Депутати ухвалили обласний бюджет на наступний рік ...і провалили позачергову сесію Вінницької облради

Депутати ухвалили обласний бюджет на наступний рік ...і провалили позачергову сесію Вінницької облради

ВРЗ. За пропозицією голови бюджетної комісії депутати збільшили депутатський фонд – із 7 до 10 млн грн

У середу, 20 грудня, у сесійній залі Вінницької облради мали відбутися одразу дві сесії. Перша - бюджетна, а одразу після неї - позачергова, на яку теж мав виноситись ряд бюджетних питань. За бюджет депутати врешті-решт проголосували, а от засідання позачергової сесії зірвалось, бо не зібрали кворуму.

Бюджет проголосували

Загальний обсяг обласного бюджету на 2018 рік склав понад 10 млрд грн. Він передбачає фінансування низки соціально важливих програм – лікування хворих із хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу – 43 млн грн., видатки на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет – 24,5 млн грн., відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань –  40,9 млн грн.
Передбачено фінансування обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями – 15,9 млн грн.
На реконструкцію автошляхів витратять 623 мільйони.
На фінансування обласної програми підтримки учасників АТО та їхніх сімей передбачено 6,8 млн грн.
В депутатському фонді на виплату допомоги соціально незахищеним верствам населення у 2018 році – 7 млн грн.
На фінансування програм «Власний дім» та «Будівництво доступного житла» – 11,9 млн грн.
Також голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур вніс пропозицію збільшити депутатський фонд з семи до 10 млн грн.
- Краще вже зараз закласти більше грошей, а там, якщо треба буде, ми відкоригуємо остаточну суму, - додав він.
Програму економічного і соціального розвитку області на 2018 рік ухвалили з кількома доповненнями. Зокрема, депутат Ярослав Хребтій запропонував передбачити кошти на надання або купівлі житла для медпрацівників у сільській місцевості. А депутат Володимир Барцьось наголосив на необхідності збереження місць у селі Четвертинівка Тростянецького району, що пов'язані з битвою під Батогом.
Депутати затвердили цілий ряд обласних програм. Серед них - Програму розвитку місцевого самоврядування на 2018-2022 роки, Програму підтримки утримання об’єктів спільної власності територіальних громад області та Антикорупційну програму облради на 2017-2020 роки. Остання передбачає створення комісії з оцінки корупційних ризиків, до складу якої увійдуть самі депутати, працівники структурних підрозділів виконавчого апарату та управлінь.
А Програма розвитку культури області на 2018-2022 роки загалом буде профінансована на суму понад 315 млн грн., у т.ч. в 2018 році – 70,7 млн грн.
Окремими рішеннями депутати погодили проект рішення «Про Вінницький обласний клінічний онкологічний диспансер», який перейменовано на Подільський регіональний центр онкології, а також підтримали проект рішення щодо присвоєння Вінницькій обласній філармонії ім’я М.Д.Леонтовича.

Зміни у комісіях

Під час сесійного засідання депутати затвердили перелік та обрання складу постійних комісій Вінницької облради. Зокрема, зі складу постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм депутати вивели Михайла Кременюка, обраного заступником голови облради. Замість нього обрали Леоніда Галушку.
Зі складу постійної комісії з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності виключили Ігоря Хміля, який теж тепер виконує обов'язки заступника голови облради. Йому на зміну прийшов Євген Власюк, який до того був членом постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва.
До складу постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва включили Ірину Колесник. Раніше вона була в складі постійної комісії з питань охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки та раціонального використання надр.
В свою чергу представниця фракції "Батьківщина" Людмила Щербаківська попросила пояснити, чому вона не включена у  комісію з питань регулювання комунальної власності та приватизації.
- Хоча я вже давно зробила запит на включення, але відповіді так і не отримала, - заявила вона.
У відповідь голова облради Анатолій Олійник зауважив, що включення ще одного депутата від цієї фракції до комісії порушило б пропорційну рівновагу.
Тоді слово взяла голова комісії з питань освіти, культури, сім'ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко та запросила колишню заступницю голови облради у свою комісію.
- Були б дуже раді працювати з вами у цьому напрямку, - сказала вона.
Однак Людмила Щербаківська не подякувала і скористатися запрошенням вочевидь не планує.

А далі вже не працювалось

По завершенню чергової сесії голова облради Анатолій Олійник оголосив про початок роботи 28 позачергової сесії. Депутати мали внести зміни до рішення 13 сесії обласної Ради 7 скликання від грудня 2016 року №221 «Про обласний бюджет на 2017 рік». Але до розгляду питань так і не перейшли. Голосування за порядок денний показало, що кворуму у сесійній залі вже не має.
На тому Анатолій Олійник привітав депутатів із наступаючими святами та закрив засідання.
 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1024

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

464

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

386

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

375

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...

374

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...