Міськтеплоенерго планує переглянути ціни на тепло

Міськтеплоенерго планує переглянути ціни на тепло

Громадське обговорення тарифів зараз відбувається в Обленерго, а Водоканал уже відправив свої пропозиції у НКРЕ

  У п'ятницю, 22 вересня, у "Вінницяміськтеплоенерго" говорили про можливе підвищення цін на тепло. Підприємство провело громадське обговорення. Окрім того, усі бажаючі могли подавати свої пропозиції на електронну адресу КП ВМР "ВМТЕ". Впродовж двох тижнів жодних пропозицій не надійшло, а під час слухання не було зауважень. У ВМТЕ пояснили, що стало причиною перегляду ціни на теплову та електричну енергію, що виробляється на ТЕЦ.

  - Діючий тариф включає в себе розрахунки лише по ТЕЦ, а на сьогодні КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго", крім ТЕЦ, експлуатує ще дві когенераційні установки. Внаслідок чого планові обсяги виробництва теплової енергії, що виробляється на ТЕЦ та когенераційних установках, збільшилися, а обсяг електричної енергії зріс. Тарифи на виробництво теплової енергії, що виробляється ТЕЦ та когенераційними установками, для всіх категорій споживачів є складовою частиною собівартості тарифів КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго", за якими теплова енергія подається всім споживачам. Тому зростання тарифів на виробництво теплової енергії ТЕЦ та когенераційними установками призведе до зміни загального тарифу на теплову енергію для всіх категорій споживачів, - повідомила в.о. начальника планово-економічного відділу Світлана Джигірей.
Як пояснюють у "Вінницяміськтеплоенерго", електро- і теплотехнічне обладнання ТЕЦ є єдиним комплексом, тому формування витрат для розрахунку тарифів на виробництво теплової та відпуск електричної енергії відбувається комплексно. Розподіл витрат між виробництвом теплової та електричної енергії на ТЕЦ проводиться згідно із вимогами п.8 постанови НКРЕ № 896 від 12.10.2005р. "Про затвердження Порядку розрахунку тарифів на електричну та теплову енергію, що виробляється на ТЕЦ, ТЕС, АЕС" пропорційно до витрат палива на відпуск електричної та виробництво теплової енергій.

  - Тариф на теплову та електричну енергію, що виробляється на ТЕЦ, є складовою тарифу по підприємству, тому наразі запущено лише процедуру корегування складової, а відтак говорити про підвищення цін зарано, - зазначили у "Вінницяміськтеплоенерго".

  Свої пропозиції щодо зміни тарифів на теплопостачання "Вінницяміськтеплоенерго" відправить на відкрите обговорення та до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Вода

  Підвищити тарифи на воду і водовідведення планують на Водоканалі. У середньому розрахунки можуть зрости на 1 гривню за куб. Пропозиції підприємство уже направило на затвердження до Національної комісії з регулювання енергетики і комунальних послуг.

  За словами заступниці начальника КП "Вінницяоблводоканал" Раїси Півторак, на зміну тарифів впливає низка факторів.

  - Підприємство здійснює свою господарську діяльність в умовах постійного зростання основних тарифів, зокрема вартості електричної енергії, паливно-енергетичних та інших ресурсів, - розповідає Раїса Півторак. - Це призводить до невідповідності діючих тарифів витратам на виробництво послуг з водопостачання та водовідведення. Негативно відображається на фінансово-господарській роботі підприємства, стані систем централізованого водопостачання та водовідведення. Також згідно із вимогами чинного законодавства підприємства здійснюють розрахунки економічно обґрунтованої вартості на виробництво житлово-комунальних послуг та подають їх органам, які уповноважені здійснювати встановлення тарифів.

  За інформацією сайту КП "Вінницяоблводоканал", у 2018 році пропонуються такі тарифи (за кубометр, з ПДВ):
Для багатоповерхових будинків: водопостачання - 8,58 грн (з ПДВ), водовідведення - 5,65 грн.
Для приватних будинків: водопостачання - 8,98 грн,
водовідведення - 5,90 грн.

Світло

  Минулого тижня "Вінницяобленерего" розпочало обговорення проекту тарифів на розподіл (передачу) та постачання електроенергії.

  - Зміна тарифів на розподіл (передачу) електричної енергії відбувається з метою забезпечення фінансування реалізації проектів "Будівництво двоколової ЛЕП-110 кВ та КЛ-110 кВ "Вінницька 750-Східна", "Реконструкція ПС-110/10 кВ "Східна" та "Будівництво ПС-110/20 кВ "Тяжилівська", - пояснюють на підприємстві. - Засідання комісії по опрацюванню пропозицій та зауважень, які надійдуть у період проведення відкритого обговорення. Воно заплановано на 13 жовтня 2017 року. Результати будуть оформлені протоколом та оприлюднені на офіційному сайті ПАТ "Вінницяобленерго".


 


Інна МАРТОНІКОВА, Микола ГАНДЗЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

220

Одні "організовували" проституток, другі - продавали інформацію   Двома гучними затриманнями ознаменувався минулий тиждень у Вінниці. І...

218

В Україні запускають " Електронну систему охорони здоров`я "   Міністерство охорони здоров'я скасовує застарілі форми паперової ...

84

Первый поход? Выбирайте правильную палатку, по сезону и количеству мест.   Туристические палатки для любых походов – летние, зимние, ...

83

Пацієнти можуть обрати сімейного лікаря не за місцем реєстрації і змінювати його     Укладати декларації із сімейними лікарями ...

82

Останній етап міжнародного тендеру на постачання обладнання автоматизованої системи збору оплати за проїзд у громадському транспорті ...