Справа для ДБР

Справа для ДБР


Керівника ямпільського відділення поліції, його підлеглого та двох патрульних відсторонено від роботи - почалося службове розслідування. Далі усі матеріали передадуть до Державного бюро розслідування, підслідністю якого є злочини, вчинені працівниками правоохоронних органів. 

- 8 липня за фактом оприлюдненого у мережі Інтернет відео про вчинення правопорушення працівниками Ямпільського відділення поліції наказом т.в.о. начальника ГУ НП Русланом Морозом призначено службове розслідування, - повідомили у відділі комунікації ГУ Нацполіції у Вінницькій області. - На період службового розслідування двох працівників сектору реагування патрульної поліції, керівника Ямпільського відділення поліції та відповідального від керівництва відділення поліції відсторонено від виконання службових обов'язків. Усі зібрані матеріали в подальшому будуть скеровані до Державного бюро розслідувань для правової кваліфікації дій цих працівників.

25-секундне відео, яке спричинило резонанс, напередодні оприлюднив у соцмережі ямпільчанин Анатолій Качур. Події відбуваються у райвідділку. На відео людина у формі поліцейського вдарила кийком, а потім кілька разів штурхнула людину, яка навпочіпки сиділа біля стіни. 
"Ти не додому ідеш, на*й, а тут сидиш, на*й. Ти поняв? Бо зараз будеш по голові брати, на*й" - вставляючи міцні слівця, говорить людина у формі поліцейського до чоловіка. Потім його змушують присідати.
"…тренеруйся, присідай. Присідай, я тобі сказав! Розрівняйся, рівно присідай!" - жорстким голосом говорить одягнутий у форму поліцейського. 
І чоловік присідає. Він одягнутий у широкі спортивні штани, білу розтягнуту кофтину. Невисокого зросту. 
Ямпільчанин, який оприлюднив це відео, називає прізвища патрульних, а також стверджує, що "це не поодинокий випадок знущання над громадянами Ямполя і Ямпільського району".
Цікаво, що торік начальник Ямпільського райвідділу поліції разом з місцевим прокурором були фігурантами кримінального провадження. За весією слідства, правоохоронці начебто вимагали 3 тис. доларів за непритягнення особи до відповідальності. Справою займалося обласне управління СБУ. 
У лютому 2019 ця справа була закрита. У прес-групі УСБУ області пояснили, що провадження було витребувано прокуратурою зі слідчого відділу УСБУ, направлено до Генпрокуратури, а в подальшому закрите прокурором за п.3 ч.1 ст.284 КПК. Ця стаття Кримінального процесуального кодексу, зокрема, передбачає, що кримінальне провадження може бути закрите через "не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати". 

- Зараз постанова про закриття провадження оскаржується однією зі сторін в судовому порядку, - прокоментували у прес-групі УСБУ області. 

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

663

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

397

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

245

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...

244

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

243

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...