Вінниця рулить

Петро Порошенко заповнює квоти - парламент затвердив запропоновані ним кандидатури на посади міністра закордонних справ, Генерального прокурора та голови Національного банку.  Якщо голосування за Павла Клімкіна як головного дипломата було підтримано усіма фракціями, а Віталія Ярему призначили Генпрокурором без голосів регіоналів, то
Валерія Гонтарева очолила Національний банк після невеликої інтриги, яку намагалася влаштувати "Батьківщина". Але у підсумку, й Гонтарева була затверджена головою Нацбанку найбільшим результатом в цей день - за неї проголосували 349 депутатів.
Люди президента
Вінничан цікавлять передусім призначення на головні посади у Києві земляків. А без таких, звісно ж, не обійшлося. Зокрема, Державне управління справами очолив вінничанин Сергій Березенко. Він народився 11 квітня 1984 року у Вінниці, в сім\'ї лікарів. З 1991 по 2001 р. навчався в Київському ліцеї. У 2001 році, після закінчення школи, вступив до Києво-Могилянської академії, де навчався на факультеті економічних наук. У 2005 році здобув ступінь бакалавра економічної теорії та продовжив навчання за програмою спеціаліста економічної теорії.
Заступником у нього - ще один вінничанин, до того ж добре знаний у місті - колишній директор "Вінницьких перців" Сергій Борзов. Він навчався на історичному факультеті Вінницького педуніверситету ім.Коцюбинського. У 2006-2011 роках - директор команди КВН "Вінницькі перці". У 2011-2012 роках - директор команди КВН "Збірна України". Також працював у телевізійному творчому об\'єднанні "Олександр Масляков і Компанія".
Той самий історичний факультет вінницького педуніверу в 1992 році закінчив і щойнопризначений заступник голови Адміністрації Президента - Валерій Чалий. Останнє місце його роботи перед новою посадою - заступник гендиректора Центру Разумкова. Це поки останнє за часом призначення наших земляків у команду президента.
Звиайно, є й багато інших призначень людей з інших областей. Але ж, звісно, увага до земляків Президента прикута надто сильно. Втім, у загальній кількості вінничан у владі не так вже й багато.

Люди міністра
Колишнього вінницького мера, а нині віце-прем\'єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Володимира Гройсмана нині вважають одним із головних радників президента. В уряд Яценюка він прийшов ще до обрання нового глави держави, щоб провести вже давно назрілу реформу місцевого самоврядування, а також розгребти завали у житлово-комунальному господарстві.
- Реформа місцевого самоврядування - це ключова реформа, яку необхідно провести в країні незалежно від того, які партії домінують у парламенті і який буде склад Кабміну, - неодноразово наголошував Володимир Гройсман. - Без цих змін про майбутнє України як європейської демократичної держави не може бути й мови.
Саме зважаючи на важливість завдань, які виконує наш колишній мер, експерти прогнозують, що найближчим часом його повноваження можуть дещо розширитись.
Втім, і самому Володимиру Гройсману в Києві без вінницьких радників, колег і професіоналів було б не легко. Серед тих, хто його нині підтримує - колишній директор департаменту архітектури, містобудування та кадастру Вінниці Максим Мартинюк. Розпорядженням Кабміну він призначений першим заступником голови Державної архітектурної будівельної інспекції. У Міністерстві регіонального розвитку нині працює і Сергій Кушнір, який очолював у Вінницькій міськраді департамент житлового господарства. Тепер він очолює департамент житлової політики Мінрегіонбуду.
Крім того, є інформація, що керівники профільних департаментів Вінницької міської ради і заступники міського голови постійно їздять до Києва - для надання консультацій, порад і власної фахової допомоги працівникам міністерства, яке очолює екс-мер Вінниці Володимир Гройсман.
Губернатора залишать?
Не забуваймо про те, що й призначення губернатора - це теж поки прерогатива президента. У цьому зв\'язку дуже важливо, що Петро Порошенко має намір погоджувати призначення керівників місцевих адміністрацій з представниками регіонів.
- Президент України наголосив, що навіть незважаючи на те, що у нас ще діє Конституція, де саме президент України визначає подання на призначення керівників регіонів, він готовий вже зараз прислухатися до громад, до самого регіону, щоб потім подати узгоджену кандидатуру на керівників регіонів, - повідомила уповноважений президента з урегулювання конфлікту в Луганській і Донецькій областях Ірина Геращенко.
Отже Вінниччина має всі шанси зберегти нині діючого губернатора-земляка. Або якщо й отримає нового, то обов\'язково за погодженням із місцевою громадою. Не зайду якогось, а місцевого.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

68

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

63

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

63

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...

62

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

60

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...