Справа "Відкатів"

Справа

Затриманим керівнику департаменту облдержадміністрації і підприємцю суд визначив застави

Слідчі судді Вінницького міського суду 11 квітня ухвалили: тримати під вартою протягом 60 діб для 58-річного керівника департаменту Вінницької облдержадміністрації, якого підозрюють в отриманні відкату в сумі 179,5 тис. грн. Це ж рішення стосується і 50-річного підприємця, який запропонував хабар. 

- Цих осіб підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ч.3 ст.369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України, - повідомили у прес-службі Вінницького міського суду. - Одночасно суд визначив розміри застави: стосовно чиновника - 500 тис. грн., підприємця - 153,68 тис. грн. 

Затриманий чиновник - керівник обласного департаменту будівництва, містобудування та архітектури. Власне, про це гучне затримання повідомив голова облдержадміністрації Валерій Коровій. Увечері 9 квітня на сторінці губернатора у Фейсбук з'явився запис:
"Слід зазначити, що затримання є результат ефективної взаємодії правоохоронних органів щодо недопущення проявів корупції в системі органів державної виконавчої та представницької влади... Керівник департаменту буде негайно усунутий від виконання службових обов'язків. До дисциплінарної відповідальності будуть притягнуті посадові особи, до обов'язків яких віднесені питання оперативного контролю за діяльністю департаменту".
Подробиці стали відомі уже наступного дня.

- Правоохоронці зібрали матеріали протиправної діяльності посадовця Вінницької облдержадміністрації, який налагодив систему отримання "відкатів" від суб'єктів господарювання, - повідомила речниця Департаменту захисту економіки Нацполіції Наталія Калиновська. - У ході слідства встановлено, що кошти фігурант вимагає та отримує від представників комерційних структур, які є переможцями тендерів на проведення робіт за бюджетні кошти. Сума неправомірної вигоди складала 10% від суми перерахованих коштів по актах виконаних робіт.

Вона зазначила, що керівника структурного підрозділу облдержадміністрації затримано за нормами ст.208 Кримінального процесуального кодексу України. Відбулись і обшуки за місцем роботи і проживання затриманого у справі. Гроші як предмет неправомірної вигоди поліцейські вилучили.
Процесуальне керівництво у провадженні здійснює прокуратура. І прокурор області В'ячеслав Соколовий відзначив, що запобігти вчиненню будь-якої дії з використанням службового становища дала можливість належна взаємодія та координація дій правоохоронців і Вінницької облдержадміністрації.
Слідство триває. Хто і що ще спливе у цій справі відкатів і чи спливе - побачимо згодом. 
Тим часом затриманого керівника департаменту Дмитра Романченка відсторонили від посади строком на 2 місяці (якраз на час запобіжного заходу). Відповідне розпорядження підписав Валерій Коровій. Виконувати обов'язки директора департаменту будівництва, містобудування та архітектури облдержадміністрації буде Валентин Прилуцький. 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

421

Ця подія, хоч і не для широкого загалу, але стала резонансною для міста. На кількаденну зустріч у Вінниці зібралися музиканти, яких ...

406

Проект "Поліцейський офіцер громади" має охопити всі регіони держави: близько 30 тисяч населених пунктів, де мешкає майже 28 мільйонів ...

373

З'їзд партії "Українська стратегія Гройсмана", який пройшов у Києві 7 червня, став очікуваною політичною подією. Екс-мер Вінниці, а нині ...

342

13 червня у Вінниці відкриється літературно-мистецький фестиваль «Острів Європа». На 10-ти різних відкритих локаціях відбуватимуться ...

327

Прокуратура Вінницької області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ...