Зуб за зуб

Зуб за зуб

Кажуть, що одна дитина забирає у матері, щонайменше, один зуб. Арифметика, може, і наївна, але те, що у вагітних \"летять\" зуби – факт очевидний. У ротовій порожнині близько 50 мільйонів бактерій, головна їжа яких – вуглеводи. Якщо жінка у \"цікавому\" положенні, умов для бурхливого розмноження бактерій у роті – ще більше! Підвищений апетит, звичайно супроводжуючий вагітність, сприяє вживанню більшої кількості вуглеводів. До того ж токсикоз у першому триместрі може призвести до підвищення рівня кислотності слини. Усе це прямий шлях – до карієсу.
У зв\'язку зі збільшенням потреби у кальції під час вагітності, небезпеці піддається і зубна емаль – щит, який захищає зуби від контакту з мікрофлорою ротової порожнини. У вагітної найменше пошкодження зубної емалі може спричинити стрімкий розвиток карієсу: адже у плоду активно формується кісткова система, і при найменшій нестачі кальцію в організмі він починає \"вимиватись\" із зубів і кісток матері.
Хворі зуби вагітним лікувати не тільки можна, але й необхідно – інакше після пологів може виявитись, що лікувати уже нічого. Крім того, карієсні зуби – просто рай для різних мікроорганізмів, у тому числі і патогенних, які можуть викликати досить неприємні захворювання як у матері, так і у дитини.
Знеболювання
Місцева анестезія (укол в ясна) цілком можлива, проте під час вагітності існує ряд обмежень і особливостей, тому необхідно обов\'язково повідомити лікарю про те, що ви чекаєте дитину.
Пломбування
Майбутнім мамам пломбування зубів не протипоказано, а показано, причому може бути використаний буль-який пломбуючий матеріал.
Рентген
Рентгену стараються уникати до 20-го тижня вагітності. Після цього рентген не протипоказаний, проте лікар повинен накрити ваш живіт спеціальним захисним фартухом.
Фторування
Для збереження й укріплення зубної емалі лікарі часто рекомендують так зване фторування емалі спеціальними розчинами і лаками. Суть у тому, що фториди пригнічують обмін речовин бактерій, а також посилюють стійкість зубів.
Відбілювання
Відбілювати зуби жінкам у \"цікавому\" положенні можна: відбілюючі зубні пасти цілком безпечні як для матері, так і для плоду.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

770

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

575

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

354

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

330

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

329

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...