Яценюк провів у Вінниці виїзне засідання Кабміну

Яценюк провів у Вінниці виїзне засідання Кабміну

Минулої п\'ятниці, 16 травня, у Вінниці під головуванням Прем\'єр-міністра України Арсенія Яценюка відбулося виїзне засідання Кабінету Міністрів. Багато уваги урядовці приділили обговоренню питання децентралізації влади, яке обстоює нинішній віце-прем\'єр, колишній мер Вінниці Володимир Гройсман. Він супроводжував голову Уряду протягом усього візиту.
Квартири - воякам
У рамках робочого візиту Прем\'єр-міністр та члени Уряду відвідали спецпідрозділ Національної гвардії "Ягуар", де Арсеній Яценюк передав сертифікати на службові квартири. Загалом заступник Міністра оборони Петро Мехед отримав п\'ять сертифікатів на житло у Вінниці для сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання завдань антитерористичної операції на Сході України. Ще чотири (три однокімнатних і одну двокімнатну)  отримають бійці Нацгвардії (спецпідрозділ "Ягуар" і військова частина №3008). Конкретних прізвищ тих, хто отримає житло, командири вінницьких частин поки назвати не готові. Кажуть, квартири отримають ті, хто має на них більше прав відповідно до загальної квартирної черги. Загалом у черзі на службове житло нині майже вісімдесят вінницьких "ягуарівців", на Сході воювали з півсотні.
- Дякую вам за те, що під кулями захищаєте нашу країну, наші родини, наше майбутнє, ви - справжні українські герої та патріоти, - звернувся до солдат і офіцерів Арсеній Яценюк. - З багатьма ми зустрічалися у Слов\'янську, не всіх я міг упізнати в лице, хто в касках був, хто в балаклавах, але усіх я відчув серцем. Ви достойні, сильні та мужні люди. У нас була серйозна розмова і багато що із неї було почуте й дещо зроблене. Новітню техніку та додаткове обладнання поставили, грошове забезпечення на 80% підвищили. І сьогодні завдяки особисто і персонально Володимиру Гройсману, віце-прем’єру з регіональної політики, і саме головне – вінничанину, ми вручаємо перші квартири.
За словами Арсенія Яценюка, ще залишилось чимало зробити для захисту українців на Сході, але звитяга та мужність вінницького "Ягуару" - це запорука успіху антитерористичної операції.
Кращі бійці того дня отримали також нагрудні знаки "За безпеку народу", а пам\'ять про загиблих товаришів вшанували хвилиною мовчання.
Прозорість - Україні
Делегація урядовців детально ознайомилася з роботою "Прозорого офісу" на Вишеньці. Побував там і сам Прем\'єр. Побачене його приємно вразило, а особисте спілкування з рядовими працівниками центру надання адміністративних послуг додало впевненості, що постановою Уряду такі "прозорі офіси" необхідно доручити створити у всіх областях України.
- Те, яким чином надаються послуги, - це взірець, як боротися з корупцією, - сказав Арсеній Яценюк. - Взірець для всіх служб, які нині сидять по норах і отримують в закритих кабінетах хабарі, щоб видати той чи інший дозвільний документ. А тут усе зведено в один прозорий офіс.
За його словами, у прозорих офісів - велике майбутнє, Кабмін планує передати їм з півсотні різного роду дозвільних і реєстраційних дій.
- Свого часу Вінниця відкривала такі центри на свій страх і ризик, - говорить Арсеній Яценюк. - А тепер варто зробити дорожню карту, фактично скопіювати з Вінниці, передати у всі області, провести відповідні семінари і чітко зрозуміти, в які терміни в кожному обласному центрі будуть створені такі ж прозорі офіси для надання адміністративних послуг.
Кредити "Форту"
Зустріч керівників Вінниці й області з Прем\'єр-міністром відбулась у будівлі облдержадміністрації.
Візит керівника Уряду на науково-виробниче об\'єднання "Форт" спонукало його зробити приємну для вінничан заяву.
- Це ключовий завод, який виготовляє в Україні озброєння та стрілецьку зброю, - підкреслив Арсеній Яценюк. - Тому я звертаюсь до Міністерства фінансів виділити з держбюджету 100 млн. грн. кредитних коштів для забезпечення збільшення обсягів виробництва науково-виробничому об\'єднанню "Форт", що спеціалізується на виготовленні зброї та переоснащення української армії кращим озброєнням.
У свою чергу голова Вінницької облдержадміністрації Анатолій Олійник звернувся до Прем\'єр-міністра України з проханням допомогти завершити будівництво хірургічного центру лікарні ім.Пирогова. Аби ввести комплекс в експлуатацію потрібно ще 65 млн. грн. Тут щодо обіцянок Арсеній Яценюк був обережніший, але пообіцяв взяти питання під контроль.
- Потрібно детально вивчити, скільки й чого потрібно, визначити ступінь готовності, щоб предметно зайнятися цим питанням, - сказав він.
Губернатор згадав також про проект спорудження мосту через Дністер у Ямполі на українсько-молдовському кордоні та прохав виділити кредит для колишнього 45-го заводу, який теж має гарний досвід військового виробництва.
Києву - "Кримський дім"
Виїзне засідання Кабміну відбувалося за зачиненими дверима. Але про основні рішення та питання порядку денного журналістів поінформував Міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак.
- Сьогодні ми схвалили проект закону "Про засади державної регіональної політики", який буде подано до Верховної Ради, - сказав Остап Семерак. - Цей документ визначає принципи та засади формування і впровадження державою політики розвитку регіонів. Цей закон підсилить впроваджувану в Україні децентралізацію влади та застосування європейських стандартів розвитку регіонів і місцевого самоврядування, які закладені в Європейській хартії про місцеве самоврядування.
За словами урядовця, саме у Вінниці було ухвалено рішення про створення "Кримського дому".
- Цей дім переданий для користування кримсько-татарському Меджлісу, громадським організаціям для виконання їхніх статутних потреб, - зазначив Остап Семирак.
Будинок Криму розмістився в приміщенні, де раніше працювала Академія аграрних наук.
- Це буде місце для спілкування, представлення інтересів, задоволення етнічних потреб, - уточнив міністр.
За словами Міністра, у Вінниці ухвалено кілька питань, які стосуються підтримки діячів культури, мистецтва, книговидання, зокрема, затверджені й призначені відповідні державні стипендії та премії. А також затверджено ряд документів, які мають допомогти міністерствам залучати міжнародні кошти на соціальні проекти.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

435

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

312

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

169

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

162

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

158

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...