Чому власник "Гостевії" стріляв у сусіда

Чому власник "Гостевії" стріляв у сусіда

Два поранення гумовими кулями отримав вінничанин Микола Школа внаслідок \"розмови\" зі своїм сусідом, відомим вінницьким бізнесменом Олегом Гладьком. Третя куля, каже постраждалий, застрягла у стіні його будинку.

Коли побачив пістолет, почав тікати

Це сталось минулої середи у Вінниці по вулиці Анастасії Медвідь. Микола Школа разом з дружиною Тетяною і дітьми проживає у будинку №33. У сусідньому домі мешкає Олег Гладько з родиною. Того дня в обід, розповідає Микола Школа, він прибирав на присадибній ділянці. Звернув увагу на поламані снігом кущі малини і смородини й недопалки під парканом, який розділяє його ділянку і сусідську. Каже, просто зробив зауваження сусідовій доньці. За якийсь час приїхав сусід.

- Вийшов з машини і почав з претензій: \"Ти хто тут такий, що ти зі мною рівняєшся…\", - переповідає події Микола Школа, у минулому командир літака, а нині пенсіонер і підприємець. - Відповідаю йому: Олег, ідімо подивимось. Показав йому ті недопалки, що залишились. Він заперечив: у них ніхто не курить. -Але сніг же твій, - кажу… -  Ну то бери і пересаджуй свої саджанці в інше місце… Я відповів: ти що, з глузду з\'їхав?! Він мене взяв за плече і штовхнув в обличчя кулаком. Потім пішов у машину і дістав пістолет. Коли я це побачив, почав тікати. Перший постріл отримав у спину, другий - у плече. Пострілів було три. Але я встиг забігти у будинок.

Те, що сусід цілиться у її чоловіка, Тетяна Школа, дружина постраждалого, побачила через вікно. Каже, що чоловіку пощастило, бо він був одягнутий у брезентову куртку на ватині. Кулі з тіла чоловіка діставали медики. Він і досі у лікарні.

Земельний конфлікт

Стосунки цих двох сімей добросусідськими не були ніколи.

- Ділянка у сім соток нам належить з 1955 року, - розповідає Тетяна Школа. - У 2005 році з\'являється новий сусід - Гладько Олег Степанович, власник готельного комплексу \"Гостевія\". Наше перше знайомство було таким - він запропонував: продайте мені землю. Ми кажемо: ні, у нас багатодітна сім\'я. Тоді мені щось підказало зробити запит у міську раду по наших земельних межах. І з\'ясовується, що наша земля вже віддана йому в оренду. У нас і досі справа у Верховному суді. Але землю ми відсудили, а у 2008-му домоглись порушення кримінальної справи про підробку документів. І вже сім років боремося за те, щоб нас хоча б залишили у спокої.

За словами Тетяни Школи, погрози вони чули і раніше, але після такого випадку, тепер насправ­­­ді злякались за власне життя.

- Земля, майно - це все наживне, - пояснює пані Тетяна. - Ну, курить дівчинка. Але хіба це злочин? Але якщо за зауваження починають стріляти, то що вже казати, коли ми якусь дію зробимо? Я несу чоловіку одяг у лікарню, а він (Олег Гладько. - Авт.) виїздить зі свого будинку... Він не під вартою, живе вдома, живе своїм життям...

\"Я захищався\"

Навіщо стріляв? Олег Гладько у телефонній розмові з журналістом \"Міста\" погодився пояснити свої дії.

- Він (Микола Школа. - Авт.) здійснив напад з молотком. Я захищався. Цим молотком можна розбити голову, - сказав Олег Гладько. - Він розбив машину, а потім підняв молоток на мене. 

За словами Олега Гладька, пістолет у нього на законних підставах.

- Зброя видана державою років 3-4 тому, - каже він. - Я ж не прийшов і не почав просто так стріляти…

- Вважаєте, що застосування зброї у такій ситуації адекватне?

- Ні, не адекватне. Але ви станьте на моє місце. У мене кілька років тому вбили брата… Але що я вам буду пояснювати. Я захищав себе і свою сім\'ю.

У секторі зв\'язків з громадськістю УМВС повідомили, що по цьому факту проводиться дослідча перевірка, рішення буде після висновків СМЕ про ступінь важкості тілесних ушкоджень.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

716

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

521

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

312

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

290

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

283

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...