Ірина Акімова приїхала на Вінниччину перевірити медреформу

Разом з нею прибув Олександр Толстанов - заступник міністра охорони здоров\'я.
- Вінниччина - один з пілотних регіонів, а тому цікаво подивитися, яких результатів вона добилася, які проблеми потрібно розв’язувати. Багато напрацювань тут із самого початку були дуже цікаві, - сказала Ірина Акімова. - Ми побували у двох сільських амбулаторіях, і можу сказати, що у вас один із найкращих прикладів розвитку мережі первинної медицини. На практиці видно, як медична допомога стає ближчою, доступнішою, особливо мешканцям сіл, які отримують амбулаторії з необхідним обладнанням і штатом. Створення нормальних умов і матеріальних стимулів для лікарів - дуже хороший досвід.
Тож вінницькими результатами перший заступник глави адміністрації Президента задоволена. За її словами, вони демонструють, що створення первинної ланки медичної допомоги є реальним проектом, який підтримує суспільство.
Ірина Акімова відвідала Центр первинної медичної допомоги № 6 у Вінниці.
- Ми запитували медиків, головних лікарів, чи стало їм комфортніше працювати? Чи є правильним запровадження системи надбавок? Чи отримала первинна ланка більше фінансування? А може, все це лиш теорія, яка робиться у Києві і не має нічого спільного з реальністю? Проте на нас чекала позитивна відповідь: напрям правильний, і ми відчуваємо, що зміни йдуть у правильному напрямі. Ми віримо, що можна створювати інститут сімейного лікаря і ми будемо рухатися вперед, - сказала Ірина Акімова.
Вона переконана: про успішність реформування свідчать такі факти, як зменшення кількості випадків смертності від онкологічних захворювань, зростання показника ранньої діагностики раку, туберкульозу та інших важких захворювань.
Міністерство охорони здоров\'я і Кабінет Міністрів працюють над реформою спільно із представниками місцевої влади, - говорить Ірина Акімова. - Їх завдання - поміняти організацію надання медичних послуг, змінити систему фінансування, віддати пріоритетне значення сімейній медицині, дати матеріальні стимули лікарям. Без добре працюючої команди органів місцевої влади, я думаю, нічого вийти не може.
Заступник міністра охорони здоров\'я Олександр Толстанов переконаний: майбутнє - за сімейною медициною.
- Ми повинні максимально швидко і без негативних ситуацій для населення робити найголовніше: виховати лікаря, який би міг зробити все, аби їх пацієнти, сім\'ї і діти, менше хворіли. Це основна філософія первинної допомоги, - говорить він.
За словами міського голови Володимира Гройсмана, процес реформування медичної галузі нині перебуває на початковому етапі.
- Зрозуміло, що ми повинні рухатися за уже прийнятими засадами, які передбачені законодавством про реформування медицини, але на шляху реформи є певні проблеми, - пояснює мер Вінниці. - Тому дуже важливо, щоб між центральними органами влади і місцевою владою у пілотних регіонах була нормальна комунікація і взаєморозуміння. За 4-6 місяців якісно підготувати лікаря-професіонала дуже важко. Разом із тим, ми об\'єднали зусилля і створили центри первинної медико-санітарної допомоги, які працюють за принципом сімейних лікарів. Вважаю, що на цьому етапі перетворень, який ми зараз проходимо, потрібно вносити певні корективи, щоб допомогти центрам первинної медико-санітарної допомоги здолати проблеми, які є. Було б добре, щоб при цих центрах на певний період, можливо, 5-7 років, залишилися вузькі фахівці. Які саме і скільки - це вже дискусія. Але те, що вони повинні залишитися - це однозначно. Це дозволить якісно підготувати лікарів, якісно надавати послуги й мінімізувати будь-які помилки.
Для уникнення помилок у майбутньому міський голова пропонує залишити управління госпітальним округом, створення яких обговорюється наразі, на рівні обласного центру. Це було б цілком логічним.


Ірина КУПЕЦЬКА
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

90

Мінекоенерго інформує щодо рівня забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю в містах над усією територією України: від Києва до ...

80

Cьогодні, 23 жовтня, "Вінницяобленерго" обіцяло відключити водоканал від електроенергії. Якщо у кранах вінничан вода є - значить два ...

76

Чиновник звернувся з листом до міністра внутрішніх справ, аби той дав оцінку діям своїх підлеглих Вінницький апеляційний суд рішенням ...

74

Минулого тижня до стресу від погроз енергетиків залишити місто без води вінничанам додався ще один - погрози відключення помешкань від ...

74

Тест-драйв показав, що у Замостя є свій публічний простір для яскравих подій   У суботу, 19 жовтня, у Вінниці відбувся незвичний захід - ...