Маріупольці хочуть відокремитися від Донеччини

Маріупольці хочуть відокремитися від Донеччини

  В Україні розмови про необхідність реформування місцевого самоврядування ведуться чи не із моменту здобуття країною незалежності, однак рішення цього питання відкладалося у довгий ящик із найрізноманітніших причин.

Проте минулого року нарешті був анонсований початок реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади у країні. Серед конкретних пропозицій - введення адміністративно-територіального устрою, що складається із трьох рівнів, надання максимально широких повноважень представникам місцевих громад, забезпечення необхідними фінансовими ресурсами органів місцевого самоврядування і створення замість державних адміністрацій державних представництв із наданням функцій нагляду і контролю.

Громадські організації активно підключилися до процесу реформування місцевого самоврядування, однак у окремих випадки їх участь призвела до несподіваних поворотів.

Приазовська область

У Маріуполі у квітні почали збирати підписи за створення Приазовської області у складі України.

Громадський активіст Елеонора Гайворонська зазначила, що ідея створення Приазовської області у складі України виникла у маріупольців не вчора, але у зв\'язку із окупацією Донбасу сьогодні вона дуже актуальна.

- Ми розуміємо, що політично це зробити складно, бо частина області окупована. Тому, населені пункти, розташовані там, перебуває у іншому статусі, і проблема у тому, що люди на цій території вважатимуть створення Приазовської області економічно і політично недоцільним, - зазначила Гайворонська та додала, що із цієї причини пропонують громадянам розглянути й інше питання.

Зокрема, як вона зазначила, якщо створення окремої області не буде обумовлено економічно, то пропонується розглянути можливість присвоєння особливого статусу місту Маріуполю у складі Запорізької чи Дніпропетровської областей України.

Нова Бессарабія

Тим часом у Одесі пройшов установчий з\'їзд нової "громадської організації" під назвою "Народна рада Бессарабії", яка у своїх статутних документах записала можливість виходу зі складу України у разі вступу її у НАТО та Європейський Союз.

Про таку новину повідомляє місцеве видання "Думська".

"Бессарабці" погрожують, що залишають за собою "право на самовизначення Бессарабії".

 

Коментарі:

Керівник "Інституту політичної інформації" Павло Колотвін:

- На півдні Одеси є певна соціально-політична напруга, але вона скоріше викликана економічним станом і корупцією. Головним джерелом проблем люди бачать корупцію. Основне: політичні збурення, які хвилюють регіон, є, але таких збурень, які можуть призвести до соціальних потрясінь, ми не спостерігаємо. Це головний висновок.

Політолог Володимир Фесенко:

- Внесення запропонованих змін у адміністративно-територіальний устрій країни означає визнання Україною втрати частини Донбасу - територію цього регіону необхідно інституційно оформити, оскільки зараз у неї подвійний статус: частина території - під українським прапором, інша частина окупована сепаратистами. У разі якщо будуть зафіксовані нові адміністративно-територіальні межі, то це означатиме визнання українською стороною небажання або неможливості повернення Донбасу.

Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко:

- До таких ідей поді­лу ставитися треба із побоюванням. Із точки зору ефективності, то у економічному плані різниці у тому, як буде називатися область, немає, як і немає різниці у тому, із якого центру ця область буде керуватися.

 

"Місто" запитало у вінничан: "Як мешканцям східних і південних областей уберегтися від загрози сепаратизму та вторгнення Росії?"

Оксана, студентка:

- Ми захищаємо свою державу. Тому і мешканцям Сходу потрібно захищати  країну, а не шукати підтримки у Росії.

Марія Володимирівна, пенсіонерка:

- Мешканцям України треба об\'єднувати свої сили, бути разом, укріплювати кордони. А із Донецьком і Луганськом толку не буде ніякого.

Людмила, студентка:

- Ті, хто хоче жити у Росії, могли б туди виїхати і не залишатися у Україні, це вирішило б проблему сепаратизму.

Богдан, працівник сфери обслу­говування:

- Якщо ж загроза стане очевидною, то доведеться виїжджати. Але ті, хто зможе захищати свій регіон, повинен захищати свою територію.

Володимир, монтажник сцени:

- Потрібно звертатися за допомогою до добровольчих батальйонів і самим  об\'єднуватися, щоб захистити свої населені пункти.

 

 

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

962

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

424

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

347

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

335

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...

334

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...