Військові воюють з… чутками про грип у частинах

Про епідемію грипу серед військових і відсутність належної медичної допомоги їм подейкують і у Вінниці. У що, до речі, не важко повірити, знаючи про чималі борги військових перед тепловиками за обігрів казарм і припинення через епідемію навіть призову до українського війська.
Утім, військові відразу ж перевірили скарги про хворих солдат і запевнили, що в страху не тільки великі очі, а ще й довгий язик.
— Військова частина у Гайсині є навчальною, куди постійно прибувають нові солдати, — повідомив представник регіонального медіа-центру Міністерства оборони майор Юрій Ігнат. – Днями до частини прибула група солдатів з Івано-Франківщини. А позаяк ця область серед найбільш постраждалих від епідемії, то хлопців і виділили на карантин. Їх багато, то декому ліжка дійсно розмістили в коридорі санітарної частини. Всього з півтисячі військових «учебки» сьогодні хворіє півсотні, що не є критичним.
Звичайно, залишаються запитання, навіщо під час карантину, коли навіть призов призупинили, солдатів із «хворої» області відправили на Вінниччину.
Та військові переконують, що здоров’ям солдатів під особливим наглядом. А новобранців завжди розміщують спершу на карантин не лише під час масових захворювань.
— Крім марлевих масок для військових, які контактують з цивільним населенням, у щоденному меню солдатів завжди є свіжі часник та цибуля, — повідомили у медіа-центрі.
У відсутності різкого спалаху захворювань на грип та ГРЗ у частинах Вінницького гарнізону запевнили і у Військово-медичному клінічному центрі.
— На цей час на Вінниччині на ГРЗ захворіло понад 30 військовослужбовців, які перебувають на лікуванні у медчастинах підрозділів, — повідомив підполковник медичної служби Олександр Столяренко. — Жодна з військових частин на території Вінницької області не перевищила епідемічний поріг.
Тож сподіватимемось, що принаймі наші захисники не пізнають епідемії. Як-не-як, є пропускний режим та ще й протигази у резерві.


Андрій ТОЛСТОЙКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

80

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

73

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

69

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

67

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...

65

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...