"Ми не зменшуємо спортивний комплекс, а навпаки - збільшуємо його майже у два рази!" -

Минулої середи біля вінницької школи №18 на Вишеньці забудовник все ж почав огороджувати парканом територію для майбутнього будівництва спортивного комплексу. Поряд вже також встановлені й інформаційні щити, на яких зображено, де буде спортивний комплекс, а де - будинок. До слова, перша спроба встановити інформщити закінчилася тим, що противники будівництва перший же банер повалили на землю, а один із будівельників навіть у лікарню потрапив.
Поки встановлювався паркан, до "поля битви" підтягнулися як противники, так і прихильники будівництва.
Артем Ходацький - "за". Юнак розповів, що саме невелика кількість тих, хто проти цього будівництва, їх аргументи і здійнятий галас спонукали до створення ініціативної групи "За стадіон!"
- Ми створили свою ініціативну групу після того, як я був на останніх зборах у 18-тій школі, - розповів Артем. - Ми побачили, що з усіх, хто сиділи у залі, було лише 20 людей проти будівництва стадіону. Я вважаю, що це дуже неправильно. Тому що тепер дітям у цих школах (а їх поряд дві - №18 і №25. - Ред.) немає де займатися спортом. Моя позиція така: їх не цікавить майбутнє дітей. Їх цікавить, аби не будувався будинок.
"Проти" будівництва - Андрій Колесников.
- Якщо вони хочуть будувати стадіон - хай будують. Належним чином оформлять документи - і будують, - каже чоловік.
Водночас заступник міського голови Володимир Слишинський зауважує, що усі дозволи у забудовника є. Те, що дехто з людей виступає проти, у міській раді розуміють.
- Це їхня позиція, - каже Володимир Слишинський. - Але рішення прийнято з приводу того, що тут буде побудовано сучасний спортивний стадіон, здійснено благоустрій, також буде розвинена інфраструктура цього мікрорайону.
Людмила Задачина - теж за стадіон, але на тому місці, де він зараз є. Крім того, у жінки зовсім інша інформація щодо планів будівництва.
- Ми не проти стадіону, тільки збудуйте його на великому майданчику, на якому він зараз є, - каже жінка. - У дітей забирають 63 сотки, а віддають тільки 35. Збудуйте, будь ласка, гарний майданчик, ми ж не проти. Але на цих великих стадіонах збудуть два великі будинки і зроблять проїжджу частину вздовж школи. Це хіба добре?
Жінка пояснює, що минулого разу вони не дали встановити щити з проектом, бо виконаний він був не в масштабі.
Та інформація на цих банерах, може, і не в масштабі, бо закон цього не вимагає, але доволі зрозуміла: один будинок і великий спортивний комплекс. Звідки ж узявся другий будинок, про який говорять люди? Представник забудовника Дмитро Лашин пояснює, що пропонувалися різні варіанти, але то були проекти, і вони виносилися на розсуд людей.
- Затверджено цей проект, який є. Це один будинок біля дому 58-А і вся оця територія - під комплексну забудову спортивного ядра, - каже Дмитро Лашин, заступник директора ДП Міністерства оборони "Вінницьке інженерно-будівельне управління". - На території спортивного комплексу будуть п\'ять майданчиків: футбольне і гандбольне поля, волейбольний майданчик, тенісний корт, дитячий мультикомплекс, майданчик із тренажерами. Тобто це п\'ять різних майданчиків, які за свою площею займають 7159 кв.м. Територія, на якій зараз спортивний майданчик, за своїми розмірами 4 тис. кв.м. Ми ж його збільшимо майже у два рази.
За словами представника забудовника, будинок зі стадіоном будуть зводитися паралельно.
- Ми не зможемо здати будинок без здачі в експлуатацію спортивного ядра - згідно з тією інвестиційною угодою, яку підписали з міською радою, - пояснює Дмитро Лашин. - Тому ті люди, ті політикани, які сьогодні говорять про те, що ми збудуємо будинок, а не стадіон - не відповідає дійсності. Ви бачите, ми розпочали встановлення захисного паркану на території, яку плануємо забудувати спортивними майданчиками. Це щоб люди бачили, що ми справді це робимо паралельно.
Але до самого будівництва багатоповерхівки, прибуток з якої і має бути реінвестований у спорткомплекс, ще далеко. Будівельники мають спочатку вирівняти рельєф. І перше, що споруджуватимуть - нову трансформаторну підстанцію для усього району.

