не було жодних зауважень... - коментував свою позицію Анатолій Кушнір. - Потім надійшла скарга одного із кандидатів і мене зняли із реєстрації, мотивувавши тим, що я зареєстрований від двох суб'єктів. Хоча по хронології першою була подана моя заява про зняття мене із реєстрації як кандидата у депутати, а вже потім скарга одного із кандидатів…"
Врешті суд взяв до уваги саме його аргументи і скасував постанову виборчої комісії про зняття Анатолія Кушніра із реєстрації.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

829

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

642

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

432

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

377

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...

375

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...