За досвідом - у Вінницю

За досвідом - у Вінницю

  У вівторок четверо депутатів Львівської міської ради приїхали до Вінниці, аби подивитися на впровадження транспортної реформи у нашому місті. Із ними також приїхали кілька львівських журналістів.
Крім ВТК, львів'яни побували у Прозорому офісі, на підприємстві "Міськсвітло", у Муніципальному діагностичному центрі. Оглянули гості також відремонтовану у рамках швейцарського проекту котельню на Баженова, а також рекультивоване сміттєзвалище у Стадниці, де працює сміттєсортувальна станція.
Утім найбільше львівських депутатів цікавила транспортна реформа. Кажуть, проблема муніципального транспорту у їхньому місті є проблемою №1.
- Ми вирішили приїхати до вас, бо якось я натрапив на інформацію, що понад 90% мешканців Вінниці задоволені роботою комунального транспорту. У Львові за останні 10 років здійснено багато позитивних змін, але якраз із точки зору роботи комунального транспорту і транспорту взагалі, на думку багатьох львів'ян, є проблемною, - пояснює депутат Львівської міської ради Володимир Гірняк. - Сподіваюся, що ми будемо впроваджувати роботу комунального транспорту на загал у нашому місті теж. Із точки зору впровадження комунального транспорту у Вінниці треба багато чого повчитися.
В.о. міського голови Сергій Моргунов розповів львів'янам, як проходила транспортна реформа у місті. Зокрема, він зазначив, що у 2011 році у Вінниці на маршрут виїжджали близько 600 маршрутних таксі, 70 тролейбусів, 20 автобусів і лише 60 трамваїв. І щороку кількість громадського транспорту на маршрутах зменшувалась, тож із такими перспективами Вінниця взагалі могла втратити громадський транспорт.
- Ми вирішили, що потрібно проводити транспортну реформу. Спочатку було важко. Ми позабирали багато маршрутів, які їздили "від дому - додому". Роль маршрутного таксі - це довозити до муніципального транспорту, як це робиться у Європі, - розповів Сергій Моргунов. - Тепер виїжджає на лінію 246 маршрутних таксі, 74 трамвайних вагони, 131 тролейбус і 50 муніципальних автобусів. Тож перевізники не можуть нав'язувати нам свої тарифи. Загалом, ми знаходимо компроміси, адже розуміємо, що малий і середній бізнес має процвітати.
Нагадаємо, що у 2012 році Вінниця подарувала Львову два відремонтовані трамваї "Tatra KT-4.". На них було написано - "Дарунок львів'янам від вінничан". Напис заклеїли рекламою, і що наразі із цими трамваями, львівські депутати відповісти не можуть. А от від модернізованого вінницького трамвая, який вінничани уже назвали "трамваєм майбутнього", залишилися у захваті. І навіть готові внести пропозиції щодо капремонту львівських трамваїв у Вінницькій транспортній корпорації.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1337

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

465

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

313

Експертна група конкурсу "Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ" 15 серпня визнaчила 36 проєктів, зa які містяни зможуть ...

294

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

276

  ...