Про підміну немовлят стало відомо через 10 років

Про підміну немовлят стало відомо через 10 років

Дві благополучні, щасливі сім\'ї, що проживають у сусідніх селах, зріднила лікарська помилка - їхніх немовлят переплутали у пологовому будинку. Дізнались батьки про це лише тоді, коли їх донькам було по десять років. І вже дев\'ять років батьки купують подарунки своїм дівчатам у подвійному екземплярі, часто зустрічаються у вихідні і свята.
Розпочалось все у 1991 році, коли у районному пологовому будинку цілий тиждень народжувались лише хлопчики. Лікарі тільки плечами знизували: такого за їхню практику ще не було. Тому народженим із різницею у два дні дівчаткам зраділи усі. Ніхто і не підозрював: те, що відбуватиметься далі, буде більше схоже на сценарій гостросюжетного фільму. Але коли стала відома правда, мінятись дітьми батьки не захотіли. Розповісти свою історію сім\'ї погодились лише за умови, що ні їх справжні імена, ні села, де вони проживають, "Місто" не називатиме.
Підміна бірок і доль
Повернувшись із пологового будинку, обидві матері помітили, що бірки на ручках дівчаток і ковдрах - різні. Наталя одразу помчала назад у пологовий будинок.
- Як сьогодні пам\'ятаю цей день, - пригадує Наталя. - Залишила маленьку донечку із чоловіком. Сама ж узяла дві бірочки із різними прізвищами і поїхала назад до головного лікаря пологового будинку. Він, подивившись на бірки, лише засміявся. Сказав, що пропрацював у пологовому будинку все життя і ніколи не стикався із ситуаціями, щоб дітей переплутували. Мовляв, бути такого не може, що дитина не ваша. Із тим я додому і повернулась.
Занепокоїлася, побачивши бірочки, і друга матуся - Ольга. Але, притиснувши маля до грудей, погодувавши його, твердо вирішила: донька її рідна і нікому вона її не віддасть.
Мовчала Ольга десять років, аж поки все не стало зрозумілим і без бірок - дівчатка виросли повною копією своїх рідних батьків. Худенька, мініатюрна білявка виховувалась у високих і коренастих фермерів. А висока енергійна брюнетка, котра за словом у кишеню не полізе, називала мамою сором\'язливу тендітну блондинку, яка все життя пропрацювала у районній лікарні. Однак люблячі материнські серця на все знаходили відповідь - одна дівчинка характером у прабабусю, а друга - у тітку по дідусевій лінії.
Як дві краплі води
Дівчатка росли. І про те, чого не знали ще й самі батьки, вже гуділо все село. Чутки і припущення ширились із неймовірною швидкістю. Поговорювали також про те, що працівниця пологового будинку, яка, мовляв, і скоїла обмін, зізналась про все перед смертю. Але насправді все відбувалось так...
- Коли народився молодший хлопчик, стало видно, що він зовсім не схожий на сестру, - пояснила Наталя. - У той час в пологовому будинку якраз народжувала моя родичка, вона і підслухала, що у лікарні поговорюють, що я виховую не рідну доньку. Я її дуже люблю, годувала грудним молоком і ніколи в житті не пошкодувала б про це. Але страшно було усвідомлювати, що десь є моя рідна доня і як їй живеться - невідомо. Я почала своє власне розслідування - дізнавалась, хто народжував у той час, згадала і прізвище, яке було на бірочці. Знайшла ту сім\'ю і поїхала до них. І одразу ж упізнала свою доньку.
Що відчула мати, до якої в один прекрасний день приїхала незнайома жінка і сказала "Покажи доньку!", уявити складно. Коли із дому вийшла дівчинка і стала поряд із цією самою жінкою, усі питання відпали - вони виявились схожими, як дві краплі води.
Цього року у Києві тільки розпочали проводити ДНК-експертизу. Обидві мами поїхали туди. Кажуть, експертиза підтвердила факт, що і так давно був очевидним. А після цього - довгі ночі у сльозах і пошуки виходу із ситуації.
По дві мами і по два тата
Учителька однієї із дівчат згадує, як незнайома жінка постійно просилась посидіти на уроці і пильно дивилась на одну з її учениць. Думали, що та жінка божевільна. Дивним було лише те, що вони були дуже схожі, та й називала незнайомка себе матір\'ю.
Через деякий час у сім\'ях вирішили: чесно розповісти про усе донькам.
- Пам\'ятаю, як нас посадили за стіл, розказали, що нас у пологовому будинку підмінили, - розповідає дівчинка-білявка, Наталина донька. - Подарували однакові іграшки і сказали, що відтепер ми - сестри, зобов\'язані дбати одна про одну і товаришувати. А мамами називати обох, так само із татами.
Спочатку дівчата зраділи, а потім злякались, адже їхати в іншу сім\'ю ні одна, ні друга дівчина не хотіли. Заспокоїлись вони лише тоді, коли батьки запевнили, ніхто нікуди переїздити не буде.
Обидві сім\'ї вирішили виборювати моральну компенсацію через суд. Але, як виявилось, що все так просто. У порушенні кримінальної справи правоохоронці відмовили, пояснили, що терміни подання позову вийшли і встановити всі умови надзвичайної ситуації, не є можливим. Коли батьки вирішили судитись із лікарнею, стало відомо, що усі архівні документи за той самий 1991 рік затопило, а завідуючий пологовим будинком пішов із життя.
Але родини знайшли вихід із цієї вкрай заплутаної ситуації - вони потоваришували і стали великою дружною сім\'єю. Тепер вони часто зустрічаються на вихідних і святах, подарунки купують на двох. Зараз дівчаткам уже по 19 років, обидві навчаються у престижних навчальних закладах, а у тому, що трапилось шукають лише позитив. Адже тепер у них - по дві мами, і по два батька.

PS. Справжні прізвища й імена героїв цієї історії є у редакції газети "Місто"


Анастасія ОЛЕХНОВИЧКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

83

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

77

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

72

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

72

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...

70

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...