Оптимізація бібліотек у Вінниці

Оптимізація бібліотек у Вінниці

Депутати ухвалили проект рішення, а потім взялись вивчати ситуацію

  Дитяча бібліотека ім.І.Франка цього року все ж може переїхати - у будівлю медичної бібліотеки на Льва Толстого, об'єднавшись з бібліотекою для юнацтва, що навпроти на тій же вулиці. Медична, у свою чергу, теж переїде - її фонди і штат приєднають до бібліотеки ім.Тімірязєва, де створять окремий відділ. Відповідний проект рішення підготували в облраді. Його мають розглянути на сесії у березні.
Чи вистачить квадратних метрів для зберігання книг після оптимізації? В обласному управлінні культури кажуть: хвилюватися зарано.

  - У приміщенні медичної бібліотеки плануємо розмістити бібліотеку ім.І.Франка, адже місто давно наполягає на тому, щоб створити продовження музею марки. Приміщення для дитячої бібліотеки ми вже рік шукаємо. Ніякої проблеми у змінах немає, ми живемо у стані реформ, - каже Станіслав Городинський, начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації. - Натомість для власного піару громадські організації "домішують" політику і виходить скандал на пустому місці. Утім, зарано конкретизувати, адже все вирішуватиме комісія.
Про необхідність розширення Музею української марки ім.Я.Балабана говорить його директорка Катерина Антонюк. За її словами, подивитися на унікальну колекцію приїздять з інших міст і навіть країн. А все тому, що на музей марки - єдиний у Європі.

  - Ми не можемо виставити навіть одного відсотка з того, що є - колекція Балабана дуже велика. …Працюємо у двох невеличких кімнатках. Виставочні стенди скоротити неможливо, експонати меншими не зробиш, - пояснює Катерина Антонюк.

  У дитячій бібліотеці ім.Франка, яка минулоріч відзначила 90-річчя, проти оптимізації і переїздів. Наразі приміщення бібліотеки - 630 кв. м., натомість їм пропонують уміститися у 400 квадратах.
- Батьки не поведуть дітей на Льва Толстого: це далеко від транспорту, в приміщенні тісно. Ми не просто книгосховище, у нас масові заходи, виставки, гуртки, свій ляльковий театр, ми обслуговуємо місто й область, - пояснює директорка бібліотеки Тетяна Мрищук. - Місто хоче музей марки, але хіба ж марка важливіша за дітей? Замість об'єднання бібліотеку просто знищать.

  Однак директорка ВОУНБ ім.К.Тімірязєва і президент Асоціації бібліотек Вінниччини Наталя Морозова зауважує, що остаточного рішення про оптимізації бібліотек ще немає.
- Зараз депутати облради відвідують усі чотири бібліотеки, вивчають приміщення, плани роботи, бюджети, щоб скласти загальну картину - чи це дійсно буде оптимізація. Із самого початку досліджень як таких не було, був просто проект рішень, - каже Наталя Морозова. - Не був врахований людський фактор. До наступної сесії ще є час, проект обговорюється у профільних комісіях. Моя думка така: спочатку треба було прорахувати, хто куди поміститься, а потім вже ухвалювати рішення.

 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

4154

Родина з Луганська каже, що кращого за Вінницю міста ще не бачили Життя для Світлани Петрищевої і її сім'ї розділилося на "до" і "після" ...

149

Жителька приміського села Іллінецького району, яка звикла ходити з райцентру додому пішки і якій протягом тривалого часу ніщо не ...

139

У Вінниці запустили систему пошуку дітей за допомогою СМС Із 14 вересня поліція Вінниччини долучилась до соціального проекту "Пошук ...

131

17 вересня перестало битися серце неймовірно сильної і талановитої жінки Раїси Панасюк.  45-річна громадська діячка за своє непросте ...

123

У Вінниці 13 вересня у залі засідань міської ради почесні грамоти та грошові премії отримали четверо поліцейських, які менш ніж за два ...