Олег Ляшко на Вінниччині виступив проти продажу землі

Олег Ляшко на Вінниччині виступив проти продажу землі

Лідер «радикалів» пив молоко просто з банки і розповів про свою першу роботу на фермі
 

Політична позиція

Підтримка тваринництва на державному рівні, недопущення продажу землі, дешеві кредити для розвитку сільського господарства, заборона пальмової олії, повернення у школи безкоштовного харчування, а у село - життя. Про ці речі, актуальні сьогодні для українців, лідер Радикальної партії Олег Ляшко говорив з людьми на фермерському господарстві «Хлібороб» у селі Зозулинці, що на Вінниччині.
Сучасний молочний комплекс розрахований на 650 місць, оснащений іноземним обладнанням. Весь процес тут автоматизований. Зозулинецьке молоко смакує вся Україна – його закуповує відомий молочний завод, ретельно перевіряючи всі показники.

- Не дай Бог, хоча б одній корові ми зробимо укол, і це молоко потрапить у партію, його просто не приймуть, - пояснює директор СТОВ «Хлібороб» Микола Сеніченко.

Щойно видоєне молоко Олег Ляшко на фермі пив просто з банки та ще й прихвалював.

- Ось, бачте, облизуюсь, як кіт, бо ваше молоко найкраще! Головне, щоб воно цінувалося, а не три копійки коштувало. Якісне молоко нам потрібне, а не з пальмової олії. Я неодмінно її забороню. Минулого року в Україну завезли 300 тисяч тонн пальмової олії, і це означає, що такі господарства, як ваше, не мають можливості реалізовувати свою продукцію. Замість якісного продукту нам «бадяжать» цю олію, заробляючи надприбутки, а люди потім працюють на аптеку і лікарню - пальмова олія провокує серцево-судинні і ракові захворювання. Вона перешкоджає реалізації якісного молока на селі, відтак люди втрачають роботу, змушені вести худобу на забій. Мій проект про її заборону уже був розглянутий в парламенті у першому читанні, - зауважує Олег Ляшко. 

А ще зізнається, що саме поруч з людьми праці почувається «своїм», адже тема сільського господарства близька йому по духу ще з дитинства.

- Мій перший запис у трудовій: «скотник колгоспу «Прогрес». На літніх канікулах я з інтернату їхав пасти корів і телят – стадо у 300 голів. Тому село в моєму серці. Моя політика, як майбутнього Президента України, - це відновлення села й тваринництва, повернення в село роботи і, власне, життя, - каже політик.  

Напередодні Дня працівників сільського господарства лідер «радикалів» привітав  фермерів зі святом. Їх «Хлібороб», між іншим, є одним з небагатьох підприємств, яке отримує державні дотації – по півтори тисячі гривень на кожну корову. Як зазначив Олег Ляшко, це дуже незначна сума, і вона має бути не меншою, ніж п’ять тисяч гривень на голову. Він пообіцяв, що зробить все, аби селяни відчули фінансову впевненість і спокійно працювали.

- Насправді найменш корупційний спосіб державної підтримки сільгоспвиробників – це повернення спецрежиму оподаткування ПДВ. Коли людина заробляє гроші, ці кошти автоматично повертаються на її рахунок і використовуються на розвиток господарства. Бо сьогодні, щоб отримати обіцяну дотацію і державну підтримку, треба місяцями чекати, ходити по чиновницьких кабінетах, а комусь і хабарі роздавати. А в реальності допомоги нема. Тому відновлення спецрежиму ПДВ і дотації на відновлення тваринництва та створення робочих місць – це те, що поверне роботу і життя в село. Всі питають, чому молоді тут зараз нема. А який дурень залишиться, коли і ФАПи, і клуби, і навіть поштові відділення закривають? Життя у село може повернути лише відновлення тваринництва і соціальної сфери, - переконаний лідер Радикальної партії.

Олег Ляшко рішуче налаштований проти продажу землі, без якої не тільки у села, а й у всієї країни не буде майбутнього.

- От скажіть, чи може сьогодні простий українець купити землю? Звісно, що ні. А наші закордонні конкуренти мають кредити під 0% річних, вони вагонами привезуть гроші, скуплять землю і українські селяни ходитимуть батраками. Щоб селянин був на ній господарем, треба не землю продавати, а зробити доступними кредитні ресурси і державну підтримку, тоді село буде годувати і Україну, і весь світ. Тому я ініціював зміни до Конституції, щоб записати, що основою аграрного устрою України є фермерське господарство. Щоб заборонити продавати землю іноземцям, нашим селянам надавати державну підтримку, не заважати їм і не тероризувати, прийняти закони проти рейдерства, аби не забирали у селян землю і майно, на які вони поклали всі сили і все життя, - пояснює він свою позицію. 

Свої побоювання стосовно кредитування висловив директор «Хлібороба».

- Влізти в банк означає, що він ще раніше тебе задушить. Ми вже втратили 50 мільйонів у банку, який збанкрутував. Гроші мали піти на модернізацію, ремонт підприємства, - розповів Микола Сеніченко. – Кредитів теж не беремо, не хочемо більше з банками зв’язуватись.

На фінансовій несправедливості в українських банківських установах наголошує й Олег Ляшко. Каже: час змінювати грошово-кредитну політику.

- Цей фермер боїться кредитування, як чорт ладану, бо в українських банках кредити дають під 25-30 % річних, а в тій же Німеччині – під 1%. Я радикально зміню грошово-кредитну політику. Щоб розвивалося наше виробництво і економіка. Національному виробнику потрібні дешеві кредитні ресурси і зниження ціни на газ. А висока ціна на газ – це банкрутство підприємств, удорожчання продукції, скорочення робочих місць і зменшення зарплат. МВФ вимагає підвищення ціни на газ, щоб позакривати підприємства і у людей не було роботи. Зниження ціни на газ дасть можливість нашим виробникам бути конкурентними, а зниження відсоткових ставок по кредитах поверне і корову, і роботу в село. І щоб люди не тікали від банків, а йшли кредитуватися, як у всьому світі, бо без доступних кредитний ресурсів розвиток економіки неможливий. Спробуйте знайти підприємство з власними обіговими коштами – їх одиниці, - каже Олег Ляшко.  
 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

665

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

397

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

245

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...

244

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

243

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...