"Заснуле" хуліганство Злочинцеві оголосили вирок через 17 років

В Агати Крісті є роман, який називається "Заснуле вбивство".

  Згадати цю назву примусив вирок, щойно оголошений Вінницьким районним судом.
Подія, яка призвела до порушення кримінальної справи, сталась ще в лютому 2000 року на Вінницьких Хуторах. Тоді в місцевому кафе виникла сварка між відвідувачами - Пилипом Бешкетниковим (анкетні дані змінено) та місцевим жителем, якому того вечора випало стати потерпілим. Розігріті спиртним, молодики вийшли надвір, щоб з'ясувати стосунки. До Пилипа відразу приєднався його приятель Мефодій Великокулаковський (анкетні дані змінено), бо як же залишати дружбана "в біді"?

  Чи ж треба дивуватись, що обидва забіяки легко справилися з одним суперником, завдавши тому серію ударів у голову руками та ногами. На щастя, обійшлося тільки легкими тілесними ушкодженнями. Оскільки якихось серйозних причин для розправи не було, то після заяви потерпілого слідство знайшло єдиний мотив у їхніх діях - хуліганський.

  Боячись покарання за скоєне, Пилип і Мефодій втекли з місця події, а потім негайно виїхали з області і навіть з України. Провадження в кримінальній справі було зупинено, а винуватці оголошені в розшук.
Першим попався Мефодій Великокулаковський. Він "бігав" більше трьох років, однак оперативники з карного розшуку його вирахували, тож у лютому 2004-го, якраз на річницю злочину, хулігана судили.
А от Пилипа Бешкетникова довелось чекати дуже довго, бо він не з'являвся в Україні. Більше того: навіть якби молодик захотів приїхати, то йому не вдалось би це зробити за найсильнішого бажання.
Річ у тім, що він встиг добряче набешкетувати під час перебування в Російській Федерації, потрапити там під суд, а затим на тривалий час до колонії.

  Як розповідають матеріали справи, у вересні 2004 року Новов'ятським районним судом міста Кірова Пилипа засудили до дев'ятирічного ув'язнення. За що? Схоже, за таке ж саме діяння, яке він вчинив на Вінниччині, але наразі воно потягнуло значно важчі наслідки. Бешкетникову інкримінували скоєння злочину, передбаченого статтею 111 Кримінального кодексу РФ "Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью". Частина четверта цієї статті (а саме на ній грунтувалось обвинувачення) гласить: "Деяния, предусмотренные частями первой, второй или третьей настоящей статьи, повлекшие по неосторожности смерть потерпевшего, - наказываются лишением свободы на срок до пятнадцати лет". Пилипові, можна сказати, пощастило, бо міг одержати й більше.

  Зрозуміло, після "відсидки" злочинець не поспішав повертатись. Потрібно було ще трохи вичекати, адже на скоєний ним злочин поширюється така правова норма: через закінчення строків давності правопорушник звільняється від відповідальності. Поки злочинець "бігає" від правосуддя, строк давності зупиняється, тож він все одно може потрапити до колонії - навіть через десять чи там дванадцять років. Але коли мине п'ятнадцять років, то за неважкий злочин він таки точно не сидітиме.

  Тільки цього року Пилип Бешкетников знову постав перед ясними очима слідчих та вінницької Феміди. Оголошений йому вирок був радше формальністю: чоловіка засудили за хуліганство до одного року обмеження волі і звільнили від відбування покарання через закінчення строків давності.

  Скажете, сьогодні це вже не має ніякого значення? Отут я з вами не погоджусь. Бо якщо потерпілий від злочину захоче подати цивільний позов через завдані йому моральні страждання на суму, скажімо, тисяч п'ять чи десять гривень, то цілком може це зробити. І має всі шанси виграти й отримати гроші.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

258

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

193

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

173

ДТП на перехресті Келецька-Шевченка, сьогодні, 21 листопада, зафіксували камери відеоспостереження. О 8.30 автомобіль «Нісан» збив ...

170

Екіпаж сектору реагування патрульної поліції Жмеринського відділу поліції серед ночі знайшов та повернув матері сина, який потайки від...

126

21 листопада, коли у 2013-му українці вийшли на Майдан, в Україні встановлено як День свободи і гідності. Спонтанний мирний протест переріс ...