Водіїв під кайфом стає більше

Водіїв під кайфом стає більше

На Вінниччині досі немає газового хроматографа

Амфетамін, екстазі, спайс, транквілізатори - наркотична залежність перестала асоціюватися із голкою. З'являється нова "синтетика", на яку підсідФає все більше молоді, жінок. І   зі 100 прихильників кайфу "видряпатися" здатні лише 5.  Про це та багато іншого представники лікувальних закладів і поліції говорили напередодні Міжнародного дня боротьби із зловживанням наркотиками та їхнім незаконним обігом. 

- Зараз у нас на обліку 1326 осіб, і це на 200 більше, ніж торік. Люди часто не хочуть лікуватися, а на замісну терапію приходять тільки, щоб дозу зменшити, - каже Павло Слободянюк, головлікар обласного наркодиспансеру "Соціотерапія". 

За його словами, в останні три роки в області виявляють все більше водіїв, які їздять під кайфом. Але швидкісні одноразові тести, на які щороку потрібно 600 тис. грн, певний час взагалі не закуплялися. Газовий хроматограф, який дасть можливість проводити обстеження цілодобово, область досі не закупила. Його вартість - трохи більше мільйона гривень.

- Хроматограф окупився б швидко. Ми порахували, що за минулий рік "спустили в унітаз" 1,5 млн грн - таку суму загалом сплатили б ті, чиї аналізи були відібрані, але просто простояли в лабораторії "вхолосту", - пояснює Павло Слободянюк.

 Із початку 2018 року патрульні склали 1391 адмінматеріал за ст.130 КУпАП, з яких 606 - стосуються вживання наркотиків. Із такими водіями патрульним доводиться мати справу ледь не щозміни.

- Наша область - на першому місці в Україні по виявленню водіїв у стані наркотичного сп'яніння, динаміка йде на приріст. Серед таких трапляються маршрутники, таксисти. Одному водію таксі навіть "швидку" довелося викликати, - повідомив Дмитро Кисличенко, командир батальйону патрульної поліції.

Дмитро Кисличенко каже, що останнім часом поліція виявляє і випадки розповсюдження синтетичних наркотиків через соцмережі. Так, днями упіймали одну особу, яка робила для своїх клієнтів так звані "закладки". 
Нагадали спеціалісти і про проблему із ВІЛ-інфікуванням, яка теж є наслідком вживання психотропних речовин.

- Зараз інша тенденція із зараженням - неін'їєкційна. Вживання синтетичних наркотиків змінює свідомість і впливає на сексуальну поведінку. Відтак кількість нових випадків ВІЛ-інфікування збільшилася на 20%, порівняно з минулим роком, - пояснив Ігор Матковський, головлікар Центру профілактики та боротьби зі СНІДом. 

Як розповіли фахівці, щорічний показник наркозалежних в Україні збільшується щоразу на вісім відсотків - це найвищий темп зростання у світі. Найкращим способом змінити ситуацію експерти називають профілактику, особливо серед молоді, яка має усвідомити, що наркотики - це не вихід. 

 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

4209

Родина з Луганська каже, що кращого за Вінницю міста ще не бачили Життя для Світлани Петрищевої і її сім'ї розділилося на "до" і "після" ...

173

Жителька приміського села Іллінецького району, яка звикла ходити з райцентру додому пішки і якій протягом тривалого часу ніщо не ...

171

У Вінниці запустили систему пошуку дітей за допомогою СМС Із 14 вересня поліція Вінниччини долучилась до соціального проекту "Пошук ...

152

17 вересня перестало битися серце неймовірно сильної і талановитої жінки Раїси Панасюк.  45-річна громадська діячка за своє непросте ...

144

У Вінниці 13 вересня у залі засідань міської ради почесні грамоти та грошові премії отримали четверо поліцейських, які менш ніж за два ...