Яценюк провів у Вінниці виїзне засідання Кабміну

Яценюк провів у Вінниці виїзне засідання Кабміну

Минулої п\'ятниці, 16 травня, у Вінниці під головуванням Прем\'єр-міністра України Арсенія Яценюка відбулося виїзне засідання Кабінету Міністрів. Багато уваги урядовці приділили обговоренню питання децентралізації влади, яке обстоює нинішній віце-прем\'єр, колишній мер Вінниці Володимир Гройсман. Він супроводжував голову Уряду протягом усього візиту.
Квартири - воякам
У рамках робочого візиту Прем\'єр-міністр та члени Уряду відвідали спецпідрозділ Національної гвардії "Ягуар", де Арсеній Яценюк передав сертифікати на службові квартири. Загалом заступник Міністра оборони Петро Мехед отримав п\'ять сертифікатів на житло у Вінниці для сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання завдань антитерористичної операції на Сході України. Ще чотири (три однокімнатних і одну двокімнатну)  отримають бійці Нацгвардії (спецпідрозділ "Ягуар" і військова частина №3008). Конкретних прізвищ тих, хто отримає житло, командири вінницьких частин поки назвати не готові. Кажуть, квартири отримають ті, хто має на них більше прав відповідно до загальної квартирної черги. Загалом у черзі на службове житло нині майже вісімдесят вінницьких "ягуарівців", на Сході воювали з півсотні.
- Дякую вам за те, що під кулями захищаєте нашу країну, наші родини, наше майбутнє, ви - справжні українські герої та патріоти, - звернувся до солдат і офіцерів Арсеній Яценюк. - З багатьма ми зустрічалися у Слов\'янську, не всіх я міг упізнати в лице, хто в касках був, хто в балаклавах, але усіх я відчув серцем. Ви достойні, сильні та мужні люди. У нас була серйозна розмова і багато що із неї було почуте й дещо зроблене. Новітню техніку та додаткове обладнання поставили, грошове забезпечення на 80% підвищили. І сьогодні завдяки особисто і персонально Володимиру Гройсману, віце-прем’єру з регіональної політики, і саме головне – вінничанину, ми вручаємо перші квартири.
За словами Арсенія Яценюка, ще залишилось чимало зробити для захисту українців на Сході, але звитяга та мужність вінницького "Ягуару" - це запорука успіху антитерористичної операції.
Кращі бійці того дня отримали також нагрудні знаки "За безпеку народу", а пам\'ять про загиблих товаришів вшанували хвилиною мовчання.
Прозорість - Україні
Делегація урядовців детально ознайомилася з роботою "Прозорого офісу" на Вишеньці. Побував там і сам Прем\'єр. Побачене його приємно вразило, а особисте спілкування з рядовими працівниками центру надання адміністративних послуг додало впевненості, що постановою Уряду такі "прозорі офіси" необхідно доручити створити у всіх областях України.
- Те, яким чином надаються послуги, - це взірець, як боротися з корупцією, - сказав Арсеній Яценюк. - Взірець для всіх служб, які нині сидять по норах і отримують в закритих кабінетах хабарі, щоб видати той чи інший дозвільний документ. А тут усе зведено в один прозорий офіс.
За його словами, у прозорих офісів - велике майбутнє, Кабмін планує передати їм з півсотні різного роду дозвільних і реєстраційних дій.
- Свого часу Вінниця відкривала такі центри на свій страх і ризик, - говорить Арсеній Яценюк. - А тепер варто зробити дорожню карту, фактично скопіювати з Вінниці, передати у всі області, провести відповідні семінари і чітко зрозуміти, в які терміни в кожному обласному центрі будуть створені такі ж прозорі офіси для надання адміністративних послуг.
Кредити "Форту"
Зустріч керівників Вінниці й області з Прем\'єр-міністром відбулась у будівлі облдержадміністрації.
Візит керівника Уряду на науково-виробниче об\'єднання "Форт" спонукало його зробити приємну для вінничан заяву.
- Це ключовий завод, який виготовляє в Україні озброєння та стрілецьку зброю, - підкреслив Арсеній Яценюк. - Тому я звертаюсь до Міністерства фінансів виділити з держбюджету 100 млн. грн. кредитних коштів для забезпечення збільшення обсягів виробництва науково-виробничому об\'єднанню "Форт", що спеціалізується на виготовленні зброї та переоснащення української армії кращим озброєнням.
У свою чергу голова Вінницької облдержадміністрації Анатолій Олійник звернувся до Прем\'єр-міністра України з проханням допомогти завершити будівництво хірургічного центру лікарні ім.Пирогова. Аби ввести комплекс в експлуатацію потрібно ще 65 млн. грн. Тут щодо обіцянок Арсеній Яценюк був обережніший, але пообіцяв взяти питання під контроль.
- Потрібно детально вивчити, скільки й чого потрібно, визначити ступінь готовності, щоб предметно зайнятися цим питанням, - сказав він.
Губернатор згадав також про проект спорудження мосту через Дністер у Ямполі на українсько-молдовському кордоні та прохав виділити кредит для колишнього 45-го заводу, який теж має гарний досвід військового виробництва.
Києву - "Кримський дім"
Виїзне засідання Кабміну відбувалося за зачиненими дверима. Але про основні рішення та питання порядку денного журналістів поінформував Міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак.
- Сьогодні ми схвалили проект закону "Про засади державної регіональної політики", який буде подано до Верховної Ради, - сказав Остап Семерак. - Цей документ визначає принципи та засади формування і впровадження державою політики розвитку регіонів. Цей закон підсилить впроваджувану в Україні децентралізацію влади та застосування європейських стандартів розвитку регіонів і місцевого самоврядування, які закладені в Європейській хартії про місцеве самоврядування.
За словами урядовця, саме у Вінниці було ухвалено рішення про створення "Кримського дому".
- Цей дім переданий для користування кримсько-татарському Меджлісу, громадським організаціям для виконання їхніх статутних потреб, - зазначив Остап Семирак.
Будинок Криму розмістився в приміщенні, де раніше працювала Академія аграрних наук.
- Це буде місце для спілкування, представлення інтересів, задоволення етнічних потреб, - уточнив міністр.
За словами Міністра, у Вінниці ухвалено кілька питань, які стосуються підтримки діячів культури, мистецтва, книговидання, зокрема, затверджені й призначені відповідні державні стипендії та премії. А також затверджено ряд документів, які мають допомогти міністерствам залучати міжнародні кошти на соціальні проекти.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

234

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

171

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

159

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

155

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

154

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...