400 тисячам пенсіонерів Вінниччини перерахують пенсії

400 тисячам пенсіонерів Вінниччини перерахують пенсії

...Слово за Верховною Радою України

  Пенсійна система України так довго не реформувалася, що вже просто не здатна забезпечувати соціальну справедливість. Із цим не сперечаються навіть ті, хто пенсії змушені нараховувати.

  - Цього тижня ми очікуємо розгляду та прийняття у Верховній Раді надважливого законопроекту, який в тій чи іншій мірі буде торкатися кожного з нас, - розповіла у понеділок начальниця головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака.

  За її словами, урядовий законопроект передбачає розв’язання цілої низки гострих та застарілих проблем у пенсійній сфері.

  - Пенсійна реформа передбачає запуск постійного механізму осучаснення пенсій, а не разове підвищення, - говорить вона. - Мета реформи - зробити все можливе для підвищення пенсій і системної індексації пенсій для кожного пенсіонера України. Зробити це системним і щорічним.

  У Вінницькій області 438 тис. пенсіонерів (95,8% від загальної чисельності цивільних пенсіонерів) отримують пенсію за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". В результаті перерахунку - осучаснення - пенсії будуть збільшені у 215 тисяч пенсіонерів.

  - Розмір підвищення розрахується індивідуально для кожного пенсіонера за матеріалами пенсійної справи, - пояснює Олена Корчака. - Тож звертатися додатково до органів Пенсійного фонду не потрібно.
За її словами, попередні підрахунки показують, що приблизно 40% вінницьких пенсіонерів можуть розраховуваати на підвищення до 200 грн., понад 20% - від 200 до 500 грн., а 85 тисяч пенсіонерів Вінниччини отримають пенсії, які зростуть на 500-3000 грн.

  Окрім того, Уряд пропонує із 1 жовтня збільшити прожитковий мінімум для непрацездатних громадян із 1312 до 1373 грн.

  - У зв'язку з цим, в області будуть перераховані пенсійні виплати 400 тисячам пенсіонерів, - каже начальниця головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

  У минуле піде й 15% зниження виплат працюючим пенсіонерам. Сьогодні на Вінниччині таких понад 71 тис. осіб.

  - Основна ідея запропонованої реформи проста: якщо людина чесно та багато працювала за все життя, вона має отримувати гідну пенсію, це буде справедливо, - підкреслила Олена Корчака.

А на питання "що буде, якщо Верховна Рада не проголосує за реформу?", відповідає так:
- Навіть не хочу розглядати такий варіант, ця реформа надзвичайно потрібна!

Р.S. Парламент все ж проголосував за Пенсійну реформу. У вівторок, близько 6 вечора.

Калинівчани пенсії отримають вчасно

Структурні підрозділи Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області, які розташовані у Калинівці, працюють у штатному режимі.

- Хоча саме приміщення відділення частково постраждало від вибухів, вибиті шибки у семи вікнах, вже з 29 вересня його працівники відновили роботу, - каже Олена Корчака. - Вони встигли евакуювати бази, тому пенсії нараховані вчасно. Відповідні пенсійні відомості передані на поштові відділення.

За словами чиновниці, пенсіонери Калинівського району із 4 жовтня зможуть отримувати свої пенсії у визначених законодавством межах.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1980

Начальник Головного управління ДСНС Вінниччини про досвід Лозової, який знадобився під час гасіння пожежі на Калинівському арсеналі, ...

1222

14 жовтня Вінниця на день знову стане столицею УНР: які заходи заплановані у місті до Дня захисника України   14 жовтня в Україні ...

1134

Цими вихідними на Європейській площі Вінниці вирувало емоціями “Місто Професій”, де маленькі містяни пробували себе в ролі різних ...

268

Маленькій вінничанці Даші Мартинюк потрібна допомога - сім'я збирає гроші на лікування 8-річної дівчинки.   У Даші лікарі виявили ...

254

6-7 жовтня на Вінниччині перебував Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.   Візит Владики об’єднав дві знакові ...