Як відродити Парк Дружби народів - вирішуєш ти

У Вінницькій міськраді презентували й обговорювали новітню концепцію розвитку парку Дружби народів. Дев\'яносто гектарів зеленої зони (для порівняння, територія парку ім.Горького - тільки 39 га), розташованої у найбільшому мікрорайоні міста - на Вишеньці, роками використовувались, м\'яко кажучи, неефективно. Хоча місце для відпочинку там дуже хороше - чисте повітря, тінисті алеї, озеро, пляж. Тим не менш, стара інфраструктура зруйнувалась, а спроби її бодай частково відновити особливого успіху не мали.
На заваді ставала не тільки елементарна відсутність коштів на розвиток, а й головна проблема - безсистемність відновлюваних робіт.
Виправити ситуацію має новітня концепція, яку напрацювали у Вінницькій міськраді. А громадськість нині має всі важелі, аби долучитись до її обговорення. Більше того, навіть власноруч зробити щось для того, аби оновлений парк Дружби народів радував вінничан і гостей нашого міста.

Врахувати
думку громади
- Ця територія дуже важлива з точки зору відпочинку вінничан, які мешкають у мікрорайонах Вишенька, Сабарів та на "Поділлі", - каже секретар Вінницької міськради Сергій Моргунов. - Майже два роки тому фонд "Подільська громада" звернувся до міськради, наполягаючи, що з парком треба вирішувати, адже він використовується неефективно з точку зору активного відпочинку. Пізніше була створена робоча група, яка, спираючись на досвід швейцарських партнерів Вінниці, напрацювала основу для концепції розвитку парку Дружби народів.
Але усе напрацьоване потребує обговорення громадськості, особливо з тими мешканцями, які проживають у сусідніх із парком мікрорайонах.
Остаточну концепцію має сформувати сама громада, вважає чиновник. Адже тільки за цієї умови кінцевий результат принесе справжню користь і проект буде життєздатним у майбутньому.

Від чого
відштовхнутися
- Поки робоча група визначила основні пріоритети розвитку парку Дружби народів на основі тих пропозицій, які вже надали громадські організації Вінниці, - інформує директор департаменту містобудування, архітектури і кадастру Вінницької міськради Максим Мартинюк. - Серед цих пріоритетів - збереження загальнодоступності місць відпочинку та інтеграція парку в єдину міську інфраструктуру.
Важливим фактором при відборі орієнтовних об\'єктів облаштування парку була всесезонність його використання. Тобто життя у оновленій Дружбі народів і взимку не завмиратиме, а вінничани в цей час зможуть використовувати його алеї не тільки для прогулянок. На території парку передбачається поява сучасних дитячих майданчиків, у т.ч. з м\'яким покриттям, оновлення наявних спортивних майданчиків та облаштування нових, дві великих літні сцени для проведення концертів і масових заходів, корти для тенісу, дві ковзанки, лижна траса, місця для купання та ін.
- Є серед пропозицій і більш цікаві ідеї. Наприклад, розмістити у парку центр любителів птахів, оранжерею, сад каміння, - розказує Максим Мартинюк.
За його словами, оновлений парк також потребуватиме облаштування місць для паркування авто та появу в цій зоні комфортних закладів харчування.

Швейцарський досвід
Про досвід врахування думки громадськості при реалізації подібних проектів розповіла голова одного з квартальних комітетів швейцарського міста Цюріх Сабіна Шенк.
- Коли у населення певного району виникають запитання до влади, люди в першу чергу звертаються до координаційних квартальних комітетів і лише потім пакет пропозицій направляється до вищої влади міста, - говорить Сабіна Шенк. - З іншого боку, влада Цюріха охоче вітає будь-яку активну участь самих мешканців у вирішенні питань розвитку міста. Якби таку реконструкцію задумали у Швейцарії, перше, з чого б розпочали розробку проекту, - це опитування мешканців, які й мають користуватися парком. У людей запитали б: що потрібно зробити в оновленому парку, як вони хотіли б там відпочивати і які об\'єкти треба збудувати чи поліпшити, аби задовольнити потреби дозвілля у цьому місці. А головне - у чому б ви хотіли самі допомогти та взяти участь у роботах з реконструкції парку.
Під час обговорення швейцарська гостя розказала, як саме втілюються у життя подібні проекти в її країні.
- Якщо мешканці самі беруть участь у реалізації таких ініціатив, рівень відповідальності у них вище, а ставлення до самого об\'єкту завжди краще, - зазначила Сабіна Шенк.
В обговоренні також брали участь виконавчий директор благодійного фонду "Подільська громада" Андрій Дручинський, директор інституту розвитку міст Мирослав Кошелюк, інші громадські діячі та активісти Вінниці.
Андрій Дручинський звернувся до вінничан з пропозицією не тільки давати поради, а й допомогти конкретними справами.

 

Довідка "Міста"
Інформація про реконструкцію парку Дружби народів буде розміщена на сайті gromada.vn.ua та безпосередньо на території парку. У парку буде також встановлена скринька, куди вінничани зможуть кидати листівки з пропозиціями. Водночас свої ідеї городяни можуть надсилати на електронну адресу - parkvn@ukr.net


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

529

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

398

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

203

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

203

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

191

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...