Книги, що говорять: волонтери хочуть озвучити хрестоматії української літератури для дітей із порушенням зору

Громадська організація «Всеукраїнський Інтеграційний Рух «ВІР в Україну» залучає волонтерів до соціального проекту «Книги, що говорять». За мету поставили озвучити дві Хрестоматії української літератури для 1-2 та 3-4 класів для дітей із порушенням зору та незрячих дітей.
Голова громадської організації та учасниця проекту «Нові лідери» Олена Олійник розповідає, що ідея озвучки хрестоматій виникла після спілкування з директором Центральної бібліотеки для незрячих (Київ).

- З іншими волонтерами дізналися, що є величезний брак саме аудіокниг шкільної програми. Коли йдеться про шкільну програму і питання у тому, чи діти можуть отримати шкільну програму з української та світової літератури, то справді це зачепило. Ми були шоковані, що держава не забезпечує в повному обсязі дітей з порушеннями зору та незрячих дітей аудіо книгами, - каже Олена Олійник. 

Саме з ідеєю «Книги, що говорять» пані Олена і пішла у проект «Нові лідери».
Перші книги, що говорять, з’явилися після посту Олени у соцмережах. За мікрофон беруться як професійні актори, так і прості але небайдужі українці. Закупка та оформлення дисків проводиться завдяки пожертвуванням громадян.

– Ми вже озвучили і передали 700 дисків із творами шкільної програми до спеціальних закладів. У ході оформлення аудіокнижок ми вже їх публікуємо на нашій Інтернет-платформі проекту "Книги, що говорять" www.virvua.info , а також на нашому каналі в ютубі «ВІР в Україну», тобто публікуємо уривки з цих хрестоматій для загального доступу.

Оскільки шкільну програму оновили, з’явилася велика кількість творів, які потрібно озвучити до 1 вересня 2018 року. На заклик озвучити твори уже відгукнулися понад 4000 осіб, наразі проводиться відбір та залучення кадрів. Головні вимоги для озвучувачів не акторська освіта, а талант та емоційний ентузіазм.
Авторка хрестоматії сучасного дитячого читання української літератури для 1-2 класів Галина Ткачук теж долучилась до озвучування.

– Проект дуже важливий, адже доводить, що книжка – це дещо більше і ширше, ніж просто паперова річ із надрукованими символами. Книжка може переходити в інший «агрегатний стан» і промовляти до всіх.

Олександр Стужук хоче зробити обгортку для диска, тому приступив до тестового завдання. Каже, буде щасливим, якщо його робота підійде.

– «Книги, що говорять» – один з прикладів, коли хочеться бути частинкою цього проекту. Вирішив допомогти, бо давно працюю з графікою для продуктів та рекламою. Відколи помічаю цікаві благодійні проекти – сам стараюсь зв’язатись із організаторами і пропоную допомогу. Можливо буду корисним одразу, можливо залишусь в резерві. Участь у таких проектах це і є щастя, принаймні для мене, - каже Олександр Стужук.

Наразі проект шукає голоси для озвучки та звукорежисерів, монтувальників – для редагування, чистки та музичного оформлення творів, філологів української мови – для прослуховування на правильність наголосів, а також місця для якісного запису книг по всій Україні. 
 


Анна ДУБІНСЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

74

Водоканал шукають постачальника рідкого хлору, бо єдиний завод-виробник в Україні уже місяць не працює. Про пониження тиску води у ...

64

           Доньку Марія Петрівна з чоловіком виглядали ще з ранку, хвилювались, адже після того, як переїхала Галя до Європи, до батьків ...

57

"Генпрокурор Юрій Луценко: Чистимо ДФС-3. Спільно з "К" СБУ затримали керівника підрозділу ГУ ДФС у Вінницькій області та його пособника, ...

54

Про наміри підняти ціни на воду і водовідведення у 2019 році повідомили у  КП "Вінницяводоканал".  27 липня о 14.00 в актовій залі на ...

48

Конструктори LEGO, сучасні парти, персональні гаджети і зони для навчання і відпочинку - так виглядатиме новий освітній простір першачків....