На 16-му окрузі все ж переміг Юрій Македон із перевагою у 34 голоси

На Вінниччині 16 округ став останнім, де не могли визначити переможця виборів. Хоча на сайті ЦВК і було вказано, що на окрузі опрацьовано 100% протоколів і найбільшу кількість голосів набрав самовисуванець Роман Стаднійчук, обраним депутатом його не оголошували. Його найближчий суперник Юрій Македон подав до суду. За його словами, окружна виборча комісія вдалась до фальшування виборів.
Тиск до і саботаж після
За словами Юрія Македона, на період виборчої кампанії його команда відчувала серйозний тиск.
- У ніч перед голосуванням - з опівночі до третьої ранку - значній частині виборців у Могилів-Подільському, Ямполі телефонували невідомі та казали: "ми телефонуємо із штабу Партії регіонів та просимо підтримати нашого кандидата Юрія Македона", - розказує Юрій Македон. - А зранку на окружну виборчу комісію прийшов факс нібито з Центрвиборчкому з текстом про те, що мене "зняли з виборів". Відповідно моїх спостерігачів почали виганяти з дільниць.
Нині слідчі з\'ясовують, хто ж відправляв цей фальшивий факс із ЦВК.
Юрій Македон каже, що вже о сьомій ранку вони мали протоколи з печатками від їхніх спостерігачів, і за цими протоколами отримали перевагу у 270 голосів.
- Дільничні комісії здавали протоколи і бюлетені - окружна комісія, відповідно, їх приймала, - розповідає кандидат. - Врешті в ОВК зрозуміли, що перемогу отримує Македон і вона... саморозпустилася. Дві доби не було засідань, ми звертались з цього приводу й у правоохоронні органи, й у пресу. Фактично це була підготовка до фальсифікацій.
Фальсифікацією кандидат називає той факт, що комісія врешті зібралася лише для того, щоб визнати недійсним голосування на окремих дільницях округу.
- ОВК визнала недійсним голосування саме на тих дільницях, де я перемагав, - переконаний Юрій Македон. - Підстави для цього жодної не було і це ми це доводимо у судах. Перша інстанція - Вінницький окружний адміністративний суд вже визнав неправомірність дій ОВК.
Зрештою команда Македона отримала й рішення апеляційного суду.
Боротьба триває
Загалом команда Юрія Македона подала скарги до суду по двох дільницях. Саме їх дані не врахувала окружна виборча комісія.
- Вимагаємо, щоб зарахували ці дільниці і визнали рішення ОВК протиправним, - говорить помічник кандидата Олена Грабік. - По одній дільниці суд позов задовольнив. Якщо визнають ще одну дільницю дійсною, цього буде достатньо, щоб визнати переможцем Юрія Македона.
Днями у приміщенні Вінницького прес-клубу Юрій Македон продемонстрував журналістам рішення суду, прийняті на його користь.
- Так само ми маємо на руках протоколи підрахунку голосів по тих дільницях, де ми отримали перемоги, але ОВК визнала це голосування не дійсним, - говорить кандидат. - Нині там в протоколах стоять прочерки. Якщо ж замість прочерків вставити результати голосування, які були встановлені дільничними комісіями, то вийде, що перемога - наша.
На момент підготовки номера до друку стало відомо, що ЦВК 10 листопада оголосила обраним депутатом у 16 виборчому окрузі Вінницької області Юрія Македона. Його перевага над найближчим суперником - 34 голоси. Тепер цей результат оскаржується у судах Романом Стаднійчуком.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

309

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

240

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

218

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

211

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...

208

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...