Головні лікарі оскаржують свої звільнення у суді

Головні лікарі оскаржують свої звільнення у суді

У понеділок, 17 червня, мітинг під стінами Вінницького міського суду зібрав представників вінницького Майдану, Правого сектору, "Народної Волі", "Свободи", козацтва, громадських активістів. Із півсотні людей вимагали справедливого розгляду позовів головних лікарів обласної  дитячої лікарні Тетяни Антонець та обласної медико-соціальної експертизи Віктора Власюка.
Ті оскаржують своє звільнення з посад. Натомість присутні на мітингу виголошували заклики, з яких було зрозуміло, що звільнення - це ще найменше з покарань для колишніх керівників. На їх думку, ті заслуговують "на нари" як і судді, якщо вони вирішать повернути цих головних лікарів на посади.
Виступаючі говорили про відповідальність суспільства та неможливість повернення старої влади. Врешті до будівлі суду притягнули порожню бочку й один із "народовольців" заходився відбивати на ній "ритми протесту".
Але тривало піднесення не довго. Виявилося, що суддя, який мав розглядати позов Тетяни Антонець захворів, а слухання у справі Віктора Власюка перенесли, бо представник обласної влади не встиг ознайомитись зі справою. Мітингувальники вирішили, що це спроба затягнути розгляд.
Не тисніть на суддів!
Поки суд відкладає розгляд позову адвокатів Тетяни Антонець, вона й досі на посаді головного лікаря обласної дитячої лікарні.
- Я нині на роботі, бо поки позов на розгляді в суді, на цей період обласна Рада не може призначити нового керівника, - сказала Тетяна Антонець у телефонній розмові журналісту "Міста". - У позові йдеться про порушення цілого ряду законів. Головне порушення у тому, що це не прерогатива голови облРади одноосібно звільняти головного лікаря з посади, а сесії обласної Ради.
Позивачка абсолютно впевнена у своїй правоті.
- Але у суді теж люди працюють. Вони теж залежать від зовнішнього тиску, - каже Тетяна Антонець. - Зокрема, такого, який був влаштований під стінами суду. Але ж як можуть люди, які говорять про побудову європейської країни, самі вдаватися до таких не цивілізованих методів? Судочинство має діяти у відповідності до законів, а не до закликів під стінами суду або транспарантів. Якщо суд доведе правду тієї чи іншої сторони, так і має бути. А впливати на ці рішення права ні в кого немає.
Головний лікар каже, що в суді нині перебуває чотири-п\'ять справ її колег, які теж вимагають перегляду неправомірного, як вона каже, рішення позбавлення їх посад.
- Кожен подавав оскарження окремо. Ми не групувались, щоб це не виглядало, як "стінка на стінку", - каже Тетяна Антонець. - І час подання заяв, і обставини звільнення у кожного свої, відповідно й суд має в кожному випадку ухвалювати окреме рішення.
"Регіонали" прагнуть реваншу?
- Останній час, у зв\'язку з подіями, які пов\'язані із призначеннями головних лікарів, ситуація в облРаді починає змінюватися, - заявив голова Вінницької облРади Сергій Свитко під час прямого ефіру на Вінницькому обласному державному телебаченні. - Тенденція така: активізувалась діяльність депутатів обласної Ради - окремих представників Партії регіонів. Мені стало відомо, що депутати обласної Ради від колишньої фракції Партії регіонів розпочали збір підписів про відставку керівництва обласної Ради. Я вважаю - це реванш окремих політичних сил, щоб нічого не змінювати в суспільстві. Прикро, але до цього процесу критики керівництва обласної Ради долучилися деякі засоби масової інформації, які, на моє переконання, необ\'єктивно висвітлюють події, що відбуваються навколо призначення головних лікарів. Мені відомо, що до цього залучені також окремі депутати Верховної Ради. Я вважаю, що ми живемо у час змін, і та політична сила, яка є вже в ар\'єргарді подій, яка себе дискредитувала, мала б поступитися, щоб дати можливість новій владі реалізувати свої плани, на що потрібен час.
Сергій Свитко також прокоментував призначення керівників комунальних закладів охорони здоров\'я на Вінниччині.
- Раніше ці кадрові питання вирішувалися у владних кабінетах, і рішення приймалося кулуарно, - зокрема сказав він. - Тому ми запропонували, в межах чинного законодавства, іншу процедуру ухвалення рішень щодо кадрових питань, яка передбачає широке громадське обговорення.
За словами голови облРади, вони дали суспільству вудку, щоб ловити рибу, але цією можливістю суспільство ще не скористалося у повній мірі.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

83

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

76

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

72

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

70

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...

69

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...