Гроші заплатила, а житло не найняла

Гроші заплатила, а житло не найняла

  Олена сама прийшла до редакції "Міста", бо втрапила у халепу і хоче повернути свої ж гроші. Майже одразу з початку її розповіді стало зрозуміло, що жінку "кинули" на гроші, пообіцявши знайти житло.
Тож, на початку липня Олена зайнялася пошуком житла. Через Інтернет знайшла квартиру, яка влаштовувала і за ціною, і за місцем розташування. Зателефонувала за номером, вказаним в оголошенні, натрапила на агентство.
- Зв'язалася із ріелторським агентством "Городская биржа", домовилися про зустріч. Прийшла до них у офіс, що розташований у центрі міста, на Козицького, 17. Все виглядало досить добре. Ми відразу підписали договір, я заплатила 1000 грн., і уже на вечір домовилися про оглядини квартири, - розповідає Олена. - Із власником квартири мала зустрітися о 18.00. Прочекала годину, але до мене так ніхто і не прийшов. Телефон власника мовчав. Зателефонувала в агентство, мені сказали, що це якесь непорозуміння і гроші повернуть.
Зі слів Олени, саме після цього вона й зрозуміла, що її обдурили. Але не збираючись здатися, вона знову пішла в офіс агенції. Там сумно повідомили, що грошей в офісі немає і просили зачекати кілька днів.
- В офісі заяву писала, що зустріч не відбулася і просила повернути кошти. Пообіцяли, що кошти повернуть після того, як начальник підпише заяву. Проте грошей так і не повернули. Коли почала шукати інформацію про цю фірму, то знайшла, що це "лохотрон" по всій Україні, - каже Олена. - Прийшовши на фірму зі своїм чоловіком, сказала, що викличу міліцію. У цих дівчат почалася паніка, кричали, що договір зі мною розривають і взагалі мене не знають. Договір виявився тільки у мене, і квитанція про оплату - теж у мене є. Нас просили вийти із приміщення, але ми спокійно сиділи і чекали міліцію. Завершилося тим, що ці дівчата нервували, а ми написали заяву до міліції.
Коли жінка писала заяву про те, що у неї видурили гроші, з'ясувалось, що вона така далеко не перша. Олена зізнається, що квартира їй дуже сподобалася, можливо, тому, договір читала на емоціях, та й до кінця не дочитала. Але як виявилось, згідно із цим договором, жінка платила не за перегляд чи оренду квартири, а за надання консультативних послуг.
Офіційно фірма "Городская биржа" зареєстрована у Житомирі. У Вінниці ж на Козицького, 17 - офіс цієї фірми. Утім так просто його не знайти, бо жодних орієнтирів немає. Але журналіст має вислухати обидві сторони, тож після спілкування з Оленою, ми пішли до "біржовиків". Як виявилось, працівники "Гродской биржи" у Вінниці дуже здивувалися, що виникли якісь проблеми у клієнтів, і навіть обіцяли зателефонували у редакцію "Міста" і все пояснити. Це після того, як Олена просто в офісі агенції писала заяву до міліції. Але в редакцію так ніхто і не зателефонував, а мобільний телефон, який нам дали для зв'язку, виявився поза зоною досяжності.
Зате просто на порозі "Городской биржи" фотокореспондент газети "Місто" зіткнувся із своїм товаришем. Той розповів, що також заплатив 1000 грн. цій фірмі і хотів орендувати житло. Оглянути квартиру за 1600 грн. оренди на місяць на вул. Зої Космодем’янської хлопчина мав того ж вечора. Господар… знову не прийшов.
В Інтернет-мережі інформацію про фірму "Городская биржа" можна знайти, починаючи із 2012 року, і майже на усіх доступних сайтах пишеться, що це "лохотрон". У різних областях України фірма надає послуги із пошуку роботи і оренди житла. Послуги надають винятково за гроші, при цьому підписавши договір. У кінці договору великими буквами вказано "Увага! Договір недійсний, якщо відсутній прибутковий касовий ордер!"
Чи поверне Олена свої 1000 гривень, які віддала недобросовісним "посередникам"? У міліції радять звертатися до суду. А також уважно читати папери, які підписуєте.
 

Коментар
Керівник СЗГ УМВС у Вінницькій області Анна Олійник

- До міліції надійшло до десятка заяв від громадян. Як вдалося з'ясувати, там складені відповідним чином договори, які підписують клієнти про надання консультативних послуг. Консультативні послуги - це надання інформації щодо найму житла, тобто вони не зобов'язуються надати чи розшукати квартиру. Люди підписують договори і зазвичай їх не читають, в тому числі і ця громадянка. Слідство перевірило, і в діях цих осіб не вбачає ознак складу правопорушення, тому людям потрібно позиватися до суду в цивільному порядку, щоб повернути кошти.


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

476

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

343

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

183

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

169

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

165

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...