"Намалюйте мені таку схему, щоб було зручно добратись зі Стрижавки на кінцеву "Вишеньки"

Звернення надходять на телефон \"Цілодової варти\", на сторінку \"Спілкування з мером\" на сайті www.myvin.com.ua, на особисту адресу міського голови. У деяких з них вінничани слів не добирають. Як от Олександр, який звернувся через myvin.com.ua. Він готовий закидати стіни мерії гнилими овочами, а людей, які розробляли нову схему руху транспорту, посадити на кіл.
Що буде далі? Запитує у мера Олена: \"Для мене відміна 46 маршруту це глобальна проблема. Так на даний момент залишилось 4 буси з Кореї до ЖД вокзалу. Щоб добратись до жд вокзалу з пересадками це ще пів біди... а як повернутись додому з двома дітьми і сумками???\"
\"ТРОЛЕЙБУС №15, УКАЗАННЫЙ ВАМИ КАК АЛЬТЕРНАТИВА МАРШРУТА №\"65\" НЕ АКТУАЛЬНА, ДОВОЖУ ДО ВАШЕГО СВЕДИНИЯ, ЧТО ТРОЛЕЙБУС №15 УХОДИТ В ДЕПО В 19-00 И ИМЕЕТ ИНТЕРВАЛ до 50 минут..!!!!
С УВАЖЕНИЕМ И КРИКОМ ДУШИ: - КОНСТАНТИН от имени многих винничан, голосовавших за Вас\"
Є й інша точка зору.
Комусь реформа, може, не подобається, але 23 лютого, близько 11 вечора, я зміг швидко добратись з вулиці Чехова до ринку Урожай. Я був приємно здивований. Дякую!!!
Анатолій
Уважаемый Владимир Борисович хотелось выразить свою благодарность за введение новой городской маршрутной системы. Никаких нареканий по поводу маршрутов нет, так как живу на Вишенке и езжу на работу на Островского. Также отдельная благодарность за введение сети вай-фай в некоторых городских трамваях, я думаю, это первый из шагов для того, чтобы пересадить молодое население города именно на муниципальный транспорт. Отдельное спасибо за работу, проведенную по ознакомлению жителей города с новой схемой. Лично для меня реформа выглядит очень перспективно ввиду того, что наши деньги, что мы платим за проезд, будут идти именно в городскую казну и также на модернизацию существующего транспорта и покупку нового.
Виталий
Добрий день, Володимире Борисовичу. Я Вас підтримую у транспортній революції.
Володимир
Водночас, якщо говорити про скарги, то наступне звернення, яке надійшло на особисту Інтернет-адресу Володимира Гройсмана, можна назвати типовим.
\"Шановний Володимире Борисовичу! Звертаюсь до Вас як жителька, яка стала жертвою Вашого нововведення щодо транспорту, яке нікому не зрозуміле. Я проживаю в Стрижавці, далеко від її центру, працюю в державній установі, у Вінниці на \"Вишеньці\". Раніше, при нормальних умовах, дорога до роботи в мене займала 50 хв., тепер 1,5 години (це в кращому випадку), другий день я запізнююсь на роботу і після неї не встигаю на автобус на Стрижавку, так як мій робочий день закінчується о 18.00, а о 18.25 мені потрібно бути на \"Водоканалі\".
Зміни у роботі транспорту вкрай негативно вплинули на моє ставлення до Міської влади і викликають недовіру до неї у мешканців міста. Зміни позитивно вплинуть на бюджет, але негативно на громадян міста і на їх відношення до Вас особисто. До недавніх пір я, всі мої колеги та знайомі були гордими за мера нашого міста. Тепер всі зрозуміли, що ми дуже помилялись. Люди залишились обманутими. Замість того, щоб забирати маршрутки, Ви б краще зробили б платний проїзд пенсіонерам, можливо в розмірі 50%. Дуже багато є таких, яким вдома \"скучно\" сидіти і вони катаються… безкоштовно.
Я розумію, що після того, як введено нову схему маршруту, то для тих, хто має власне авто - стало їздити дуже добре. А нам, громадянам, які користуються громадським транспортом, маючи при цьому чисту зарплату 800 грн., скажіть ЯК швидко і зручно дістатись на роботу? Намалюйте, будьте ласкаві, мені таку схему, щоб було зручно добратись зі Стрижавки на кінцеву \"Вишеньки\", а не бути задавленою між людьми в \"забитих\" тролейбусах, слухати крики людей, і так \"чудово\" їхати 40 хв. і радуватись життю! Скажіть ЩО покращилось, виходячи з цього???
Дуже надіюсь на Ваше розуміння і на те, що Ви все ж таки звернете увагу на протести людей та мітинги. Віднесіться, будьте ласкаві, до цього по-людському. Вам вигідніше так, але людей більше, подумайте про них, може Вам і все одно і Ви смієтесь над нами, але ж хоча б оправдайте себе як мера!
Дуже дякую за увагу!\"

