Зірки боксу відвідали Вінницю

Зірки боксу відвідали Вінницю

Минулого тижня до Вінниці в рамках туру регіонами України завітали знамениті боксери: олімпійський чемпіон Василь Ломаченко, переможець Ігор у Лондоні Олександр Усик, олімпійські призери Денис Берінчик і Олександр Гвоздик та екс-чемпіонка світу з професійного боксу, віце-президент Ліги з професійного боксу України і відомий телекоментатор боїв братів Кличків Аліна Шатернікова.
Чи піде Ломаченко у профі?
У бокс-клубі Ліги "Олімпійські резерви" відбулась зустріч провідних членів олімпійської збірної України з юними спортсменами. Чемпіони і їхні керівники розповідали про свої перемоги, радили школярам, як досягти успіху у житті.
Наразі поки що невідомо, які надалі кар\'єрні сходинки провідних боксерів України - або вони готуватимуться до наступної Олімпіади, або розпочнуть професійну кар\'єру. Прояснити це питання у Вінниці чемпіони відмовились. За словами Василя Ломаченка, він поки що планує добре відпочити і лише після цього збирається замислюватись про подальші плани.
- Приїзд таких спортивних зірок, безумовно, стане одним з найбільш яскравих миттєвостей життя для наших юних вихованців, - підкреслив провідний тренер Ліги "Олімпійські резерви" заслужений тренер України Віктор Січкарук. - Кілька років тому до нас приїздив чемпіон світу з боксу серед профі Андрій Котельник (Львів), а зараз ціле зіркове сузір\'я. У нашому клубі займається до півтори сотні боксерів, і практично кожен з них мріє про олімпійську висоту.
Чуби ростили... 8 місяців
Після спілкування з юними боксерами спортивні зірки завітали до педагогічного університету, де зустрілися з викладачами і студентами, після чого відповіли на запитання журналістів на прес-конференції у готелі "Поділля". У першу чергу торкнулися теми знаменитих козацьких чубів, чим наші спортсмени здивували у Лондоні весь світ. Боксери повідомили, що готували їх протягом 6-8 місяців, а зовсім не спонтанно.
Віце-президент Ліги професійного боксу України Аліна Шатернікова сказала, що і спортсмени, і влада зробили висновки з Олімпіади. Зокрема, і щодо випадків суб\'єктивного суддівства. Втім, радить на цьому не зациклюватись.
- Програш - лише поштовх до самовдосконалення, - наголошує Аліна Шатернікова. - Також відзначу, що суддівські помилки торкалися не лише нашої збірної. Взагалі, у багатьох видах спорту, де немає секундоміра, багато суб\'єктивізму.
Наша олімпійська збірна з боксу доклала усіх можливих та неможливих зусиль, аби перемогти. Це були виснажливі тренування по 6-7 годин на добу. Потім сон, і на ранок - знову відшліфовування техніки, короткі зустрічі з рідними, і знову 3-4 тренування в день. Як результат - Василь Ломаченко вдруге здобув титул олімпійського чемпіона, Олександр Усик став першим у ваговій категорії до 91 кг, Денис Берінчик у ваговій категорії до 64 кг став срібним призером. Олександр Гвоздик і Тарас Шелестюк завоювали для України дві бронзові медалі.
Ми отримали чудовий прийом дома опісля повернення з Лондона, - розповідають боксери. - Уперше за 20 років влада виконала усі обіцянки, які дала спортсменам-олімпійцям. Боксери вже роблять ремонти у квартирах, отриманих за дорученням Президента України Віктора Януковича, і обкатують новенькі Volvo від секретаря Ради національної безпеки та оборони, голови президії Федерації боксу України Андрія Клюєва.
Зустрічали їх вдома дійсно як національних героїв, бо вони такими є. Боксери сказали, що у їхній національній Федерації все гаразд на відміну, наприклад, від Федерації легкої атлетики України, де через корупційні прояви вимагають заміни керівництва (на посаду голови претендує вінничанка Наталя Добринська. - Авт.).
Боксу потрібна масовість
- Ми хочемо, аби молодь побачила тих, хто не шкодуючи власних сил, віддаються спорту, - говорить Аліна Шатернікова.
Міського голову Володимира Гройсмана особливо переконувати у підтримці боксу немає потреби. Недарма у Вінниці є відомі боксери, які мають медалі на найпрестижніших змаганнях європейського і світового рівня, багатьох з яких добре знають боксери-олімпійці: Максим Третяк, Андрій Лукіянчук, Денис Козарук, Олег Неклюдов, Олександр Яцина та інші.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

610

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

379

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

230

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

228

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

222

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...