Книги, що говорять: волонтери хочуть озвучити хрестоматії української літератури для дітей із порушенням зору

Громадська організація «Всеукраїнський Інтеграційний Рух «ВІР в Україну» залучає волонтерів до соціального проекту «Книги, що говорять». За мету поставили озвучити дві Хрестоматії української літератури для 1-2 та 3-4 класів для дітей із порушенням зору та незрячих дітей.
Голова громадської організації та учасниця проекту «Нові лідери» Олена Олійник розповідає, що ідея озвучки хрестоматій виникла після спілкування з директором Центральної бібліотеки для незрячих (Київ).

- З іншими волонтерами дізналися, що є величезний брак саме аудіокниг шкільної програми. Коли йдеться про шкільну програму і питання у тому, чи діти можуть отримати шкільну програму з української та світової літератури, то справді це зачепило. Ми були шоковані, що держава не забезпечує в повному обсязі дітей з порушеннями зору та незрячих дітей аудіо книгами, - каже Олена Олійник. 

Саме з ідеєю «Книги, що говорять» пані Олена і пішла у проект «Нові лідери».
Перші книги, що говорять, з’явилися після посту Олени у соцмережах. За мікрофон беруться як професійні актори, так і прості але небайдужі українці. Закупка та оформлення дисків проводиться завдяки пожертвуванням громадян.

– Ми вже озвучили і передали 700 дисків із творами шкільної програми до спеціальних закладів. У ході оформлення аудіокнижок ми вже їх публікуємо на нашій Інтернет-платформі проекту "Книги, що говорять" www.virvua.info , а також на нашому каналі в ютубі «ВІР в Україну», тобто публікуємо уривки з цих хрестоматій для загального доступу.

Оскільки шкільну програму оновили, з’явилася велика кількість творів, які потрібно озвучити до 1 вересня 2018 року. На заклик озвучити твори уже відгукнулися понад 4000 осіб, наразі проводиться відбір та залучення кадрів. Головні вимоги для озвучувачів не акторська освіта, а талант та емоційний ентузіазм.
Авторка хрестоматії сучасного дитячого читання української літератури для 1-2 класів Галина Ткачук теж долучилась до озвучування.

– Проект дуже важливий, адже доводить, що книжка – це дещо більше і ширше, ніж просто паперова річ із надрукованими символами. Книжка може переходити в інший «агрегатний стан» і промовляти до всіх.

Олександр Стужук хоче зробити обгортку для диска, тому приступив до тестового завдання. Каже, буде щасливим, якщо його робота підійде.

– «Книги, що говорять» – один з прикладів, коли хочеться бути частинкою цього проекту. Вирішив допомогти, бо давно працюю з графікою для продуктів та рекламою. Відколи помічаю цікаві благодійні проекти – сам стараюсь зв’язатись із організаторами і пропоную допомогу. Можливо буду корисним одразу, можливо залишусь в резерві. Участь у таких проектах це і є щастя, принаймні для мене, - каже Олександр Стужук.

Наразі проект шукає голоси для озвучки та звукорежисерів, монтувальників – для редагування, чистки та музичного оформлення творів, філологів української мови – для прослуховування на правильність наголосів, а також місця для якісного запису книг по всій Україні. 
 


Анна ДУБІНСЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

163

Політична позиція Ще один майбутній кандидат у президенти, як з’ясувалося, має вінницьке коріння. Валентин Наливайченко – лідер Руху ...

153

17-18 листопада у Вінниці на території заводу «Кристал» вперше відбудеться фестиваль сучасного мистецтва «Air ГогольFest». ...

136

На засіданні ради Північного госпітального округу обговорили перпективи реформування У Вінниці 6 листопада відбулось чергове ...

128

У разі заборгованості "Вінницягаз" має протягом двох днів припинити постачання газу Попри оптимістичний початок опалювального сезону, ...

126

Наступного року місто планує закупити ще один земснаряд для очищення річки Мальки коропа, щуки, товстолоба, сома та білого амура ...