Відповідь мера Володимира Гройсмана
Шановна авторко листа!
Повірте, мені боляче сьогодні чути такі слова від вінничан і я розумію, що запровадження нової схеми руху пасажирського транспорту для декого пов\'язане з незручностями. Але ті кроки, які ми сьогодні робимо, необхідні і, повірте, я не маю жодного морального права їх не робити. Вибір, який стояв переді мною, розпочати змінювати ситуацію з громадським транспортом у місті або спостерігати за тим, як вона руйнується та чекати моменту, коли місто може просто залишитись без громадського транспорту, і маршрутники всіх нас поставлять на коліна.
І це не слова. Ви, як і багато інших вінничан, роками сплачували за проїзд в кишені приватних перевізників. Кошти, які там осідали - це десятки мільйонів гривень. Якщо б той тіньовий оборот, який був на ринку маршрутних перевезень, хоча б частково служив місту, то за останні 6-7 років місто отримало б ще 40-50 автобусів або 25 тролейбусів. Нових, сучасних, доброякісних. А їх фактично відібрали - відібрали у міста, у вінничан, у Вас! І ще стільки ж ми втратили б за наступні роки, якби не почали змінювати ситуацію.
Чи готові Ви погодитись з цим? Чи маю я право як міський голова, якого Ви обирали, дозволяти, щоб це відбувалось далі? Чи маю я право просто спостерігати, як тим часом громадський транспорт, який є власністю громади і який виконує в тому числі і соціальну функцію, деградує через брак коштів. Це замкнуте коло - чим більше занепадатиме громадський транспорт, тим більше його місце займатимуть маршрутки. І вони все більше опутуватимуть місто, як ракова пухлина!
Ви говорите про те, що маршруткою швидше. А якою ціною? Скільки разів Ви і Ваші близькі ризикували своїм життям через те, що для багатьох маршрутників правил дорожнього руху не існує? А хіба хамство з їх боку - вигадка чи рідкість?
Так, я розумію, що не все зараз гладко. Проблеми є далеко не на всіх напрямках, але я не збираюсь закриватись від тих проблем, які реально існують. Там, де сьогодні громадський транспорт перевантажений - а це показали перші дні впровадження нової схеми - ми вже у найближчі дні добавимо одиниць маршрутних таксі, бо поки що, на жаль, не можемо повністю забезпечити потребу мешканців міста у громадському транспорті.
Але сьогодні ми, принаймні, отримали можливість цю проблему далі розв’язувати. На користь громаді! Тому що ТТУ - підкреслю це ще раз - на 100% належить територіальній громаді, вінничанам. Збільшення надходжень в ТТУ дозволяє нам запустити програму реконструкції існуючих тролейбусів, дозволяє вже сьогодні шукати варіанти придбання додаткових тролейбусів і автобусів. Дозволяє поступово рухатись до того, щоб ті проблеми, з якими Ви стикаєтесь сьогодні, були розв’язані остаточно. Адже, якщо Ви дійсно патріотка нашого міста, то, напевно, Ви, так само як і я, мрієте про нормальне життя нашого міста, про вихід з тієї кризи, в якій ми перебуваємо уже стільки років.
То ж я теж сподіваюсь на Ваше розуміння. І хочу Вас запевнити, що зроблю все, щоб виправдати ту довіру, яку отримав з боку вінничан. І саме ця довіра накладає на мене обов\'язок - ухвалювати не популістські, а відповідальні рішення.
З повагою - Володимир Гройсман
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

61

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

61

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

59

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

57

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...

57

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...