 

 

Мешканці і вчителі фізкультури внесли остаточні корективи у проект майбутнього спорткомплексу
Минулої п\'ятниці, 8 листопада, біля школи №18 зібралися представник забудовника, вчителі фізкультури шкіл №25 і №18, жителі мікрорайону, а також чиновники з міської ради - аби остаточно обговорити функціональні особливості майбутнього спортивного комплексу.
- Питання забудови території і спорудження спортивного комплексу вже на слуху не перший місяць. Увесь цей час ми проводимо консультації з мешканцями, вчителями і учнями, дослуховуємося до їхніх пропозицій, - розповів заступник директора ДП Міністерства оборони України "Вінницьке інженерне будівельне управління" Дмитро Лашин. - До цього проекту ми вже третій раз вносимо зміни. Той проект, який є зараз, - остаточний. Так, він ще корегується, але вже не суттєво.
За словами Дмитра Лашина, спортивний комплекс, коли його збудують, передадуть на баланс школи №18.
- Земля - територіальної громади, тому і стадіон буде належати громаді міста Вінниці, - пояснює він. - Планується, що до 15-ї години спортивні майданчики будуть використовуватися для занять фізкультури №18 і №25 школи. Після 15.00 доступ до спортивних майданчиків буде відкритий для усіх бажаючих.
- Ми попередньо обговорювали усі проекти спортивного комплексу, і наші пропозиції були враховані. Нам пішли на зустріч щодо будівництва тих чи інших майданчиків, які більш доцільні, зважаючи на навчальну програму, - розповів старший викладач кафедри фізичного виховання школи №18 Андрій Тарнавський. - Зараз ставиться завдання перед вчителями фізкультури, щоб учнів не навчати якихось трюків, а зробити їх здоровими. Враховуючи, що у спортивній залі займаються три, а то й чотири групи одночасно, причому різних вікових категорій, зробити дітей здоровими за таких умов не можливо. Тож новий спортивний комплекс дасть можливість планувати і проводити заняття в рамках одного класу.
Начальник відділу у справах сім\'ї, молоді і туризму міськради Руслан Анфілов розповів, що йому сподобалась ідея, яка прозвучала на зустрічі: створити координаційний центр, який би приймав пропозиції щодо будівництва.
- Сьогодні ми також дізналися, що сюди будуть ходити маленькі дітки із №25 школи, для них потрібно зробити окремий вхід, - каже Руслан Анфілов.
А от хто з нетерпінням чекає нового спорткомплексу, то це школярі.
- Я хочу щоб у вісімнадцятій школі зробили стадіон. Думаю, що там все буде нове і буде багато місця, де можна займатися спортом. Мої всі однокласники і друзі хочуть, щоб був новий просторий стадіон, де б ми могли займатися різними видами спорту, - говорить учень школи №18 Максим.
Інна МАРТОНІКОВА


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

128

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

82

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

52

Україні нардепи проголосували за закон №1150, який передбачає штрафи за перевезення дітей без автокрісел. Документ набуде чинності після...

49

У 2011 році Вінниця підписала новий меморандум зі Швейцарією. Проєкт був не тільки тривалим і дорогим фінансово. Для Вінниці він приніс ...

48

21 листопада, коли у 2013-му українці вийшли на Майдан, в Україні встановлено як День свободи і гідності. Спонтанний мирний протест переріс ...