У шортах в Паломництво не йдуть,

Паломництво – справа не легка і однозначно — не банальний відпочинок, як інколи його сприймають городяни. Як розповів керівник паломницької служби Свято-Преображенського кафедрального собору Віктор Присяжнюк, деякі люди сприймають паломництво як екскурсію по святих місцях. Утім, це – неправильне ставлення.
— Сенс паломництва – це прагнення душі до святих місць, — пояснює Віктор Присяжнюк. – Де вона відволікається від мирської метушні, щоб доторкнутися до вічності, де людина може зміцнитися у вірі та вирішити важливі для себе питання. Тому паломництво — це, перш за все, праця для душі, а туризм – відпочинок. Люди, які збираються у паломництво, мають розуміти, що вони їдуть не відпочивати. А якщо їм цікавіше роздивитися архітектурні особливості того чи іншого монастиря, треба їхати із турфірмою.
Паломникам потрібно дотримуватися певних правил. Наприклад, до монастирів не їдуть у спортивних костюмах чи шортах. Чоловік має одягнути сорочку із довгим рукавом, брюки, а жінка – спідницю (не коротеньку), строгу блузу та хустину. Не варто вдягати і футболки із написами чи зображеннями, адже не завжди людина розуміє сутність малюнка. А там може бути щось образливе, ба більше – сатанинське.
— Ми приходимо у храм, це місце, де є Бог, — веде далі Віктор Миколайович. – Адже ми до керівництва на роботі не приходимо у спортивному костюмі чи коротеньких шортах. Чому ж тоді до Творця так можна йти? Це ж неповага!
Бували випадки, коли з незнання паломники вдягали щось не те, каже Віктор Миколайович. Утім, із жодним не було скандалів – перевдягались за першим проханням.
Поїздки у паломництво можуть відрізнятися за своєю тривалістю. Якщо вінничанин збирається у поїздку по Золотому кільцю у Російській Федерації – таке паломництво може тривати два тижні. Утім, паломництво по Вінниччині може тривати і один день. Як, наприклад, поїздка до Браїлова у жіночий монастир.
— Так само у нас відвідують Лемешівський чоловічий монастир, Шаргородський жіночий монастир, їдуть у Бар поклонитися чудотворній іконі Божої Матері, — розповідає Костянтин Присяжнюк. – У село Шевченково до Зіновінської ікони Божої Матері – у Літинському районі, їдуть у Кіровку Калинівського району, там мироточить ікона Божої Матері. Так само на один день у Лядову – до скельного монастиря, найстарішого в Україні. Скоро йому виповниться тисяча років. У цій же ж поїздці відвідують по дорозі і Могилів-Подільський. Там дуже цікава полкова церква святого князя Олександра Невського. Відвідують ще Галайківці – там будинок священика, який ще за радянських часів під землею викопав церкву, де справляв вінчання, літургії.
Вінничани їздять і у Кипяче – це джерело у Житомирській області, відвідують у Бердичеві храм святителя Миколая по дорозі, а також – жіночий монастир Анастасії Рімлянині у Житомирі.
— Джерело дуже цікаве, — каже Віктор Присяжнюк. – Ті, хто хворіє на різні хвороби внутрішніх органів – набирають у цьому джерелі воду на місяць, а то й більше. Поки п’ють її – хвороба відступає.
Популярний маршрут паломництва в Одесу. У Кафедральному соборі є Касперівська ікона Божої Матері та мощі преподібного Іона Атаманського. У Свято-Успенському соборі – мощі преподібного Кукші. Відвідують також монастирі Ільїнський, Пантелейміновський і Свято-Михайлівський.
— Серед популярних маршрутів паломництв – і Київ, — розповідає Віктор Миколайович. – До Києву влітку приїжджає дуже багато паломників. Буває, у монастирях немає де зупинитися. Паломники з усього світу з’їжджаються поклонитися києво-печерчським божим угодникам.
Більше ніде у світі немає такої місцини, де б зберігалося більше 140 мощей святих угодників божих.  Окрім лаври заїжджають і у Веденський монастир (тут ікона Божої Матері «Призри на смирення»). Відвідують Покровський, Боровський монастирі, Феофанію, Китаєву пустинь, Голосіївський скит, де мощі Олексія Голосіївського та могилка матушки Аліпії. Вона ще не у ліку святих, пояснює Віктор Миколайович, утім, допомагає нужденним, коли ті моляться біля її місця упокоєння.
— Надзвичайно популярний маршрут у Почаїв, — розповідає Віктор Миколайович. – Цей маршрут дводенний. Влітку у нас дуже часто їздять паломники у Почаїв – на кожні вихідні є поїздка. У будні зазвичай їдуть ті, кому потрібна вичитка. Ми також веземо у таке паломництво. Під час поїздки ми заїжджаємо і на монастирське кладовище.
Є маршрути і по святинях Криму, минулого року їздили і у Абхазію, і у Грузію, утім – у цьому році таких поїздок поки що немає. Найголовніше, збираючись у паломництво, пам’ятати – у храмах Вінниці розміщені об’яви з місцями, куди можна поїхати у паломництво, зазвичай, на такій об’яві зазначається – з благословення. Без нього ніхто вірян у паломництво не відпускає. Кожну групу, яка зібралася у одноденне паломництво, супроводжує керівник. У дводенне – керівник і священик.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

568

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

483

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

398

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

393

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

379

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...