Сміттєпереробний завод

Сміттєпереробний завод

Його вінничанам допоможуть збудувати поляки

У Вінницькій міськраді 9 квітня голова міста Сергій Моргунов і контент-координатор проекту Domat Consulting Ярослав Пасек підписали меморандум, який затвердив наміри збудувати сміттєпереробний комплекс біля села Людавка Жмеринського району. 
За словами міського голови, цей документ стане частиною реалізації екологічної складової Концепції інтегрованого розвитку "Вінниця-2030".

- Поводження із побутовими відходами - глобальна проблема, і увесь цивілізований світ дуже відповідально ставиться до питання переробки сміття, - каже Сергій Моргунов. - Євросоюз до 2030 року планує зберігати на звалищах не більше 10% відходів, а решту - переробляти. На території України нині стільки сміттєзвалищ, що за загальною площею вони дорівнюють території такої країни як Данія. При цьому, наша країна на законодавчому рівні з минулого року теж зобов'язалась сортувати сміття та розділяти його відповідно до можливостей повторного використання. Ми повинні працювати над тим, щоб зменшувати негативний вплив на екологію та нарощувати обсяги вторинної переробки.

Мер нагадав, що у 2007 році за допомогою партнерів із братнього міста Кельце був модернізований сміттєвий полігон біля Стадниці. А пізніше запроваджено роздільний збір сміття, закуплена нова техніка для його переробки. 

- Тепер підходимо до кардинально нового етапу - робота над інвестиційним проектом щодо будівництва сміттєпереробного заводу, - каже Сергій Моргунов.

Він відзначив, що місто досить довго було в пошуку відповідального партнера для цього проекту і знайшло його в компанії Domat Consulting.

- Це не якісь космічні технології, але вони запроваджені та ефективно використовуються у Кельце. І ми вже продемонстрували вашим фахівцям, як це працює, - говорить контент-координатор проекту Domat Consulting Ярослав Пасек. - Тепер готові запровадити ці інноваційні технології у Вінниці, не повторюючи тих помилок, які були допущені у Польщі. Проект буде завершений максимум за два-три роки. 

За словами заступника Вінницького міського голови Миколи Форманюка, це буде перший такий завод в Україні.

- Триває процес розробки проектно-кошторисної документації для будівництва заводу, - каже він. - Інвестиції у проект складатимуть від 15 до 20 мільйонів євро. Це спільне фінансування Вінниці та Кельце. У результаті Вінниця має вийти на європейський рівень сортування сміття, відходячи від практики спалювання чи захоронення відходів. Захороненню за новою технологією буде підлягати не більше 20% сміття - і лише інертні відходи, які абсолютно непридатні для переробки.

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

423

Ця подія, хоч і не для широкого загалу, але стала резонансною для міста. На кількаденну зустріч у Вінниці зібралися музиканти, яких ...

407

Проект "Поліцейський офіцер громади" має охопити всі регіони держави: близько 30 тисяч населених пунктів, де мешкає майже 28 мільйонів ...

375

З'їзд партії "Українська стратегія Гройсмана", який пройшов у Києві 7 червня, став очікуваною політичною подією. Екс-мер Вінниці, а нині ...

344

13 червня у Вінниці відкриється літературно-мистецький фестиваль «Острів Європа». На 10-ти різних відкритих локаціях відбуватимуться ...

329

Прокуратура Вінницької області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ...