Чужі гроші - як медом намазані...

 Після своєї першої судимості Веніамін Обманюк (ім\'я та прізвище змінені) мав би схаменутись. На перший раз молодикові відверто пощастило: за шахрайство Замостянський районний суд у вересні 2011 року визначив йому покарання - штраф у розмірі 700 гривень. Ясна річ, за час процесу підсудному довелось глибше вивчити статтю 190 Кримінального кодексу України і дізнатись, що вона передбачає і набагато суворіші санкції - аж до ув\'язнення на чималі терміни.
 Проте це Обманюка не зупинило, бо чужі гроші вабили так, ніби вони медом намазані. Уже перший епізод із подальшої шахрайської серії датується листопадом того ж року: Веніамін розмістив у всесвітньому павутинні оголошення, ніби продає ноутбуки марки "Asus" (яких насправді в нього не було!) по 3 тисячі гривень, та номер мобільного телефону.
 Через деякий час із ним зв\'язався потенційний покупець, і вони домовились, що після передоплати на банківський рахунок Обманюка останній вишле обидва портативні комп\'ютери через службу доставки "Нічний експрес". Замовник справно перерахував 6 тисяч гривень за вказаними реквізитами і вже задоволено потирав руки.
 Однак минав час - ноутбуки не приходили. Він спробував додзвонитись до Обманюка, але номер весь час був поза зоною досяжності. Оголошення із сайту теж зникло. Відтак обдуреному чоловікові не залишалось нічого іншого, як звернутись до правоохоронних органів.
 Веніамін тимчасом принишк, вичекав, поки хмари над головою розійдуться, і в серпні 2012 року розгорнув активну діяльність за тією самою схемою. Він розміщував оголошення про продаж портативних комп\'ютерів різних марок, отримував гроші (у повній сумі чи частково) на вказаний рахунок (правда, уже в іншому банку) - і щезав. А разом з ним щезало із сайту оголошення про продаж та переставали відповідати вказані ним телефонні номери.
 Загалом упродовж дев\'яти епізодів, зафіксованих у судовій справі, він розжився на 26 980 гривень.
 Ця сума могла стати більшою на 3250 гривень, які в листопаді 2012-го для Обманюка погодився прийняти на свій банківський рахунок його знайомий. Щоправда, потерпілий дуже швидко зорієнтувався в ситуації: він розшукав знайомого через Інтернет, повідомив про шахрайські дії Веніаміна й попросив повернути кошти. Той виявився порядною людиною - гроші віддав назад.
 І тільки один епізод випадав із загального ряду, причому там справді було медом намазано! У травні 2012-го Веніамін побачив у Мережі оголошення, що незнайомий йому чоловік продає 70 літрів меду. Вони зв\'язались по телефону і домовились, що продавець перешле йому через службу доставки "Нова пошта" два бідони солодкого продукту, а покупець за це перерахує 4430 гривень. Обманюк, як легко здогадатись, обманув: гроші не заплатив, але мед забрав. Згодом його вилучили під час обшуку правоохоронці - стояв уже розфасований у слоїки й готовий до продажу.
 Слід сказати, що й на цей раз Веніаміну Обманюку пощастило. За вироком Вінницького міського суду він мав би відкалатати два роки в місцях позбавлення волі, однак від відбування покарання його звільнено з трирічним іспитовим терміном.
 Припускаємо, що коли молодик не схаменеться і знов так само потягнеться туди, "де медом намазано", то втретє йому точно буде не з медом.
 Леонтій Краснопільський
 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

766

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

567

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

352

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

327

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

327

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...