У Росії хотіли заборонити "Ну, постривай!"

У Росії хотіли заборонити "Ну, постривай!"

Чиновники, які стежать за дотриманням моралі на телебаченні Росії, віднесли мультфільм "Ну, постривай! до категорії 18+. Це означає, що пригоди вовка і зайця можуть з\'являтися на екрані лише після одинадцятої вечора.
А все тому, що вовк показує дітям поганий приклад. Наприклад - курить і цим порушує новий закон "Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їхньому здоров\'ю і розвитку". Між іншим, під дію цього ж закону потрапляє й інший радянський мультиплікаційний шедевр - про Чебурашку. Крокодил Гена там палить люльку. Тож він "мабуть" наступний у черзі на заборону.
Заборонили і злякались
Нині офіційні видання поширюють протилежні думки. Мовляв, ухвалений нещодавно Закон "Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров\'ю та розвитку" дратує своїх супротивників, які намагаються виставити у незручному світлі його розробників.
Днями керівник студії дитячих та юнацьких програм ВДТРК Тетяна Циварьова в інтерв\'ю радіостанції "Ехо Москви" заявила, що керівництво телевізійної компанії серйозно розглядає питання про заборону показу на телебаченні мультфільму "Ну, постривай!" через вовка, що курить. "У нас тільки два варіанти - або порушувати закон, або показувати пізно ввечері", - заявила Циварьова.
Після того в прямому ефірі "Російської служби новин" виступила перший заступник голови комітету Держдуми з питань сім\'ї, жінок і дітей Ольга Баталіна, яка припустила, що в ВГТРК просто поквапилися з такими рішеннями, тому що не дочитали закон до кінця.
- Абсолютно провокаційна заява. Найменше я її чекала від державної телерадіокомпанії. Оцінити, чи здатний той чи інший кіносюжет або мультфільм викликати в дитини бажання спожити, може тільки експерт, а не керівний склад того чи іншого каналу.
Ще краще висловився з цього приводу один з авторів Закону "Про захист дітей від інформації..." і віце-спікер Держдуми Сергій Железняк.
- Це качка, це качка все. Я раджу всім, хто надто хвилюється, перечитати закон, тому що там написано, що коли це є частиною художньої ідеї і при цьому не створюється ситуації, коли провокується стимул до початку куріння або вживання алкогольних напоїв, то в цьому сенсі немає сенсу заборонити, - заявив Сергій Железняк.
Злякались і думають
Національна комісія з питань захисту суспільної моралі вирішила розглянути звернення про заборону до показу в Україні кількох диснеївських мультфільмів.
Серед тих, хто звернувся до членів комісії, - представники релігійної групи "Підгорецькі отці".
Як повідомив представник Української греко-католицької церкви отець Мирон (Бендик), група "Підгорецьких отців" відокремилась від УГКЦ, створивши власний сектантський рух у серпні 2009 року. Перед тим, у вересні 2009 року, їх відлучено від УГКЦ - відповідне рішення ухвалила Римська Апостольська сигнатура.
Нині ж, за словами отця Мирона, "Підгорецькі отці" позиціонують себе як "паралельна структура" до УГКЦ, хоча від моменту відлучення ніякого стосунку до церкви вони не мають і відтак не мають права від її імені звертатись до державних інституцій.
Владика Євстратій (Зоря) з Української православної церкви Київського патріархату підтримав Національну комісію з питань суспільної моралі.
- Я на боці цієї Комісії. Хоча вважаю, що тут, у цій ситуації, була зроблена недоречність: перш ніж приймати прохання до розгляду, треба було докладніше вивчити, хто є заявниками, - каже владика Євстратій.
Натомість теолог Андрій Юраш ситуацію довкола розгляду Нацкомісією доцільності демонстрації мультфільмів в Україні назвав недолугою. На його думку, такі "розслідування" є нонсенсом для сучасного суспільства.
- Це звернення абсолютно маргінальних релігійних груп, які не впливають радикальним чином ані на перебіг релігійного життя в Україні, як і не визначають тенденції релігійного і суспільного життя. Але це укотре не що інше, як недолуга спроба нав\'язати суспільству певні обмеження, які у нормальному суспільстві бути не можуть, - каже теолог.
Тимчасом голова Нацкомісії з питань суспільної моралі Василь Костицький повідомив, що розгляд питання мультфільмів лише починають.
- Ми це питання лише починаємо досліджувати: будемо звертатись до науково-дослідних інститутів і до батьківської громадськості, - розповів голова Нацкомісії.
Кілька років тому Нацкомісія уже розглядала питання показу однієї з серій мультфільму "Сімпсони", каже Костицький, тоді комісія звернулась до телеканалів з проханням показувати цю серію у вечірній час, коли діти здебільшого ідуть спати.
Чи спіткає подібна доля у телеефірі України інші кілька сотень серій "Сімпсонів", а також "Губку Боба" та "Лунтіка", стане відомо найближчим часом.


Максим ЗотовКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

529

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

397

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

202

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

202

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

191

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...