Вибори-2019: від агітації - до суду

Суди Вінницької області розглянули вже 15 справ про різноманітні адміністративні порушення, пов’язані з цьогорічним виборчим процесом. Хтось заплатив штраф за розповсюдження агіток без вихідних даних, а хтось за благодійність, що була здійснена з порушенням порядку надання фінансового внеску на підтримку політичної партії. 
Дані про всі ці порушення, розміщені в Єдиному реєстрі судових рішень. Їх проаналізувала ГМ «ОПОРА» у Вінницькій області.
Зокрема, 8 лютого Вінницький міський суд притягнув до відповідальності у вигляді штрафу в сумі 65 грн за ч.2 ст.212-13 КУпАП пенсіонера за розповсюдження буклетів кандидата у президенти, на яких відсутня інформація про друк і тираж. 
У тому ж суді 13 лютого підприємця-власника білбордів оштрафували на 85 грн за ч.2 ст.212-13 КУпАП за розміщення матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснювала їх друк, про тираж та про осіб, відповідальних за випуск. 
Хмільницький міськрайонний суд 22 лютого присудив особі штраф в сумі 51 грн за тією ж статею Кодексу. 
Значно більші штрафні санкції чекали тих, хто знехтував правилами надання благодійної підтримки. 
Так 8 лютого Жмеринський районний суд притягнув особу до відповідальності у вигляді штрафу в сумі 1190 грн за ст.212-15 КУпАП за здійснення благодійного внеску в сумі 5625 грн на користь політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» при наявності власного податкового боргу в сумі 484,37 грн. 
А 14 лютого одразу три штрафи на суму 1190 грн за ст.212-15 КУпАП Хмільницький міськрайонний суд присудив кожному з трьох благодійників, які здійснювали пожертви на користь політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», при наявності власних податкових боргів - 326 грн, 109,32 грн. та 3722,65 грн відповідно. При цьому суми пожертв в усіх трьох випадках були чималі - 116 тис грн, 147 тис грн, 147,5 тис грн.
Ще три справи стосувались внесків на користь політичної партії «Наш край». Вінницький міський суд 15, 20 та 28 лютого присудив трьом різним порушникам по 1190 грн штрафу за здійснення благодійних внесків на користь політичної партії «Наш край» при наявності власних податкових боргів у сумі 54,62 грн, 54,62 грн та 233,72 грн. Благодійники пожертвували 12,5 тис грн, 14 тис. грн та 14 тис грн, відповідно.

- Виборчі правопорушення, попри свою, на перший погляд, малозначність, справляють надзвичайно потужний негативний ефект, - коментує омбудсмен із захисту виборчих прав ОПОРИ у Вінницькій області Тарас Коваль. - Зниження рівня толерантності до правопорушень у виборчій сфері, що досягається виключно шляхом посилення невідворотності покарань за них, покращуватиме рівень культури виборів, що в кінцевому результаті відобразиться на якісному складі органів влади та місцевого самоврядування в державі. 

За його словами, якісно ситуація зміниться лише тоді, коли на виборчі правопорушення почнуть реагувати не лише поліцейські та спостерігачі, а й пересічні виборці, для яких такі речі стануть неприйнятними на ціннісному рівні.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

421

Ця подія, хоч і не для широкого загалу, але стала резонансною для міста. На кількаденну зустріч у Вінниці зібралися музиканти, яких ...

406

Проект "Поліцейський офіцер громади" має охопити всі регіони держави: близько 30 тисяч населених пунктів, де мешкає майже 28 мільйонів ...

373

З'їзд партії "Українська стратегія Гройсмана", який пройшов у Києві 7 червня, став очікуваною політичною подією. Екс-мер Вінниці, а нині ...

342

13 червня у Вінниці відкриється літературно-мистецький фестиваль «Острів Європа». На 10-ти різних відкритих локаціях відбуватимуться ...

327

Прокуратура Вінницької області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ...