"Поділля" ділять - поки через суд

"Поділля" ділять - поки через суд

Повідомлення про "якісь заворушення" біля готелю "Поділля", що розташований у центрі Вінниці біля самісінького міськвиконкому, почали надходити 2 травня, близько десятої години вечора.

- Якісь заворушення біля готелю "Поділля"... Інформація надходить трохи суперечлива - хто за кого. Але явно щось там відбувається, - написав у своєму акаунті у Фейсбуці лідер УНА-УНСО Вінниччини Сергій Чумак.

Пізніше він додав, що там кілька вінницьких самооборон (їх у Вінниці, до речі, налічується аж вісім. - Ред.), але хто на чиїй стороні, не відомо.

Київські гості

Щоб розібратися, що ж за ситуація спричинила раптове зібрання людей у камуфляжі, "Місто" звернулось до керуючого готелем - голови правління "Вінницятурист" Володимира Юр\'єва. І тут несподівано з\'ясувалось, що він вже тиждень як звільнений від своїх обов\'язків.

- Я можу назвати це рейдерським захопленням і подаватиму до суду, - говорить Володимир Юр\'єв. - Поки я лежав у лікарні, контракт зі мною розірвали, Федерація профспілок України десь у Києві знайшла іншого керівника, і він вже приступив до виконання своїх обов\'язків.

Пояснив колишній голова правління і передісторію втрати своєї посади.

Не секрет, що органи прокуратури вже не перший рік, іноді через тривалі судові засідання, передають до Фонду держмайна України майно колишніх громадських організацій Радянського Союзу, у т.ч. об\'єкти, які належать Федерації профспілок.

- Але "Укрпрофтур" володіє 99,7% акціями товариства "Вінницятурист" і тому це майно не відносилось до майна загальносоюзних громадських організацій, - каже Володимир Юр\'єв.

За словами колишнього голови правління, останнє судове рішення у справі вінницького "Поділля" слухалось у Верховному Суді України.

- І ми цей суд виграли, бо інша сторона не дотрималась термінів позовної давності, - говорить Володимир Юр\'єв. - Одразу після цього суду я зателефонував у Київ до Федерації профспілок України із радісною звісткою, що "ми виграли", а мені там кажуть: "Ні, ви не виграли, ви програли".

Тоді ж Володимир Юр\'єв дізнався, що у столиці почали процес його відсторонення від посади.

- Мені докоряли тим, що готель останнім часом не виконує плани. Хоча це якась нісенітниця - на початку року поздоровляти із перевиконанням, а наприкінці казати, що показники не досягнуті, - каже Володимир Юр\'єв. - Ще дорікають, що ми самовільно віддали у оренду "Самообороні" готельні приміщення. Але усе було зовсім не так. Просто наша адміністративна частина займала на першому поверсі готелю приміщення площею у триста квадратних метрів. А скільки там людей було - три бухгалтери та два клерки? Навіщо їм стільки?! От ми й потіснилися - віддали ці площі тим, хто їх потребував більше, а працівників я перевів на третій поверх готелю, їм там навіть зручніше.

На кордоні інтересів

Отже ситуація із несподіваним вечірнім скупченням людей у одностроях під стінами готелю почала прояснюватися. Там справді розташовані представництва одразу кількох вінницьких "Самооборон". Тим часом у соціальних мережах вже з\'явились припущення, що "самооборонівців" у той вечір запросили як третю сторону для вирішення конфлікту "нового і старого директорів".

Але припущення, що "Самооборона" якимось чином пов\'язана із конфліктом інтересів власників готелю, колишній голова правління "Вінницятурист" рішуче заперечив.

- Мені про це нічого не відомо, - каже він.

Більше розповів керівник штабу Всеукраїнської організації Самооборона Майдану у Вінницькій області Олександр Максименко. Він очолює й Міжнародний благодійний фонд "Благодійний експрес", а саме ця організація орендувала у "Поділля" приміщення для "самооборонівців".

- Нам байдуже - новий власник чи старий власник. Ми стоїмо на захисті інтересів держави, їх і захищатимемо у разі потреби, - говорить Олександр Максименко.

За його словами, представники вінницьких "Самооборон" справді проводили 2 травня зібрання під стінами готелю, щоб обговорити спільний план дій щодо ситуації, яка склалася.

- Ми не допустимо дерибану готелю та готуватимемо документи до суду, щоби були нарешті виконані вимоги закону і готель передали у державну власність, - каже Олександр Максименко. - Бо ж знаєте як це буває - сьогодні один власник, завтра другий, післязавтра - третій, а там, дивись, все вже порозпродувано і позаписувано на знайомих і родичів.

Третя сторона конфлікту

Втім, не всі керівники "самооборони", як виявилось, прийшли на це зібрання. Навіть рішуче відмежовуються від нього.

- Так, мені розказували, що збиралася "Самооборона", але моїх людей там не було, - говорить керівник "Самооборони Майдану" Вінницької області Андрій Книжник. Хоча громадська приймальня його організації розташована саме у цій будівлі.

Пізніше один із штабістів "Самооборони Майдану" Вінницької області на умовах анонімності додав, що самі вони у це не втручаються, але є й ті, хто готовий підтримати ту чи іншу сторону. Звісно, якщо це принесе якусь вигоду. І ще додав, що у Києві про такі викрутаси на регіональному рівні вже чули і "щойно свята закінчаться, не виключено, пришлють сюди спецпідрозділ, який швидко в усьому наведе лад".

Почекаємо?

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

606

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

461

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

247

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

239

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

225

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...