Сашко Положинський і у веселих піснях співає про серйозне

Сашко Положинський і у веселих піснях співає про серйозне

Шаленим концертом порадував \"Тартак\" вінничан 17 березня у \"Royal pub\". Виступ з нагоди 15-річчя гурту й презентації альбому \"Сімка\" публіка зустріла з неймовірним запалом. Співала, танцювала так, що гула підлога, носила на руках свого кумира Сашка Положинського. А одному із щасливчиків удалося навіть обмінятися з ним годинниками, приєднавшись до акції \"Цінуй свій час, а не годинник\".

Перед концертом Олександр Положинський розповів \"Місту\", чому \"Тартак\" зараз майже не показують на телебаченні і не крутять по радіо.

- Чим особливий альбом \"Сімка\"?

- \"Сімка\", бо сьомий за рахунком. Складається з 12 пісень. Порівняно з попередніми, у цьому альбомі більшість композицій спокійні, ліричні, що досить незвично для нас. Але через два місяці мені буде 40 років - це для мене теж незвично. У своїй творчості ми експериментуємо з першого дня існування гурту: із складом, стилем, з дуетами. У рамки не заганяємося, але й власного стилю дотримуємося, що дуже тішить. У найближчих планах - нарешті видати \"Сімку\" на диску.

- Нещодавно відбулася презентація кліпу \"Ти подумай\".

- У ньому використано техніку пісочної анімації моєї знайомої Світлани Гончаренко. Спочатку відео, яке вона нам подарувала на 15-річчя, було показано на ювілейному концерті. Сам я тоді його не побачив, бо виконував пісню наживо, потім кліп взагалі вилетів з голови. А десь у лютому раптом згадав про подарунок - чому б не використати його для подачі на музичному каналі? Чи покажуть його ще десь, крім \"М1\" - побачимо. Пісня \"Ти подумай\" стала досить популярною, мабуть, тому, що багатьох чіпляє текст. Вона має доступну мелодію, легко сприймається, її можуть слухати навіть ті, хто не дуже люблять \"Тартак\".

- Чому тепер пісень \"Тартака\" так мало у радіопросторі і на телебаченні?

- Якщо звернути увагу на те, що відбувається у країні, на телебаченні, на радіо, то не дивно, що української музики меншає. Просто порівняйте наш репертуар з іншими гуртами, з тим, які сповідуються тепер цінності, кого проштовхують, що популяризують, на що намагаються впливати... Програмний директор відомого всеукраїнського радіо так і сказав: \"Ви ж почали співати занадто серйозні пісні, а нам треба \"ля-ля-ля\" - щоб люди думали менше\". Ми пишемо й веселенькі пісні, але й у них піднімаємо серйозні питання. 

- Де зараз виступаєте?

- В основному, у клубах, невеличких закладах, де є можливість виконувати живу музику. Вони більш вдалі для концертів, ніж великі зали. Біль­шість концертних залів в Україні - спадок від радянського минулого, абсолютно не пристосовані до вимог сучасної музики. І публіка там не потанцює нормально. Нехай це буде невелике приміщення, але все буде чесно і щиро, з безпосереднім контактом із публікою. У літній період виступаємо на фестивалях, відкритих майданчиках. У березні мали концертів 10. Гарячої пори, як такої, нема, прогнозувати важко. Зараз, за рахунок клубних виступів, буває значно більше концертів, аніж у часи мегапопулярності, коли нас по телевізору показували. Тоді у першій половині року зазвичай було повне затишшя, зараз - усе навпаки. Одна моя подруга, яка аналізує український музичний ринок, розповіла, що у позаминулому році \"Тартак\" був у трійці найбільш концертуючих в Україні гуртів. Думаю, це показово.

- У гурту є акустична програма, зроблена спільно з бандуристом...

- Це був експеримент, виступали на благодійному марафоні у Львові. Ретельно готувалися, віддавали всі сили, енергію, час. Як на мене, акустика вийшла дуже вдалою, змінивши кут зору на наші пісні. Але людей прийшло, чомусь, дуже мало. Тому вирішили, що поки не будемо акустичних концертів грати.

- Ви мали дуети з іншими виконавцями. З ким плануєте заспівати?

- Таких дуетів гурт \"Тартак\" не планує. Але особисто я з кимось періодично працюю - нещодавно записав спільний проект з одним із львівських реперів - він просто вчепився в мене, дуже просив записати кілька пісень разом. Ще є чимало інших варіантів співпраці, але не люблю говорити про ще не зроблене.

- На сцені Ви - Сашко Положинський, у житті кого більше - Сашка чи Олександра?

- Абсолютно нормально реагую на будь-які варіанти свого імені. Хтось взагалі Шурою, Саньком називає, Олександром Євгеновичем. То неважливо. Головне, що сам я не міняюся. Усього маю потроху: і дорослого мудрого, і молодого напівдитячого, нерозсудливого.

- Багато Ваших пісень - про кохання, що воно означає для Вас особисто?

- Кохання - дуже важлива, невід\'ємна частина мого життя, яка у різних ситуаціях дає натхнення, або вводить у внутрішні моральні кризи. Але у будь-якому разі не дає сумувати і впадати у одноманітність. Це дуже важлива складова.

- Із чим асоціюється Вінниця?

- Буваю тут часто, і з задоволенням. З \"Тартаком\" мінімум п\'ять разів виступали. Приїжджаю і у приватному порядку, адже маю у вашому місті хороших приятелів. Серед них - Слава Узєлков, зараз чекає мене у гримерці... У Вінниці подобається те, що одразу видно - люди дбають про своє місто. Навіть рідний Луцьк тішить все менше з кожним приїздом, виглядає все більше запущеним і хаотичним.

- Про що мріється?

- Мрій багато. одна з них - жити у такій країні, де хотілось би жити й громадянам інших країн, щоб нам по-доброму заздрили сусіди. Україна має потенціал. Просто людям не вистачає самоусвідомлення.


Ірина КУПЕЦЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

791

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

601

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

374

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

351

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

341

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...