П’ятиденний OperaFest Tulchyn: 12 ексклюзивних постановок

П’ятиденний OperaFest Tulchyn: 12 ексклюзивних постановок

Дев’ятого червня мюзиклом «Вогні Бродвею» завершився грандіозний фестиваль оперної музики OperaFest Tulchyn. Цього року у Тульчині оперний фестиваль просто неба тривав не три дні, як у минулі роки, а п’ять. За цей час відвідувачі фесту побачили 12 ексклюзивних постановок всесвітньовідомих шедеврів у виконанні кращих солістів та театрів України, США, Польщі та Німеччини. На відкритому майданчику опера лунала українською, італійською, німецькою, французькою, польською, іспанською та англійською мовами. Цьогорічними родзинками стали балет та дитячі програми.
Цього року через примхливу погоду на фестивалі було менше відвідувачів, ніж у минулі роки. Але найпалкіших шанувальників високого мистецтва грозові хмари не злякали: партери були заповнені вщент. Озброївшись парасольками і дощовиками, люди насолоджувалися музикою і співом світових знаменитостей.   
Зірки Польської Королівської опери, які виступили 8 червня із захоплюючою оперою «Страшний двір», ділилися потім своїми враженнями.

- Ми у захваті від вашої публіки. Це велике щастя – співати для такого слухача. Одна справа, коли ми на сцені під дахом, і зовсім інша, коли люди під відкритим небом під час дощу не розходяться, а з вдячністю слухають оперу, - казали співаки. 

Останнього фестивального дня, 9 червня, відбувся один з найяскравіших концертів – виступ балету Схіd Opera «Тисяча й одна ніч». А закривав фест мюзикл «Вогні Бродвею». В одній постановці глядачі побачили кращі номери найвідоміших мюзиклів світу з різних країн та часів: «Кабаре», «Цілуй мене, Кет», «Граф Монте-Крісто», «Кішки», «Нотр Дам де Парі», «Привид опери», «Чикаго», «Скрипаль на даху», «Авансцена».
Гостями фінального концерту разом з керівництвом Вінниці та області стали прем’єр-міністр України Володимир Гройсман з дружиною. 

- Такі події, як ця, що відбуваються в Тульчині, зближають людей, вони роблять нас добрішими. І для нас це особливо важливо. Минулого року, коли я мав честь бути тут, серед вас, ми ухвалили рішення, що зробимо більш широкий рух під назвою «Малі міста – великі враження». Для цієї програми було виділено бюджет у розмірі 50 млн грн, які дають можливість провести подібні події, можливо, не такі масштабні, але в кожному куточку нашої країни. Великі мегаполіси мають широкі культурні програми, а ось в таких маленьких містах, де є наша душа і серце, потрібно робити все, щоб наповнити життя більш цікавими моментами, - сказав Володимир Гройсман.

Своїми враженнями від фестивалю поділився і вінницький міський голова Сергій Моргунов.

- Атмосфера, яку ми сьогодні спостерігаємо в Тульчині, – надзвичайно вражаюча. Проведення таких культурних заходів, особливо фестивалів міжнародного рівня, впливає на розвиток культури в регіоні і саме у цій територіальній громаді. Дуже важливі ще й додаткові економічні і туристичні чинники, коли зростає активність малого бізнесу, туристичної сфери. Тож, якщо розглядати проведення таких фестивалів в комплексі, то можна говорити, що вони надзвичайно сприяють розвитку громади, - сказав він.

 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

513

Прокуратура Вінницької області до Тиврівського районного суду для розгляду скерувала обвинувальний акт відносно місцевого жителя за ...

351

З 19 по 23 червня в Україні, у т.ч. й на Вінниччині, переважатиме надзвичайна пожежна небезпека (5 класу). Про це повідомляє ГУ ДСНС України у ...

340

Міністерка освіти та науки Лілія Гриневич у Вінниці розповіла, що до 2023 року Уряд планує підвищити мінімальну зарплату педагогам до ...

337

       У Вінниці вперше представили раритети з музею Івана Франка, що в Львові      У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї ...

325

Портал "transfermarkt" оновив оціночні трансферні вартості футболістів після закінчення сезону 2018/2019 років. Ця зміна торкнулася й українських ...