У День Миру – про війну

У День Миру – про війну

У Вінницькій виправні колонії №86 19 вересня бійці добровольчого батальйону "Вінниця", які днями повернулися із зони АТО, зустрілися із засудженими.

Зустріч провели до Дня Миру, який відзначали 21 вересня. Хоч до миру на Сході ще далеко, хлопці не падають духом і будь-якому негативі намагаються шукати позитив.

Як зазначив заступник начальника управління ДПтС України у Вінницькій області Юрій Тимошенко, День Миру сьогодні актуальний як ніколи, а те що відбувається у нашій державі, турбує кожного із нас. За його словами, у колонії відбувають покарання люди з різних регіонів, тож їм буде цікаво дізнатися із перших вуст, що ж відбувається на Сході України. Саме для цього керівництво установи запросило до виправної колонії №86 бійців батальйону "Вінниця" - Руслана Гурняка та братів Дениса і Максима Загоруїв. Хлопці розповіли, як їм два місяці жилося під кулями.

- Як ви потрапили на Схід?, - запитує один із засуджених.

- Ми пішли добровольцями, адже хто, як не ми, має захищати свою землю. Ми воюємо для того, аби терористи не добралися сюди, - відповідає Руслан Гурняк. - Були в АТО два місяці, кілька днів перепочинемо і знову поїдемо. Там страшна картина - не має хліба, води, а діти не бачать нормального дитинства. Це - безглузда війна, ніхто ніколи не міг подумати, що ми воюватимемо із найближчими нашими сусідами-росіянами.

- А чого розпочалася ця війна, кажуть, що вона штучна?

- Почалося все з того, що хтось когось не почув. Казали, що утискають російськомвних жителів на Сході України, повірте: це не так. Там усі вільно говорять як російською, так і українською мовою. А що до того, що війна штучна… Ну так я вам скажу, що війна, можливо, і штучна, а от кулі там справжні.

- Ви маєте військову підготовку?, - засуджені запитують братів Загоруїв.

- Так, ми грали в Контрстрайк, - жартують хлопці. - З 2009 року я займався страйкболом, а за освітою економіст, - каже Максим. - У військо ми пішли добровільно на патріотичних засадах.

- Що вас найбільше там вразило? - запитує інший засуджений.

- Коли ми приїхали у Слов’янськ, ставало не по собі від знищених будинків, заправок... Але найбільше нас там вразили діти, - каже Денис Загоруйко. - Запам’ятався один випадок, коли до наших хлопців, які просто стояли на вулиці і розмовляли під’їхала на велосипеді дівчинка і дала їм шоколадку зі словами: "Спасибо, что не стреляете"...

- У вас є якісь обереги?

- Своїми оберегами ми носили янголят, які зробили наші вінницькі діти і передали нам на Схід. А ще ми дуже цінуємо їхні листи підтримки, які тримаємо у себе чи вішаємо на стіну над ліжком. Така підтримка нас надихає на перемогу.

- Ми переможемо?

- Звісно, що ми переможемо! Адже ми воюємо на своїй землі. Путін сильно переоцінив свою армію, а нашу недооцінив. Уявіть, коли в танковий бій виходить 30 танків російських і 9 українських. З бою українських повертається три, а російських - жодного. Крім того, щоб з нами не траплялося ми у будь-якому негативі намагаємося шукати позитив. Терористи найбільше бояться добровольчих батальйонів, бо ми свідомо, не за гроші пішли захищати свою Україну.

Аби хлопці поверталися живими і з перемогою, засуджені подарували їм як оберіг гетьманську булаву. А один із чоловіків, який відбуває покарання, особисто від себе подарував ікону зроблену власноруч із дерева.

 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

216

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

158

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

145

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

145

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

143

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...