Уряд виділив 100 млн. грн. на відновлення будівель

Уряд виділив 100 млн. грн. на відновлення будівель

Прем'єр запевнив, що перевірить кожну гривню, якщо знайдуть крадіїв - прізвища цих мародерів оголосять суспільству

  Прем'єр-міністр Володимир Гройсман був на Вінниччині в оперативному штабі уже за півтори години після того, як почали вибухати склади зброї неподалік Калинівки. А у п'ятницю, 29 вересня, Володимир Гройсман разом із керівником ДСНС і міністром фінансів облетіли територію над арсеналом. Пожежа уже була локалізована, а інтенсивність вибухів значно знизилась.

  Прем'єр нагадав, що Уряд виділив 100 млн грн, які спрямують на відновлення зруйнованих будівель.

  - Найголовніше - ніхто не загинув. Сьогодні у нас стоїть питання - швидкого відновлення нормальних умов життя. Уряд буквально зранку наступного дня, як відбулася надзвичайна ситуація, виділив 100 млн. грн. які будуть направлені на відновлення зруйнованих будівель, - повідомив Володимир Гройсман у Калинівці під час спілкування з журналістами. - Ми профінансуємо все в повному обсязі. Все, що було зруйноване - відбудують. Я поставив чітке завдання місцевій владі: визначити конкретно відповідальних осіб за кожне село, за кожну громаду щоб максимально швидко забезпечити виконання робіт. Зараз мобілізуються усі необхідні будівельні матеріали, щоб пришвидшити ці роботи. Ми всіх підтримаємо, всім допоможемо і все відновимо.

  Прем'єр-міністр подякував усім вінничанам за підтримку постраждалих. І пообіцяв, що проаналізують увесь хронометраж подій, аби зробити висновки.

  - Потрібно, щоб ми обов'язково дізналися реальні причини того, що відбулося на арсеналі, і щоб кожен, хто має до цього причетність, був покараний. Ми максимально близько облітали території, і те, що відбувалося - було дуже загрозливо. Те, що були герої серед рятівників, серед тих, хто сідав у пожежний потяг, щоб наблизитися до джерела вибухів - ці люди заслуговують великої поваги, - сказав Володимир Гройсман.
Після короткої розмови з журналістами у Калинівці, Прем'єр поїхав у Павлівку, яка чи не найбільше постраждала від вибухів. Там він зустрівся із подружжям пенсіонерів Григорієм і Ніною Ковальчуками, у яких повністю згорів будинок. Прем'єр запевнив, що до зими питання з їхнім житлом буде вирішено.

  Володимир Гройсман оглянув павлівську школу, де майже не залишилося цілих вікон і посипалася покрівля на другому поверсі.

  - Жодна людина не залишиться наодинці з цими проблемами. Що стосується матеріальної допомоги і підтримки, є порядок, який це визначає, і це буде виконували обласна адміністрація. Якщо потрібно буде 100 млн грн - буде 100, якщо буде потрібно 200 - 200, - сказав Володимир Гройсман. - Я сьогодні на засіданні штабу сказав: єдине, я вимагаю від всієї місцевої влади максимально раціональне використання коштів. Якщо хтось дозволить собі хоча б одну гривню вкрасти на цій біді, я вважаю це мародерством, і ми повністю перевіримо всі видатки. Якщо знайдемо - скажу всьому суспільству, хто вкрав. По-друге, зроблю все, щоб він поніс за це покарання згідно із законом, - додав Прем'єр-міністр.

  Зараз Павлівку і села поряд обстежують рятувальники і вибухотехніки. За словами Володимира Гройсмана, це 10 тисяч гектарів. Очистити цю територію мають до кінця листопада.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

166

Водоканал шукають постачальника рідкого хлору, бо єдиний завод-виробник в Україні уже місяць не працює. Про пониження тиску води у ...

163

           Доньку Марія Петрівна з чоловіком виглядали ще з ранку, хвилювались, адже після того, як переїхала Галя до Європи, до батьків ...

151

В апеляційному суді Вінницької області 16 липня відбулося судове засідання у справі голови ОСББ "Вінниця. Короленка,33", який із 23 червня ...

149

Послугами мобільних кейсів уже скористалися дев'ять вінничан У вінницьких центрах надання адміністративних послуг, що на Космонавтів, ...

142

"Генпрокурор Юрій Луценко: Чистимо ДФС-3. Спільно з "К" СБУ затримали керівника підрозділу ГУ ДФС у Вінницькій області та його пособника, ...