Немовля підкинули черницям

Немовля підкинули черницям

Новонароджену дівчинку, якій виповнився лише день від народження, залишили у \"Вікні життя\" при монастирі черниць сестер Каносіянок, що на Соборній. Рік тому, 14 лютого, черниці відкрили \"Вікно життя\", щоб матері-зозулі не кидали дітей на смітниках і у під\'їздах, а могли принести їх сюди. Майже рік його не відчиняли. Сигналізація, якою обладнане \"Вікно життя\", спрацювала у ніч з неділі на понеділок. На вулиці - 27 градусів морозу.
Як розповіли у монастирі, вікно обладнане відеокамерою і датчиками, які фіксують відкривання і закривання дверцят. Сигнал, що вікном скористались, черниці почули після опівночі. Одразу спустились униз і забрали першу залишену у вікні новонароджену дівчинку. Після цього викликали \"швидку\" і міліцію. Медпрацівники оглянули найду і повезли до міського Центру матері й дитини, що на Старому місті.
Завідуюча відділенням патології новонароджених Центру матері і дитини Тетяна Третяк каже, що дівчинка цілком здорова.
- Вона нашенська: коси біленькі-біленькі, справжня блондинка, - розповідає Тетяна Третяк. - Вага 3,115 грамів, зріст - 52 сантиметри. Зараз дівчинка перебуває разом із недоношеними дітками, їх у нас двоє: хлопчик і дівчинка.
Як розповіла заввідділенням, дівчинка була у сумці, дитячій курточці і шапочці, у пелюшках і памперсі. Кінець пуповини обмотаний бинтом. Вже монахині загорнули маленьку у червону ковдру.
Заступник головного лікаря Центру матері і дитини Світлана Опіопченко зазначає, що дівчинка почувається добре, але для повного обстеження треба щонайменше місяць.
- Цей час вона перебуватиме у відділенні патології новонароджених. Дівчинці не більше дня від народження, - каже Світлана Федорівна. - Дитині пощастило, що на смітник не занесли.
Те саме говорить і головний лікар Центру матері і дитини Володимир Присяжнюк.
- Потрібно сказати велике спасибі організаторам такого вікна довіри, - розповідає він. - Раніше часто-густо дітей лишали просто на вулиці. І скажімо відверто, імовірно, що з\'являться батьки, адже породілля може переживати стрес і у той момент вчинити саме так. Дитину оглянув неонатолог. Обробили пуповину. А зараз паперовими питаннями займається наш юрист. Після повного обстеження дівчинку передадуть до  служби у справах дітей.
І лікарі, і медсестрички кажуть, що новонароджену дівчинку, можливо, слід назвати Ангеліною. Бо така вона гарненька, з білявим волоссям, наче янгол.
Щодо імен, то у лікарні з цим своя історія. Медики пригадують, що колись лікар Станіслав Іванович разом із медпрацівником на ім\'я Інна підібрали дівчинку, яку на порозі Центру залишили у сумці. Зараз ця дівчинка - Інна Станіславівна Староміська.
Наразі міліціонери шукають жінку, яка може бути матір\'ю знайденої дівчинки.


Ольга ОЛЬХОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

717

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

522

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

313

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

291

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

284

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...