Вступ до вузу - через Інтернет

Абітурієнти, які зареєструвалися у зовнішньому незалежному оцінюванні, до 20 березня зможуть змінити перелік предметів, обраних раніше. Для цього вони мають повторно надіслати документи до регіонального Центру оцінювання якості освіти, повернувши сертифікат. 
У вступній кампанії 2011 року чергова новація – тепер документи на вступ до вузів можна буде подати через Інтернет, а не стояти в чергах біля вузів.
- Для цього є спеціальна електронна програма. Інформація, яку надасть абітурієнт, буде перевірятися. У разі завищення балів він зніматиметься з реєстрації без права поновлення, - розповідає Ігор Івасюк, начальник обласного управління освіти і науки. – Система почне діяти з першого березня. Мета її – забезпечити нормальні умови абітурієнтам, особливо тим, хто хоче вступити у вуз в іншому місті. А також – для полегшення роботи приймальних комісій. 
Ще одна, менш приємна, новина – у 2011 році кількість державних місць у вузах зменшиться майже на половину. Це пояснюють зменшенням загальної кількості випускників:
- У 2010 році в Україні було на 142 тисячі випускників більше, ніж у нинішньому - кількість випускників 11-х класів зменшилася на 42%, - продовжує Ігор Івасюк. - Випускників дев’ятих класів стало менше на 83 тисячі, тобто на 14,8 %. Тому Міносвіти й зменшило обсяг держзамовлення на 42% на базі повної середньої освіти, і на 10% на базі дев’ятих класів.
У вінницькій області також поменшало випускників. Якщо торік дев’ятий клас закінчили 21,5 тис. дітей, то у нинішньому їх стане менше - 19 тисяч. 11-класників поменшало майже вдвоє – замість минулорічних 10 тисяч стало шість тисяч.   

ДОВІДКА:
Навчання у 1-10 класах завершиться 26 травня, в 11-х класах – 18 травня. 27 травня – останній дзвоник.
Із 31 травня по 18 червня дев’ятикласники складатимуть державну підсумкову атестацію з п’яти предметів: укр. мови, математики, географії, біології, іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу.
Випускники 11-х класів проходитимуть атестацію з 20 по 26 травня письмово: 20 травня – українська мова (переказ, обов’язково); 23 травня – історія України або математика чи профільний предмет; 26 травня – предмет за вибором.


Ірина КУПЕЦЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

604

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

458

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

240

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

234

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

223

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...